DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni obrońca życia dr inż. Antoni Zięba

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni obrońca życia dr inż. Antoni Zięba
Dr inż. Antoni Zięba. Źródło: YouTube/dr inż. Antoni Zięba

3 maja po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr inż. Antoni Zięba, znany działacz pro-life, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Był także publicystą i wykładowcą akademickim. Miał 70 lat.

 

Antoni Zięba przez wiele organizował pielgrzymki obrońców życia na Jasną Górę. 19 marca br., za blisko 40-letnie zaangażowanie w obronę życia, odebrał medal Stolicy Apostolskiej Pro Ecclesia et Pontifice

 

Był redaktorem Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, Tygodnika Młodzieży Katolickiej „Droga”, Miesięcznika Nauczycieli i Wychowawców Katolickich „Wychowawca”, „Służby Życiu”, a także publicystą i felietonistą TV Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”. Był zwolennikiem zmian w Konstytucji RP i wpisania do niej zapisu o ochronie życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Od 1999 roku pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Ponadto był wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Współzałożyciel Katolickiego Podyplomowego Studium Dziennikarstwa przy Krakowskim Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Współzałożyciel (w 1980 roku) Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci oraz w 2007 roku Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia człowieka – World Prayer for Life. Wszedł w skład Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu. Był Kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

 

Jest autorem ponad 40 publikacji naukowo-technicznych oraz licznych artykułów o ochronie życia dziecka poczętego. Wielokrotnie organizował seminaria naukowe na ten temat oraz był współorganizatorem dwóch Narodowych Marszów w Obronie Życia. Za swoją działalność w obronie życia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Fundacji Jana Pawła II, medal Senatu RP, Medal Pro Ecclesia et Pontifice.

 

Dr inż. Antoniego Ziębę polecamy Państwa modlitewnej pamięci.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

 

Pogrzeb Antoniego Zięby odbędzie się we wtorek, 8 maja. Msza święta rozpocznie się o godzinie 16 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim w Krakowie. Liturgii będzie przewodniczyć ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu przy ul. Zawiłej.

 

Antoni Zięba życzył sobie, aby uczestnicy pogrzebu nie przynosili wieńców i kwiatów, a zamiast tego złożyli datki na Hospicjum św. Łazarza. Podczas pogrzebu będzie można złożyć ofiarę u wolontariuszy.

 

 

Źródło: KAI / krakow.gosc.pl

MWł

  

 

   


DATA: 2018-05-07 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Requiem ?ternam dona Ei Domine, et lux perpetua luceat Ei. R.I.P Amen.
ponad 2 lata temu / secessio
 
Czy to nie ten pan przewodził federacji, która zgłosiła projekt ustawy z niekaraniem matek za zabijanie dzieci? Zbierali podpisy pod kościołami i ukręcili łeb sprawie poprzedniego projektu. Jeśli się mylę, proszę o odpowiedź w komentarzu.
ponad 2 lata temu / Emil M.
 
A gdzie byli poprzednicy na stolicy biskupiej w Krakowie, że dopiero abp M. Jedraszewski postarał sie dla niego o medal Pro Ecclesia et Pontifice ? Nie interesowała ich obrona zycia?
ponad 2 lata temu / małopolanin
 
Był u mnie w parafii z prelekcja. Prawdziwy katolik. Prawdziwy! Nie koniunkturalista podpinający sie pod katolicyczm dla promowania siebie. Skromny człowiek.
ponad 2 lata temu / ks prob emeryt
 
To mądry człowiek. Niech Pan Bóg da mu zbawienie. Filozofia życia którą uprawiał da mu nieśmiertelność. (-) porównaj: Filozofia w poezji IVRP
ponad 2 lata temu / Agamemnon
 
Nie we wszystkim sie z nim zgadzalem ale miałem wielki szacunek dla tego człowieka.
ponad 2 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.