DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Po spotkaniu prezydentów Dudy i Trumpa: Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na COVID-19

Po spotkaniu prezydentów Dudy i Trumpa: Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na COVID-19
Fotograf: MediaPunch / BACKGRID, Archiwum: Backgrid USA / FORUM

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Polska uzyska szybki dostęp do wyprodukowanej w Stanach Zjednoczonych szczepionki na koronawirusa. – Pracujemy nad nią bardzo mocno; być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka – mówił amerykański przywódca.

 

Podczas środowej konferencji prasowej prezydenci Polski i USA padło pytanie: czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskaniu wczesnego dostępu do szczepionki i leków na koronawirusa. – Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać – powiedział Trump.

 

Prezydent USA dodał, że Polska będzie angażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już szczepionka powstanie”. – Myślę, że nastąpi to bardzo szybko – podkreślił.

 

Z kolei prezydent Andrzej Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i „sojusznicze wspieranie - choćby w symbolicznym wymiarze - Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem”. – W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej – powiedział polski prezydent. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-25 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest dylemat moralny w drugiej turze PAD zapowiedział zakup szczepionek na koronawirusa ?/?
2 miesiące temu / Tomasz
 
Już kiedyś dawno temu masoni mówili, że w Polsce ma zostać 15 mln ludzi, bo więcej gojów im nie potrzeba. 15 milionów gojów to wystarczająca ilość aby pracować na swoich panów. Więc co się dziwicie, realizują swoje plany. Ot co.
2 miesiące temu / Igor
 
Wszyscy, którzy głosują na Trzaskowskiego popierają jego związek z LGBT, aborcję, dewiacje, dziką prywatyzację 8 lat nieudolności i okradania Polaków. Tylko Duda prezydentem!
2 miesiące temu / Michu.
 
Krawat w barwach narodowych. Wszystko w temacie.
2 miesiące temu / mj
 
No to Amerykanie upieką dwie pieczenie na jednym ogniu: zarobią na Polakach miliardy dolarów za szczepionkę bo prezydent Duda podpisze każdą umowę na zakup medycznych śmieci Trump jest przecież cacy! i dostaną darmowego królika doświadczalnego bo polskie tyłki zostaną przymuszone administracyjnie do wstrzyknięcia nieznanych mieszanek związków aluminium i rtęci w Polsce żadne laboratorium nie kontroluje zawartości dostarczanych szczepionek !!!. Ratujmy kraj przed Dudą. Tylko KONFEDERACJA obiecała szczepienia dobrowolne.
2 miesiące temu / Marzena
 
Dlaczego w Polsce nie wolno leczyć tego wirusa lekami dostępnymi e Polsce? Szczepionki jeszcze nie ma, a powinny być badania prowadzone w Polsce by nie dodawać do niej trucizny. Wyprodukować w Ameryce szczepionkę niech testują u nich dlaczego my mamy być ofiarami pomyłek. Jak można płacić za nie choć ich jeszcze nie ma i sprawdzać ich sluteczność na własnym narodzie choć Gates jest zdecydowany na znaczne ograniczenie ludności Polski.
2 miesiące temu / Adaś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.