DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Policja przerwała pielgrzymkę na Jasną Górę

Policja przerwała pielgrzymkę na Jasną Górę
Fot. Pixabay

Policjanci przerwali rozpoczętą w poniedziałek rano pieszą pielgrzymkę z Łowicza na Jasną Górę. Pątnicy chcieli modlić się w intencji ustania pandemii, jednak zostali zatrzymani w okolicach Słupii.

 

Grupa modlitewna ruszyła w drogę po Mszy świętej w klasztorze sióstr Bernardynek, odprawionej przez biskupa seniora Józefa Zawitkowskiego. Późnym popołudniem portal Onet dowiedział się o zatrzymaniu pielgrzymki przez funkcjonariuszy. Powodem miało być nierespektowanie zasad reżimu sanitarnego.

 

- Naszym zdaniem nie były przestrzegane przepisy dotyczące obostrzeń w stanie epidemii. W takiej formule, w jakiej to się odbywało, nie powinno zostać przeprowadzone – powiedziała mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

 

Mundurowi legitymowali pielgrzymów i wysyłali ich grupami do domów.

 

- Przemieszczanie się w ten sposób tak licznej grupy pod przewodnictwem księdza z łowickiej parafii, w naszej ocenie nie zapewniało przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów stojących na straży bezpieczeństwa sanitarnego – komentowała pani rzecznik.

 

Skierniewicka policja skłoniła organizatorów do zakończenia pielgrzymki.

 

Źródło: Onet.pl, DoRzeczy.pl

RoM

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-26 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dziękuję za pouczenie i wezwanie do głębszej refleksji nad Twoją RADĄ . Pogłębiłam temat i przyczyny ODCZYTANIA w Sanktuarium tej bluźnierczej poezji. U źródła jak zwykle duże pieniądze i jak je zarobić no i oczywiście DOBRE INTENCJE, szlachetne CELE na SZYLDZIE przedsięwzięcia. Jednak aby zarobić? trzeba coś zrobić. Rynek religijny w Polsce daje duże możliwości. Podobnie OTWARTOŚĆ sprotestantyzowango duchowieństwa na biznes. Wzorując się na Wyroczni z Omaha /Warrena Buffeta człowiek pragnący fortuny >powinien inwestować w biznes, który nawet idiota jest w stanie poprowadzić.? Zaś >Rynek, podobnie jak Bóg, pomaga tym, którzy pomagają sobie wzajemnie
6 miesięcy temu / iskierka > Jane
 
Dobrze, ja to napiszę prościej. Nie chodzi mi o to jakie są, czy też nie są władze. Chodzi mi coraz częstsze, błędne używanie terminu "demonologia". Demonologia to ogólnie badanie zjawisk demonicznych, wiedza o demonach Demonologiem jest np. ks. Posadzki. A jeśli coś pochodzi od demonów lub jest we władzy demonów to jest "demoniczne". Więc określenie "władza demonologiczna" jest dość zabawne, jeśli już to powinno być "władza demoniczna". To trochę tak jak z błędem wymiennego używania terminu transcendentny i transcendentalny.
6 miesięcy temu / @AndrzejBR
 
Pielgrzymkę przerwali bo była zbyt za duża,to jak zrobią wybory.
6 miesięcy temu / ELA
 
Tylko Konfederacja pis to zwykli komuniści depczą już nawet wolności religijne, a rzekomo to ta y katolicy.
6 miesięcy temu / Ase
 
To,że ktoś czegoś nie widzi, nie znaczy, ze tego nie ma. Wg. Einsteina, czy widział ktoś swój mózg?!- więc skąd wiesz,że go masz?! Władza RP nie kierując się prawem Bożym ,więc są demonologiczne!
6 miesięcy temu / AndrzejBR
 
O, to mamy jakąś władzę demonologiczną? Znaczy taką złożoną z demonologów i egzorcystów, tak? Jak rozumiem to rodzaj władzy powstały w kontrze do władzy demonicznej. Cóż za zaskakująca nowość.
6 miesięcy temu / @AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.