DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Polonia protestuje przeciwko żydowskim roszczeniom wobec Polski

Polonia protestuje przeciwko żydowskim roszczeniom wobec Polski
eAgency (CJStumpf) / commons.wikimedia.org, licencja cc

Amerykańska Polonia organizuje protest przeciwko ustawie S.447, która ma stanowić wsparcie dla środowisk żydowskich w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski.

 

Protesty mają odbyć się 31 marca w największych miastach Ameryki. Polonia ma wyjść na ulice Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles czy Bostonu. „Drogi Rodaku, jeżeli los Twojej Ojczyzny nie jest Ci obojętny, przyjdź, zaprotestuj przeciwko tej ustawie. Niech głos zjednoczonej Polonii zostanie usłyszany w Waszyngtonie!" - brzmi fragment ulotki z wezwaniem do protestu.

 

Przedstawicieli Polonii oburza zaangażowanie amerykańskich polityków w relacje polsko-żydowskie. – Nie powinni ingerować w te sprawy. Ustawa S.447 jest niezgodna z prawem międzynarodowym – ocenił Arkadiusz Cimoch, który współorganizuje protesty.

 

Ustawa S.447 to przepisy ujęte pod tytułem „o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono”. Uprawniają Departament Stanu USA do wspomagania organizacji międzynarodowych, które zrzeszają ofiary Holocaustu. Celem jest odzyskiwanie żydowskich majątków, niemających spadkobierców. Ustawa daje możliwość korzystania z kanałów dyplomatycznych.

 

Organizatorzy protestu chcą, by koncentrował się on wyłącznie na sprzeciwie wobec szkodliwej dla Polski ustawy. Zachęcają uczestników, by nie podnosili haseł poparcia lub sprzeciwu wobec określonych partii politycznych. Wszelkie hasła niezwiązane bezpośrednio z kwestią ustawy S.447 mogłyby, zdaniem organizatorów, zaszkodzić sprawie.

 

 

Źródło: interia.pl

ged

 


DATA: 2019-03-23 16:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Media milczą portal niezależna nie puszcza antyżydowskich komentarzy sakiewicza wysłali żeby robił krecią robotę sprzedali Polskę może ktoś to nagłośni i przegrają wybory zdrajcy z PiS
3 miesiące temu / Krzysztof
 
Polonia walczy jak może. Jutro protesty w USA przeciwko ustawie 447 a media w Polsce milczą. Hańba. PO zadłużało nas na potęgę a PiS sprzedało!!!! Brakuje nam ŚP Leppera, żeby nas obudzić, bo idziemy potulnie na postronku na rzeź.
3 miesiące temu / Obserwator
 
Dziękuję bardzo tym ludziom za taka akcję. Szkoda że w Polsce niestety nie ma podobnych dotyczących przecież naszej ojczyzny i naszego dalszego bytu i istnienia, państwowości.Pewnie będąc tam za granicą nie mają strachu aby zaprotestować tutaj jednak ludzie boją się narazić tak TO widzę. Ustawa o IPN którą szybko dopasowano do życzeń "naszych starszych braci" u wielu Polaków spowodowała depresję i odrętwienie widząc układanie się naszych decydentów. Dobrze że jesteście tam i nie zapomnieliście skąd pochodzicie.Przekonany jestem że bardzo dużo osób zwatpiło już w to że można jeszcze coś załatwić.Myślę że nie bez znaczenia jest to że często słychać o "antysemityźmie" oraz o tym że będzie "to zwalczane".Dziwne że nie ma nic na temat antypolskości i będąc Polakiem czasami można odnieść wrażenie że jesteśmy tutaj intruzami we własnej ojczyźnie. Pozdrawiam serdecznie i życzę mocy sprawczej aby się Wam akcja udała co potrafi uratować Polskę.
3 miesiące temu / Tadeusz
 
Zdaniem Polonii w USA rząd PiS robi wszystko aby te protesty stłumić w zarodku. Osoba sakiewicz i przyjaciele z PiS są szczegolnie aktywni w uciszaniu prawdy, podtrzymywaniu kłamstwa. Ty też wyznajesz kłamstwo, grabież, morderstwa,twój bóg ci pozwala? Kim jest twój bóg? My wiemy.
3 miesiące temu / do @Sec
 
Ciągle się czegoś boicie. Boga trzeba się tylko bać. "Nie zbierajcie sobie skarbów na tej ziemi"
3 miesiące temu / Sec
 
Po sojuszu z USA chcemy wzmocnienia Polonii w USA i Polski w Europie. Takie protesty powinny być wspierane przez nasz Rząd.
3 miesiące temu / Hant
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.