DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Polska będzie wielka pod jednym warunkiem – musi podążyć za Wolą Bożą. Nowy numer „Polonia Christiana”

Polska będzie wielka pod jednym warunkiem – musi podążyć za Wolą Bożą. Nowy numer „Polonia Christiana”

Polska będzie wielka, JEŻELI będzie posłuszna woli Pana. Taką obietnicę przekazał sam Jezus Chrystus za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. O szansach na tą realną, prawdziwą Niepodległość przeczytamy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

 

Tematem najnowszego numeru dwumiesięcznika jest niepodległość, której setną rocznicę odzyskania świętujemy w tym roku. Warto jednak się zastanowić, czy do tej pory, mieliśmy do czynienia z tą prawdziwą, obiecaną niepodległością, w której Polska jest nie tylko krajem pełnym dobrobytu, ale i moralnym wzorem dla innych narodów?

 

Czy stać nas jako naród na taką – to znaczy prawdziwą – Niepodległość? Czy też wolimy pozostać trzeciorzędnym krajem i narodem na wymarciu, który dostaje ochłapy ze stołu możnych tego świata, bawi się podrzuconymi przez nich błyskotkami, zdany na ich łaskę i niełaskę, i w oczekiwaniu na swój tragiczny finał spełnia rolę posłusznej zabawki? – pyta Sławomir Skiba.

 

Krystian Kratiuk koncentruje się na podstawach: po co w ogóle nam Polska? Czy dzisiaj pojęcie narodu, patriotyzmu, poświęcenia, ojczyzny ma jeszcze jakieś znaczenie? Czy chociaż raz zastanowiliśmy się nad tą kwestią? O dziwo, na te pytania już wieki temu odpowiedzieli nasi wrogowie, a także wrogowie Kościoła – te same odpowiedzi znajdziemy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

 

Dlaczego właściwą rocznicę odzyskania niepodległości powinniśmy obchodzić 7 października, czym była Rada Regencyjna i dlaczego zniknęła z podręczników do historii, oraz dlaczego Józef Piłsudski 11 listopada przyjechał praktycznie „na gotowe”? Powyższe kwestie w charakterystycznym dla siebie stylu wyjaśnia Jerzy Wolak.

 

„Polacy jako ofiary Hitlera są z punktu widzenia religii Holokaustu wyjątkowo niewygodni. Walczyliśmy z Hitlerem do upadłego, byliśmy przez hitlerowców mordowani na masową skalę, pomagaliśmy innym i zabijaliśmy tych, którzy ich zdradzali, a do tego byliśmy katolikami. Nic się nie zgadza!” – o tym, dlaczego prawdziwa historia walki Polaków podczas II wojny światowej jest niewygodna z perspektywy żydowskiej narracji historycznej, tłumaczy Paweł Lisicki w rozmowie z Tomaszem Kolankiem.

 

Biskup Atanazy Schneider: „Kościół na Ziemi musi być kościołem walczącym!” Życie chrześcijanina to faktycznie bojowanie, na dodatek z siłami ciemności. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału – pisze święty Paweł – lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich (Ef 6, 12).

 

Te, jak i wiele innych wartościowych tekstów znajdziemy w najnowszym – 64. numerze „Polonia Christiana”, który jest do nabycia w dobrych kioskach i salonach prasowych.

 

Zachęcamy także do zamawiania i prenumeraty najnowszego numeru pisma w tradycyjnej drukowanej formie na stronach Księgarni Polonia Christiana oraz – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

PR

 

 

 

 


DATA: 2018-09-17 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jedyna postawa Narodu Polskiego dla ocalenia przez nasz przykład innym.To nie my zwyciężymy lecz MARYJA wstawiając się za nami aby naród nasz się nie chełpił
ponad 1 rok temu / Jan
 
To jest zawsze potrzeba informowania społeczeństwa, wystarcz tylko zboczyć z tematu to już zło wkracza,dla tego powinniśmy jak najwięcej udostępniać takich wiadomości dla naszego społeczeństwa ,bo z mocną i prawdziwą Wiarą jesteśmy wstanie wszystko przezwyciężać .szczęść boże
ponad 1 rok temu / jek
 
Dziękujemy za tą wspaniała działalność!
ponad 1 rok temu / Mateusz
 
Z tego, co widać na ulicach, szczególnie w piątki wieczorem, widać że z wiarą u nas niestety kiepsko
ponad 1 rok temu / irtur
 
Na miejscu redakcji postawiłbym na więcej stałych motywów na okładce. W ten sposób pismo byłoby bardziej rozpoznawalne
ponad 1 rok temu / Jan
 
100 lat minęło i świat się zmienił. Jak ? - to PCh pokazuje. Zmienili się nie tylko ludzie i >ICH< POTRZEBY ale i język jakim się posługują . Słowa już nie znaczą tego samego co w przeszłości. Stąd chaos, zamieszanie, ROZGORYCZENIE. Po marzeniach można poznać MARZYCIELA. Jakie to POMPATYCZNE i >staroświeckie< hasło. >Wielka PolskaNadchodzi jednak godzina , OWSZEM JUŻ JEST , kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.