DZIŚ JEST:   23   MAJA   2018 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 5

W roku 2017 obchodziliśmy trzy rocznice związane z rewolucyjnym procesem przekształcania świata w duchu buntu przeciwko Panu Bogu. To wystąpienie w 1517 Marcina Lutra i zrodzenie się protestantyzmu, powstanie w 1717 pierwszej loży masońskiej oraz wybuch rewolucji lutowej i październikowej w Rosji w 1917. Wydarzenia mające na celu zburzenie świata, jaki znali nasi przodkowie, nie ograniczają się jednak do tych trzech zdarzeń.

 

W maju 1968 doszło na świecie do studenckich protestów. Ideologia będąca ich podglebiem szybko rozpanoszyła się po całym globie, pustosząc dziedziny ludzkiego życia związane z płciowością i rozumieniem miłości.

 

Myśl – a może raczej neomarksistowska choroba – stojąca za seksualną rewolucją, zaraziła również wpływowych ludzi Kościoła, uderzając w ten sposób w teologię. Dzisiaj, 50 lat po wybuchu rewolty studentów domagających się „wolności” – czyli niczym nieskrępowanego prawa do zaspokajania żądz – ich postulaty traktują jako swoje niektórzy księża, a nawet hierarchowie!

 

Dlaczego doszło do moralnej i intelektualnej zapaści Kościoła, objawiającej się akceptowaniem przez część duchownych rozwiązłości, rozwodów i ponownych związków cywilnych, antykoncepcji czy homoseksualizmu? Jak walczyć z tym kryzysem? Piąty numer magazynu „PCh24 Co Tydzień” dotyka właśnie tej problematyki. Miłej lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 4

Dzieci Marksa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 3

Gdzie jest nasza skromność?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 2

Alfie Evans kontra cywilizacja śmierci

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 1

Świat nad przepaścią

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Wydanie Specjalne

Dokąd zmierzasz Kościele?

UDOSTĘPNIJ:
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.