DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Polska przed wyborami. Czy Abby Johnson zmieni nasz kraj?

Polska przed wyborami. Czy Abby Johnson zmieni nasz kraj?
Abby Johnson (PCh24TV Polonia Christiana/YouTube)

Czy przyjazd do Polski nawróconej aborcjonistki Abby Johnson zmieni sposób spojrzenia wielu Polaków na aborcję? Czy tzw. kompromis w tej sprawie przestanie być wreszcie synonimem spokoju społecznego, a stanie się powodem do wstydu? I czy zmiana ta dokonać się może już w maju, przy wyborczych urnach?

 

O wynikach wyborów decydują nastroje społeczne, które albo są efektem głębszych procesów, nieodnotowywanych w doraźnych sondażach, albo powoli nabrzmiewają, tętnią, by wreszcie niespodziewanie eksplodować. Te drugie mają to do siebie, że często są lekceważone. Tak było chociażby w 2007 roku, gdy PiS szermując antykorupcyjną retoryką zapomniał na moment, że pozbawił Polaków bezpieczeństwa tolerancji dla podobnych występków, które dotąd uchodziły im płazem (jak chociażby słynna już „koperta” dla lekarza). W 2015 roku o wynikach wyborów przesądziła nie tylko niechęć do rządów Platformy Obywatelskiej, chełpiącej się pasmem rzekomych sukcesów, gdy Polacy nadal nie dostrzegali poprawy warunków życia, ale także kwestia obawy związanej ze zderzeniem kulturowym z falą imigrantów. Z kolei w eurowyborach 2019 PiS odniósł zaskakujący sukces głównie dlatego, że wielu z nas z obrzydzeniem spoglądało na „nowoczesne” elity, zachwycone Europą, wychwalające „tęczową” ideologię i epatującą bluźnierstwami pod adresem Matki Bożej Częstochowskiej.

 

O rezultacie kampanii prezydenckiej 2020 może zdecydować z kolei – o dziwo – kwestia aborcji. O dziwo dlatego, że Polacy od lat zdają się nie przejmować zbytnio tym tematem. To znaczy owszem, aborcja w oczach większości jest złem, ale wypracowany kompromis zapewnia nam wieczny spokój: ciche ulice, nieco mniej zadęcia w telewizyjnych programach i zdecydowanie mniej niepokojących tytułów w internecie. Tymczasem wiele może zmienić w tej kwestii jedno wydarzenie: niedawny tour po Polsce amerykańskiej prolajferki Abby Johnson. Dlaczego?

 

Mówi, jak jest

Ta wyrazista Teksanka nie tylko bowiem przyjechała do Polski po to, by podzielić się swoim świadectwem – kto jeszcze nie wie: warto, by nadrobił zaległości, że Johnson była niegdyś szefową placówki aborcyjnej, w której wydała ponad 20 tys. zgód na aborcję i sama zabiła w ten sposób dwoje własnych dzieci – ale także po to, by powiedzieć, jak to jest naprawdę z aborcją w Stanach Zjednoczonych. Przypominała, że nie jest to „zwykły zabieg”, lecz brutalna zbrodnia dokonywana na odurzonych dragami kobietach, w dodatku często w niesterylnych warunkach, urągających jakimkolwiek zasadom higieny i bezpieczeństwa. – Bezpieczna aborcja? Jak można w ogóle mówić o bezpieczeństwie, gdy zabijane jest dziecko? – grzmiała Johnson.

 

Amerykanka wie, co mówi, ponieważ na własne oczy widziała śmierć dziecka, wessanego przez narzędzie zbrodni – rurkę kierowaną dłońmi abortera. Wie, co mówi, ponieważ sama doświadczyła tego na własnym ciele, decydując się przed laty na dokonanie aborcji. Jej świadectwo jest zatem porażające. Mówiła do nas przecież kobieta, która stanowiła trybik w największej machinie zbrodni, jaką stworzył współczesny człowiek.

 

Ale wstrząs, jakiego mogli doświadczyć ci, którzy słuchali Abby, był o tyle silniejszy, że Johnson nie bawiła się w żadne konwenanse ani dyplomatyczne wybiegi. Nic dziwnego, pochodzi przecież ze stanu, w którym właściciele domów witają intruza lufą karabinu, a po opędzlowaniu na obiad krwistego steku dłubią sobie w zębach kolbą pistoletu. Abby zadbała, by jej głos został usłyszany. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach twardo wezwała Kościół w Polsce, by zdecydowanie opowiedział się przeciwko aborcji. Co więcej: pod adresem hierarchów padły z jej ust gorzkie słowa. Oskarżyła ich o przyzwalanie na ten proceder. W jej opinii Kościół w naszym kraju daje przyzwolenie na aborcję nie tylko wymownym milczeniem w sprawie projektów antyaborcyjnych, które od lat gniją w sejmowych korytarzach, rzucone w kąt przez obłudnych polityków, ale też udzielaniem Komunii świętej zwolennikom tzw. kompromisu aborcyjnego.

 

„Kompromis to zapraszanie zła do dialogu” – to bodaj główne przesłanie Abby Johnson podczas jej obecności w Polsce. Słowa Amerykanki cofnęły nas kilkadziesiąt lat wstecz. Prostota z jaką opowiadała o sprawach, które przez lata tak bardzo sobie pokomplikowaliśmy, wręcz ujmowała. Abby zachowywała się tak, jak gdyby przyjechała z zupełnie innego świata, jak gdyby wcale nie mieszkała na co dzień w kraju, w którym morduje się w świetle prawa także kilkumiesięczne, zdolne do życia poza organizmem matki, dzieci. – To wy mówicie, że wokół aborcji potrzebny jest kompromis? Przecież to niepoważne! – zdawała się podkreślać na każdym kroku. Wylała kubeł zimnej wody na głowę katolickiemu ludowi w Polsce, który pozwolił sobie wmówić – niestety nierzadko przy milczącej aprobacie Kościoła – że istnieje coś takiego jak „kompromis aborcyjny”, a zmiana obecnej ustawy to prawackie szaleństwo, ciemnogród albo co najmniej szkodliwe zburzenie społecznego status quo.

 

Kto za aborcją, a kto przeciw?

Ależ to, co mówiła Abby Johnson, od lat powtarzają w Polsce środowiska pro-life – powie ktoś w zasadzie całkiem słusznie oburzony tym, że dopiero osoba z dalekiej Ameryki zdołała zamieszać w polskim kociołku, w którym – zdawało się – wszystko, jeśli idzie o kwestię przepisów aborcyjnych, zostało dawno poukładane. Tyle, że Abby niesie ze sobą mocne świadectwo osobistego uwikłania w grzech aborcji. Jest świadkiem, a przecież przychodzi nam żyć w czasach, w których właśnie świadkowie są najbardziej potrzebni.

 

Przypuszczam, że Abby zmusiła wielu wierzących do głębokiej refleksji przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Nie pozostawiła bowiem wątpliwości: katolik nie może głosować na polityków opowiadających się za kompromisem aborcyjnym. Każdy wierzący w Chrystusa powinien zagłosować na tego kandydata, który zdecydowanie opowiada się przeciwko aborcji i jest gotowy podjąć konkretne kroki prawne, by tego okrutnego procederu zakazać.

 

Wszyscy, którzy w ostatnich dniach wsłuchiwali się w głos dzielnej Amerykanki zapewne rozmawiali o tym z bliskimi, stawiając im podobny dylemat. Kontrrewolucja w Polsce nie udaje się między innymi dlatego, że konserwatywnie zorientowana część społeczeństwa od pięciu lat pozostaje uśpiona rządami „prawicowej partii”. Może najwyższy czas powiedzieć wreszcie „sprawdzam”, uderzyć pięścią w stół i zmusić budyniowatych kandydatów na prezydenta, by jasno powiedzieli, czy są gotowi po wyborach zakazać aborcji. Bez wyjątków. Swego czasu skuteczna presja środowisk pro-life złamała nawet kilku posłów lewicującej Platformy Obywatelskiej, którzy wyłamali się z dyscypliny partyjnej i zagłosowali za procedowaniem ustawy o zakazie aborcji eugenicznej. Dlaczego zatem nie przycisnąć do ściany wszystkich kandydatów na prezydenta, którzy samych siebie nazywają katolikami? Niech powiedzą nam, czy są za aborcją, czy przeciw.

 

W jednym z najbardziej poruszających przemówień w Polsce Abby Johnson niemal wykrzyczała, że każdego dnia mordowane są w Polsce niewinne dzieci. – To dzieje się teraz i tutaj! – zawołała. Co robimy, by położyć temu kres? Najwyższy czas przełamać europejską praktykę postępowców, którzy metodą salami, plasterek po plasterku, dokonują rewolucji w poszczególnych krajach Europy, zmieniając kolejne przepisy prawne na coraz bardziej radykalne. Pora pokazać światu, że Polska potrafi pójść pod prąd i zakazać okrutnego procederu aborcji. No cóż, dzisiejszy świat naprawdę potrzebuje świadków. Dlaczego Polska nie może być jednym z nich?

 

 

Tomasz Figura

 

 

Zobacz także: 

Wycofajcie się z kompromisów aborcyjnych. To droga w przepaść! Abby Johnson dla PCh24TV

 


DATA: 2020-02-21 16:13
AUTOR: TOMASZ FIGURA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fakt : Dziękuję za zwrócenie uwagi : Pozdrawiam
5 miesięcy temu / Marco Polo
 
Naucz się może dziesięciorga przykazań.
5 miesięcy temu / @Marco Polo
 
To piękne, że Pani Johnson się nawróciła i mówi o swoim świadectwie. Proszę mi tylko powiedzieć czy będziemy tylko mówili o łamaniu 6 przykazania, bo my tego nie robimy i pięknie chcemy z tym walczyc, czy powinniśmy zacząć od walki z łamaniem 7 przykazania, bo bez tego raczej ciężko mówić o aborcji. Jak MY walczymy w naszej rodzinie, wśród przyjaciół z łamaniem 7 przykazania? Czy 7 przykazanie jest mniej istotne od 6? Zapewne u wielu osób tak, bo jak można nam Katolikom być na równi z "ochydną" kobietą, która dokonała aborcji, zapominając, że sami mamy za uszami zapewne wyspowiadane to się nie liczy masturbację w młodości, niezliczone stosunki przedmałżeńskie, przerywane, antykoncepcję itd. Prosty test na modę. Ile razy w tygodniu jesteś sam przed Największym Sakramentem, bez Uwielbień, muzyki, klimatu? Ile razy i w ilu miejscach Objawień Maryi byłaś/eś a czy wypełniasz prośby Matki Bożej wszędzie są te same? Moda i turystyka a Bóg przychodzi w ciszy.
5 miesięcy temu / Marco Polo
 
Zgadzam się ze popularny dotrze do większej liczby osób. Jezus też był popularny przez chwilę, jak czynił cuda i uleczal, a jak przestał, co się stało? Aborcja jest konsekwencją 7 przykazania. Dlaczego o tym się tak nie mówi? Czy Pan, Pani, w swojej rodzinie, w gronie przyjaciół jest też modny/a, poucza, piętnuje, że nie wypełniają 7 przykazania, bo uprawiają seks przedmałżeński, że żyją na kocią łapę? Czy moda dotyczy grzechów, które nas nie dotyczą? Łatwiej mowic, oceniać łamanie 6 przykazania, bo to nie my tylko oni. Wracając do mody.
5 miesięcy temu / Marco Polo
 
mamy takie samo zdanie -pozdrawiam
5 miesięcy temu / ewa do Marco Po
 
cyt"To pewnie sądzisz, że innym mordercom, a także gwałcicielom, złodziejom, oszustom itp., według Ciebie, również trzeba dać wolność" - mają wolność ,karany jest dopiero dokonany czyn ,odwrotne myślenie to byłoby zamykanie wszystkich bo a nuż popełnią zbrodnie .Tak to sprawa sumień ,i wina tych co zawiedli w naukach i przykładzie
5 miesięcy temu / do @Anonimm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.