DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Polsko-izraelska uroczystość w Waszyngtonie. W tle zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej

Polsko-izraelska uroczystość w Waszyngtonie. W tle zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej
fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 70-lecia powstania państwa Izrael Warszawa i Tel Awiw zorganizują w Waszyngtonie wspólne uroczystości. Ceremonia odbędzie się w rezydencji ambasadora RP w amerykańskiej stolicy.

 

„Dołączcie do nas, by świętować przeplatające się kulturalne, kulinarne i społeczne związki pomiędzy Polską a Izraelem” – głosi wspólne zaproszenie wystosowane przez ambasadorów Piotra Wilczka i Rona Dermera skierowane do polskich, żydowskich i amerykańskich gości.

 

W programie artystycznym przewidziano m.in. występ Oli Bilińskiej, która wykonuje tradycyjne pieśni jidysz we współczesnych aranżacjach. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest działająca w USA, Polsce i Izraelu fundacja Taube Philanthropies, której celem jest m.in. zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej.

 

 

Źródło: tvp.info / Twitter

TK

 

  


DATA: 2018-12-03 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiem co gorsze koszerny konserwatyzm czy marksizm kulturowy.
6 miesięcy temu / koteq
 
Okropność. Żydzi cały czas plują nam w twarz, a (nie)polski rząd pląsa i radośnie krzyczy: Ciepły deszcz pada! Hańba!
6 miesięcy temu / darek
 
Nic nas nie łączy. Ani kultura (oni plemienna, my łacińska), ani religia (zatrzymali się na plemieniu z okiem za oko, a my mamy miłość bliźniego), ani gospodarka (oni okradają i napadają, a my gospodarzymy na swoim), ani zwyczaje (oni są jak Arabowie, my jak Słowianie), ani historia (my ich ratowaliśmy, oni nad denuncjowali i zabijali najcenniejszych bohaterów). Teraz nas szkalują i chcą okraść rękami Amerykanów , a potem sprowadzić do poziomu niewolników. I jeszcze maja czelność mówić o wspólnocie. NIE MA ŻADNEJ WSPÓLNOTY , jest tylko konflikt na każdej płaszczyźnie.
6 miesięcy temu / Tumieszkam
 
Czy nie rozumieją że obrzydzają nam i to państwo i siebie?
6 miesięcy temu / Kasandra
 
Te związki zwłaszcza widać w działalności B'nai B'rith
6 miesięcy temu / ma
 
16 Pan skierował do mnie te słowa: 17 ?Synu człowieczy, kiedy dom Izraela mieszkał na swojej ziemi, wówczas splugawili ją swym postępowaniem i swymi czynami: postępowanie ich wobec Mnie było jak nieczystość miesięczna kobiety3. 18 Wtedy wylałem na nich swe oburzenie z powodu krwi, którą w kraju przelali, i z powodu bożków, którymi go splugawili. 19 I rozproszyłem ich pomiędzy pogańskie ludy, i rozsypali się po krajach, osądziłem ich według postępowania i czynów. 20 W ten sposób przyszli do ludów pogańskich i dokąd przybyli, bezcześcili święte imię moje, podczas gdy mówiono o nich: "To jest lud Pana, musieli się oni wyprowadzić ze swego kraju". 21 Wtedy zatroszczyłem się o święte me imię, które oni, Izraelici, zbezcześcili wśród ludów pogańskich, do których przybyli. 22 Dlatego mów do domu Izraela: Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście. 23
6 miesięcy temu / Ezechiela 36
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64540"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.