DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 27

Wybory samorządowe miały być oderwane od problemów centralnej polityki. Tu miała liczyć się praca na rzecz lokalnych społeczności i rozwiązywanie codziennych problemów Polaków. Owszem, w całym kraju powstały różnorakie „Komitety Wyborcze Wyborców”. Niby nie są one partyjne. Ale czy rzeczywiście samorządy zajmują się jedynie takimi sprawami jak budowa przedszkoli, urządzanie parków czy reparacja chodników?

 

Nie! Także i tu wdzierają się rewolucyjne hasła. Pokazuje to chociażby warszawska debata – w zasadzie – o lepszą przyszłość refundacji in vitro z budżetu miasta czy o wsparciu lub nie dla środowisk LGBT. To już niestety wielu nawet nie dziwi. Podobnie jak zawierane egzotyczne sojusze. Polityk prawicowy idzie pod rękę z lewicowym, z tego samego KWW startują ludzie stojący po stronie cywilizacji życia i śmierci. I nie mają z tym problemu!

 

Tego rodzaju mariaże wydawały się dotąd mało prawdopodobne. Teraz są możliwe. Jak? Być może odpowiedzią – skoro nie światopogląd – jest zatem idea „zrównoważonego rozwoju” jaka wkrada się chyłkiem do naszych małych ojczyzn. Trzeba być czujnym!

 

W tym numerze znajdziecie Państwo także materiały przygotowane przez Zespół PCh24.pl na 40-lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Życzę dobrej lektury!

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 26

Hiszpania. To już koniec?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 25

Kościół synodalny

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 24

Antyklerykalizm. To się leczy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 23

Prawica?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 22

Zrównoważony rozwój kontra ludzkość

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 21

Islam podbija duchową pustynię

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.