DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Pomysły Gatesów na walkę z przeludnieniem

Pomysły Gatesów na walkę z przeludnieniem
fot. REUTERS/Anthony Bolante/FORUM

Multimiliarder Bill Gates i jego żona Melinda zaangażowali się w walkę z rzekomym przeludnieniem na świecie. Portal World Net Daily  opublikował obszerny artykuł na ten temat przypominając, że właściciel Microsoftu chce całkowicie ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, drastycznie zmniejszając liczbę ludności na świecie poprzez stosowanie  szczepionek. Jego żona Melinda – organizatorka niedawnej konferencji eugenicznej, która odbyła się w setną rocznicę zwołania Pierwszego Międzynarodowego Kongresu Eugenicznego w Londynie - chce walczyć z przeludnieniem upowszechniając antykoncepcję i aborcję. 

 

W imprezie, która odbyła się 11 lipca b.r., a której współorganizatorem był m.in. rząd brytyjski, udział wzięły - poza Fundacją Gatesów - takie organizacje jak: Planned Parenthood, Marie Stopes International i Fundusz Ludnościowy ONZ. Krytycy kongresu wytykali organizatorom, że impreza odbyła się dokładnie 100 lat po lipcowej konferencji eugenicznej, zwołanej przez Leonarda Darwina, syna Karola Darwina i poświęconej kuzynowi Darwina - Francisowi Galtonowi.

 

Galtonowi przypisuje się ukucie pojęcia eugeniki, oznaczającego tworzenie warunków, umożliwiających rodzenie się osobników pozbawionych wad i niezezwalanie na rodzenie się osób, które mogłyby odziedziczyć „złe” cechy.

 

Wg gazety „The Christian Voice” konferencja w 1912 r. odbyła się po to, by m.in. promować ideę poprawy sytuacji ekonomicznej na świecie poprzez zmniejszenie liczby ludności. Inicjatorzy konferencji nawiązywali do teorii Thomasa Malthusa, uważającego, iż biedni są odpowiedzialni za „opróżnianie światowych zasobów”. Sugerował on, by z biedą radzić sobie prowadząc politykę ograniczania liczby ludności. Malthus zachęcał biednych ludzi do osiedlania się w pobliżu bagien, bo wiedział, że będą zapadać na choroby, których następstwem będzie śmierć.

 

Podczas ostatniego szczytu organizatorzy, w szczególności Melinda Gates starannie unikali używania słowa eugenika. Zachęcali jednak do tego samego, do czego namawiali współorganizatorzy konferencji z 1912 r.: do ograniczenia liczby ludności na świecie, zwłaszcza biednych poprzez upowszechnienie antykoncepcji w krajach rozwijających się.

 

Małżeństwo Gatesów już wcześniej wielokrotnie podkreślało, że na świecie jest zbyt dużo ludzi. Rok temu Melinda Gates mówiła, że „szefowie rządów ... teraz zaczynają rozumieć, iż zapewnienie dostępu do środków antykoncepcyjnych jest opłacalnym sposobem wspierania wzrostu gospodarczego”. Według niej mniej ludzi na świecie oznacza po prostu więcej zasobów.

 

Gatesowie nie ograniczają się jedynie do głoszenia swoich teorii. Fundacja Melindy i Billa Gatesów wyłożyła sporo pieniędzy na program przymusowych szczepień dzieci przeciwko odrze w Malawi. Rodzice, którzy nie chcieli się na nie zgodzić, zabierali pociechy na czas realizacji programu do Mozambiku. Jednak po powrocie do domu często czekali na nich pielęgniarze wraz z policją. Dzieci więc i tak zaszczepiono.

 

Zdaniem Billa Gatesa szczepionki to jeden ze sposobów na zmniejszenie liczby ludności na ziemi. Podczas konferencji poświęconej nowym technologiom w 2010 r. w Long Beach w Kalifornii szef Microsoftu mówił na temat globalnego ocieplenia, stwierdzając, że emisja dwutlenku węgla musi być zredukowana do zera do roku 2050. Gates powiedział, że każda osoba na naszej planecie produkuje średnio około pięciu ton dwutlenku węgla rocznie. Stwierdził, że obecnie jest około 6,8 mld ludzi na Ziemi, ale liczbę tę można ograniczyć od 10 do 15 proc., stosując przymusowe szczepienia i ulepszając system opieki „reprodukcyjnej”.

 

Przy innej okazji, podczas konferencji poświęconej problemom zdrowotnym  - Health Summit - Gates wyjaśnił, że paradoksalnie liczbę ludności można ograniczyć poprzez stosowanie systemu szczepień ochronnych. Dzięki nim bowiem poprawi się stan zdrowia dzieci, a przez to rodzice będą decydowali się na mniejszą liczbę potomstwa. Bill Gates wielokrotnie podkreślał, że bardzo ważne jest stworzenie przez rządy państw skutecznych systemów kontroli obywateli, które wykorzystywałyby najnowsze technologie telekomunikacyjne.

 

Portal wnd.com przypomniał również wcześniejszą konferencję innych multimiliarderów, którzy spotkali się w Nowym Jorku w 2009  i dyskutowali nad skutecznym ograniczeniem liczby ludności na świecie. Wzięli w niej udział m.in.: David Rockefeller, Ted Turner, Oprah Winfrey, Warren Buffett, George Soros i Michael Bloomberg.

 

Fundacja Gatesów otwarcie popiera eugenikę. Ostatnio przekazała ona ponad 100 tys. dol. na badania nad „nieinwazyjną formą odwracalnej kontroli urodzeń dla mężczyzn”. Ma to być rodzaj antykoncepcji dla mężczyzn. Gatesowie wspierają „politykę jednego dziecka” w Chinach, przymusową sterylizację, upowszechnienie antykoncepcji, a w ostatnim czasie program przymusowych szczepień na świecie, na który chcą pozyskać 4 mld dol.

 

Źródło: wnd.com, AS

 


DATA: 2012-08-21 11:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy zwolennicy decymilacji musza pokazac dobra wole i zaczac od siebie i swojej rodziny wtedy moze ludzi przakonaja .Minister Szumowski powinien byc postawiony w stan oskarzwnia o przygotowanie i streczenie do masowego mordu poprzez zmuszanie do szczepionek ktore to powoduja komplikacje chorobowe a pisze o tym gdyz sam przez to przechodzilem
4 miesiące temu / jan21
 
Ja akurat w pełni zgadzam się z opinią Gatesów. Ludzi jest na ziemi stanowczo za dużo i to jest fakt niezaprzeczalny. Zasoby kończą w zastraszającym tempie a liczba ludności stale rośnie. Za kilkadziesiąt lat nie będzie nawet jak tego wszystkiego wyżywić. Chcecie zgotować swoim potomkom takie życie jakie wiodą ludzie w Indiach i tego typu krajach? Ja nie dlatego popieram walkę z przeludnieniem i nie widzę w niej absolutnie nic złego. Dodatkowo słusznie zauważają, że za przeludnienie odpowiadają biedne kraje, które nic nie wnoszą w rozwój cywilizacji i gdzie szacunek dla ludzkiego życia jest zerowy. Uważam że jeśli alternatywą dla środków antykoncepcyjnych jest utopienie nowo narodzonego dziecka w studni to środki antykoncepcyjne jak najbardziej powinny być na porządku dziennym. Polityka jednego dziecka w Chinach, Indiach i innych krajach przeludnionych może im wyjść tylko na zdrowie. Ostatecznie rzecz biorąc stwierdzam iż w pełni się z nimi zgadzam.
4 miesiące temu / Konradus
 
W pełni zgadzam się z opinią Gatesów. Czego jak czego ale ludzi - już obecnie jest o połowę za dużo - i to jest nieszczęście i tragedia dla całej planety gdyż prowadzi do jej unicestwienia. Ograniczenie i stopniowe zmniejszenie ludzkiej populacji jest dla Ziemi jedynym ratunkiem i środkiem do jej odrodzenia z ludzkich zniszczeń i rabunkowej gospodarki.
4 miesiące temu / Eugeniusz
 
"liczbę ludności można ograniczyć poprzez stosowanie systemu szczepień ochronnych. Dzięki nim bowiem poprawi się stan zdrowia dzieci, a przez to rodzice będą decydowali się na mniejszą liczbę potomstwa." No takich bzdur to już dawno nie czytałam. Przecież jest dokładnie odwrotnie. Trują dzieci szczepionkami, żeby w przyszłości były bezpłodne.
9 miesięcy temu / Margherita
 
A według mnie dobrze robią, biorąc po uwagę to że przeludnienie występuje głównie w biednych krajach Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie populacja zwiększyła dwu, trzy, czy nawet pięciokrotnie. Kraje te nie są dość rozwinięte ekonomicznie, żeby zapewnić tylu ludziom pracę i bezpieczeństwo, dlatego wiele z nich żyje w większości z datków otrzymywanych z bogatej północy. Uważam też, że przymusowe szczepienia są koniecznie, bo w ten sposób chroni się całą populację. Tak samo uważam, że antykoncepcja powinna być łatwodostępna, i powinno się edukować ludzi w tym temacie. Osobiście jestem też za kastracją gwałcicieli i pedofili - według mnie słuszna kara za przestępstwo, a w dodatku nie mogą dalej przekazywać spaczonych genów. Jedyne czego nie popieram to aborcja na życzenie - trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny (i nie mówię tutaj o przypadkach takich jak zagrożenie życia matki, płód z wieloma wadami genetycznymi, ciąża z gwałtu itd., w tedy powinno się mieć wybór)
ponad 1 rok temu / Jo
 
Ta cała Melinda wygląda jakby sama uciekła z aborcyjnego wiaderka ;P
ponad 8 lat temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.