DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Polska wspomina rzeź wołyńską, a prezydent Ukrainy oczekuje zmian w ustawie o IPN

Polska wspomina rzeź wołyńską, a prezydent Ukrainy oczekuje zmian w ustawie o IPN
Petro Poroszenko i Andrzej Duda. FOT.Simona Supino/FORUM

Administracja w Kijowie oczekuje zmian w dotyczącej Ukraińców części ustawy o IPN – oświadczył w Sahryniu (woj. lubelskie) Petro Poroszenko.

 

Petro Poroszenko przyjechał w niedzielę do wsi Sahryń w Lubelskiem, gdzie wziął udział w uroczystości upamiętniającej Ukraińców zabitych, w akcji odwetowo-wyprzedzającej, przez polskie podziemie i odsłonięciu poświęconego im pomnika. Ukraiński polityk oświadczył, że jego kraj wspiera inicjatywy dążące do zmiany nowelizacji ustawy o IPN – szczególnie zapisów dotyczące Ukraińców.

 

Poroszenko potwierdził poparcie dla ustaleń zawartych podczas grudniowego spotkania z Andrzejem Dudą w Charkowie. Dotyczyły one odblokowania prac ekshumacyjnych na terytorium Ukrainy. Wyraził również nadzieję na zażegnanie sporu między narodami w sytuacji, gdy ze wschodu zagraża im Rosja.

 

Nowelizacja ustawy o IPN dotyczy również zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów. Prezydent RP po podpisaniu ustawy wysłał ją do kontroli Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Duda chciał, aby instytucja odniosła się do fraz „ukraińscy nacjonaliści” oraz „Małopolska Wschodnia” – miał zastrzeżenia do ich precyzyjności.

 

Działania AK i BCh w Sahryniu stanowiły część akcji przeciwko mordującym Polaków bandom Ukraińskiej Powstańczej Armii. 

 

 

Źródło: kresy.pl/interia.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-07-09 18:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Myśle ze rząd dla utrzymania przyjacielskich stosunków z Ukraina powinien jak najszybciej przekazać jakaś pokaźna sumkę dolarów względnie euro przeprosić i wycofać wszystkie zapisy które naszym przyjacielom nie pasują i będzie dobrze jak z Żydami pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Kazimierz
 
Ukraina popełnia błąd...
ponad 2 lata temu / sowa
 
Nie zbrodni tylko wyroku śmierci na morderca h!!
ponad 2 lata temu / MiraS
 
A ja oczekuję zrewidowania dotychczasowej polityki wobec Ukrainy. Albo chcą wsparcia ze strony Polski na arenie międzynarodowej, albo niech sobie dalej rozwijają kult Bandery i Szuchewycza. Banderland stacza się po równi pochyłej ku przepaści, akurat w tym względzie Rosja ma całkowitą rację!
ponad 2 lata temu / Karol
 
Zaraz uścisną sobie dłonie i dalej będziemy wspomagać bratnia Ukraine. Nasi wschodni sąsiedzi muszą żyć wygodnie i nie mogą sie stresować.
ponad 2 lata temu / Lech
 
Dlaczego nikt jasno nie napiszę, że Ukraina jest narzędziem polityki Niemiec i Izraela? A poprzez Izrael gdzie co 7 mieszkaniec urodził się w CCCP, równiez Rosji. To ich sponsorzy i zleceniodawcy. Jeśli sobie to uświadomimy to bezczelne i wydawałoby się nieracjonalne działania władz banderlandu stają się bardziej zrozumiałe i mające określony cel. Podpalać Polskę od wewnątrz ..... docelowo również od zewnątrz.
ponad 2 lata temu / Nikt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.