DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Polacy winni wypędzania Żydów i Holokaustu? Trwa festiwal absurdu

Polacy winni wypędzania Żydów i Holokaustu? Trwa festiwal absurdu
Fot. Jarek Praszkiewicz / Forum

Jedna z największych gazet ukazujących się w Izraelu kontynuuje nagonkę na Polskę i przyłącza się do licytacji na najpoważniejsze i najbardziej absurdalne oskarżenia naszych rodaków o antysemityzm.

 

„To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią ci nienawidzący Żydów” – napisał na łamach „Haaretz” Israel Harel.

 

Autor przywołał słowa Icchaka Szamira, przypomniane niedawno przez szefa MSZ Katza. Chodzi o rzekome „wysysanie antysemityzmu przez Polaków wraz z mlekiem matek”. Publicysta przekonuje, że były premier i przewodniczący Knesetu użył tego uogólnienia, gdyż doznał ze strony naszych rodaków „ciosów i przekleństw”, zaś jego słowa stanowią podsumowanie „tysiącletniego koszmaru, jakim było życie Żydów w Polsce”. Harel dopowiada, iż słowa Szamira to „prawda, której Polacy próbują zaprzeczać i którą chcą wypaczać”.

 

Z sobie znanych przyczyn autor wmieszał nasz naród w wątek odpowiedzialności za problemy, jakich doświadczali na przestrzeni wieków Żydzi, przepędzani z wielu krajów Europy. „To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią nienawidzący Żydów. Gdyby nie ta wrodzona nienawiść, nie byłoby tysięcy pogromów, dekretów i wypędzeń, w tym hiszpańskiej inkwizycji, których kulminacją był Holokaust” – brnął w absurd Israel Harel.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl/Onet.pl/Haaretz

RoM

 

 


DATA: 2019-02-26 16:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można tak!łgać?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Tak pro żydowskiego Rzadu i Prezydenta jeszcze w Polsce nie było.
ponad 1 rok temu / wyborca
 
@Sec tak zachęcasz do czytania a czemu żydzi czytając ,,historyjki o esterze,,nie mylić z Esterką, szepczą? Gdyż wymordowali całe miasta w podzięce za gościnę!
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Sec: Eeee, przecież ja nie narzekam. Wszędzie próbuję znaleźć jakieś pierwiastki uśmiechu :
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
@Sec sprawa jest taka. Polska przyjmowała niedorżniętych lub niedotopionych w innych krajach Europy żydów. W tym celu stworzyła inkwizycję. Bo wiadomo, żaden żyd nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji pracującej dla Królów Polski. I tak przez paręset lat Polacy zbierali żydów do kupy, a jak już nagromadzili to dla niepoznaki użyli niepolskiego słowa holokaust by ich sobie ,,całopalić,, bo pozazdrościli niemcowatym palenia książek???
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Krzysztof Ja będę uogolnial, mówiąc o komentujacych, bo nie mogę znaleźć ani jednego wpisu podobnego do moich. Mogę zatem powiedzieć wszyscy komentujący. Czy są tu jeszcze uczniowie Jezusa? Czy On was nauczał by tak narzekać? Czy w Jego czasach żydom żyło się lepiej niż teraz? Apostołowie cieszyli się, że byli prześladowani.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.