Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Polska odrodzona jako monarchia? Odpowiada prof. Bartyzel [VIDEO]


Polska odrodziła się w roku 1918 jako republika, zrywając w ten sposób z wielowiekową tradycją rządów monarchicznych. Jak blisko wskrzeszenia niepodległego królestwa byliśmy i dlaczego ostatecznie górę wzięła rewolucyjna forma rządów? Odpowiada w ramach cyklu Rozmowy o Niepodległości profesor Jacek Bartyzel. Rozmawia Roman Motoła.

 

Do tej pory w ramach cyklu ukazały się: 

Rodzina – fundament wolności i narodu
Polska odrodzona jako monarchia? Odpowiada prof. Bartyzel

Tak odzyskiwaliśmy niepodległość. Historia okiem Stanisława Michalkiewicza

 

 

Miniatura:By Gryffindor/Wikimedia

 

  


DATA: 2018-11-08 11:03:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Polska ma tylko jednego Króla,Jezusa i innego nie potrzebuje,wystarczy nam jego prawo i jego sprawiedliwość.
8 miesięcy temu / Bożena
 
Bardzo ciekawy wywiad (a właściwie wykład). Jeżeli ktoś się zastanawia, czy warto tego posłuchać, to gorąco polecam. Warto, od samego początku (gdzie pan prof. wspomina o "niby abdykacji" Benedykta XVI), aż do samego końca, gdzie jest mowa o konieczności powrotu Tradycji katolickiej wygnanej z Kościoła oraz konieczności istnienia katolickich biskupów. Wiem, że prof. Bartyzel ma wielu wrogów, ale polecam to tym, którzy nie mają uprzedzeń.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.