DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Pochlebiające słowa wiceprezydenta USA: Polska jest krajem bohaterów

Pochlebiające słowa wiceprezydenta USA: Polska jest krajem bohaterów
Mike Pence, fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Mike Pence, wiceprezydent USA, w pochlebnych słowach wypowiadał się o bohaterstwie i odwadze Polaków, którzy nie wyrzekli się swojej tysiącletniej historii, a także stawili opór najeźdźcom. Podkreślił, że Polacy udowodnili światu, że „tam, gdzie jest Duch Boży, tam jest też wolność”.

 

W zastępstwie Donalda Trumpa, przemówienie na centralnych uroczystościach rocznicy wybuchu II wojny światowej wygłosił wiceprezydent USA, Mike Pence. W swojej przemowie podkreślał bohaterstwo Polaków zauważając, że pomimo wielu historycznych trudności, nigdy nie straciliśmy nadziei i nie zapomnieliśmy kim jesteśmy. – Dzisiaj w sercu Warszawy stojąc pokornie przy grobie Nieznanego Żołnierza, zebraliśmy się, by dać świadectwo odwagi wielkiego narodu, wielkiemu duchowi i wielkiej sile wspaniałej cywilizacji – powiedział.

 

Wiceprezydent USA mówił również o tym, że II wojna światowa przerodziła się w konflikt, jakiego ludzkość nie znała. Zauważył, że Polacy nie dali się złamać żadnemu najeźdźcy. – Zamordowano co piątego obywatela Polski. Naziści zamordowali wspaniałych patriotów. Ponad 21 tys. Polaków zginęło w Katyniu z rąk komunistów. Tutaj, w tym mieście, ponad 150 tys. Polaków oddało życie w Powstaniu Warszawskim, w powstaniu, po którym nastąpiło rozmyślne i całkowite zniszczenie miasta. Zginęli walcząc o wyzwolenie ulic skrwawionych nazizmem – mówił Pence.

 

Amerykański przywódca przypomniał również słowa Donalda Trumpa, które padły w Warszawie 2 lata temu. Prezydent mówił wówczas, że „w głębi polskiego charakteru leży odwaga i siła, których nikt nie jest w stanie zniszczyć”. – Charakter i wiara narodu polskiego były tym, co przeciwstawiło się ciemności i czas klęski przekształciło we wspaniale zwycięstwo – stwierdził.

 

Mike Pence w swoim wystąpieniu zacytował również słowa wypowiedziane przez papieża Jana Pawła II, które padły w Warszawie podczas jednej z pielgrzymek do Polski. „Człowiek nie zrozumie swojej prawdziwej natury ani czym jest godność i dokąd zmierza, bez Chrystusa” – brzmiał cytat. – Kiedy Ojciec Święty wypowiedział te słowa, miliony Polaków chciało być słyszanych. Śpiewali: Chcemy Boga. Tu stoi przed nami krzyż, dokładnie naprzeciwko Grobu Nieznanego Żołnierza. To symbol polskiej wiary i wytrwałości. To trwałe świadectwo wiary Polaków. Solidarność narodów jest możliwa wtedy, kiedy uwzględnia się działania boskie – podkreślił amerykański przywódca.

 

Wiceprezydent zapewnił również, że Stany Zjednoczone oraz Polska są sojusznikami i nadal „będą opowiadać się za wspólną obroną”. – Dalej będziemy wzywali naszych sojuszników, aby wypełniali zobowiązania, które nawzajem sobie złożyliśmy, bo i Amerykanie i Polacy wiedzą, że mocny sojusz wolnych, suwerennych i niezależnych krajów jest najlepszą formą obrony naszych swobód i naszych interesów. Dzisiaj i zawsze – zakończył.

 

Źródło: dorzeczy.pl, TVP Info

WMa

 


DATA: 2019-09-01 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Protestanccy amerykanie byli bardziej "miłosierni", wysłali swoich Indian prosto na Sąd Ostateczny, wybijając ich niemal do nogi. Historia o konkwiście jest nielogiczna. Jak czterystu chłopa zakutych w żelazo miało zawojować połowę Ameryki samodzielnie w formie rajdu przez kontynent walcząc z dziesiątkami tysięcy nieustraszonych wojowników? Nawet dziś w dobie wszechmocnego kałacha to by się nie udało w lesie deszczowym czy wysokich zalesionych górach. Mały oddziałek wojowników wykończył by towarzystwo ukradkiem w ciągu miesiąca niemal bezgłośnie. Musieli mieć licznych i oddanych sojuszników wśród miejscowych. Pewnie byli pod specjalnym nadzorem, szczególnie nocą. W otwartym polu taka grupa rycerstwa mogła wysiec bez szczególnych kłopotów tamtejszych "bohaterów" setkami, sami jednak nie dali by rady "tyrać" tak bez ustanku. Podbite przez takich Inków ludy pewnie nie zastanawiały się długo po której stronie stanąć, dziwnych "półbogów" czy swoich obecnych oprawców.
5 miesięcy temu / agricola
 
Stara amerykańska metoda kadzenia wodzom miejscowych plemion. Rzuci się worek lustereczek, trochę żelaznych siekierek, kolorowe koraliki a na deser kocyki z wkładką z "czarnej ospy". Nie wierzę w ani jedno słowo tego protestanta. Wyznawcy etyki sytuacyjnej nie można wierzyć nawet jeśli mówi prawdę bo...pewnie ma ukryte w tym cele. Ten powiedział co mu napisali, nie powiedział jednak tego, co myśli.
5 miesięcy temu / agricola
 
Dr Modelska-Creech mówi o nadzwyczajnym przywiązaniu Pence'a i jego ewangelikalnej sekty protestanckiej do budowy 3 świątyni w Jerozolimie. Czy my znów nie idziemy na wojnę żydow z Iranem? Polacy są tacy naiwni. Czy uderzanie w tony wiary chrzescijanskiej nie świadczy o wojennych celach Pence'a i wysługiwaniu się nami ? Gdzie Trump nie może z powodu wyborów, tam Polaków pośle..
5 miesięcy temu / szpica?
 
To już nie jesteśmy narodem antysemitów? Miło, Ameryko.
5 miesięcy temu / panda
 
Jacy ci goście są cyniczni, żeby jeszcze wierzyli w to, co mówią...
5 miesięcy temu / panda
 
300 mld $ ma nas kosztować to poklepywanie, które znaczy mniej niż 0. Może łaskawie pozwolą nam w Polin wynosić po nich nocniki.
5 miesięcy temu / prawda w oczy k
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.