DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Pluralizm? Nie znam! Sędzia Trybunału Konstytucyjnego na celowniku współpracowników i internautów

Pluralizm? Nie znam! Sędzia Trybunału Konstytucyjnego na celowniku współpracowników i internautów
Prof. Justyn Piskorski. FOT.Krystian Maj/FORUM

Sędzia TK profesor Justyn Piskorski znalazł się na celowniku swoich współpracowników z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prawnik kierujący Zakładem Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji został poproszony o… rezygnację z funkcji. Z kolei w internecie pojawiła się petycja o zerwanie z naukowcem współpracy przez uczelnię.

 

Profesor Piskorski był sędzią-sprawozdawcą przy wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, co w praktyce oznacza, że to właśnie on odczytywał uzasadnienie orzeczenia likwidującego w Polsce możliwość mordowania nienarodzonych dzieci z powodu ich choroby.

 

Teraz za wypełnianie funkcji publicznej spotkały go szykany. – Jednomyślnie zwróciliśmy się do prof. Piskorskiego o rezygnację z kierowania Zakładem Prawa Karnego – powiedziała cytowana przez gloswielkopolski.pl prof. Iwona Sepioło-Jankowska, pracownik zakładu kierowanego prze sędziego TK.

 

Serwis informuje ponadto, że profesor Piskorski nie komentuje sprawy i odsyła do pracowników zakładu. Ci natomiast przypominają, że wraz z końcem roku upływa jego kadencja i deklarują, że nie będą go popierać w wyborze na to stanowisko.

 

Warto odnotować, że prof. Iwona Sepioło-Jankowska krytykuje także obecność profesora Justyna Piskorskiego w TK, a sam Trybunał nazywa „rzekomym”, podważając tym samym – niczym politycy lewicowo-liberalnej opozycji – legalność tej ważnej państwowej instytucji. Popiera także aborcję „w pewnych warunkach”.

 

Z kolei autorzy petycji przeciwko profesorowi Piskorskiemu twierdzą, że sędzia utracił „zaufanie społeczności prawniczej, jako prawnika, ale przede wszystkim nauczyciela akademickiego”. Podważają także jego niezawisłość i oskarżają go o działanie na zamówienie prezesa PiS. Podważają także wyrok TK zarzucając mu uchybienia. W tekście padają typowo lewackie zwroty jak chociażby „inkubator”. Tego typu tekst podpisało ponad 3 tys. osób.

 

 

Źródło: gloswielkopolski.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-10-28 14:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Tak komentowała to prof. Sepioło-Jankowska: - Fakt, że prof. Piskorski kieruje naszym zakładem negatywnie wpływa także na nasz wizerunek i postrzeganie nas przez inne ośrodki naukowe w kraju." Sprawdźmy , co reprezentuje sobą prof. UAM Sepioło-Jankowska. Najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem wartości naukowca jest dorobek w największej naukowej bazie świata scopus.com Po krótkim poszukiwaniu okazuje się, że wg bazy Scopus dorobek pani Sepioło-Jankowskiej jest zerowy. Tymczasem na stronie UAM czytamy "Prof. UAM dr hab. Iwona Sepioło-Jankowska w roku 2019 uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych" Pytam się więc władz UAM - jak to jest możliwe, aby w dzisiejszych czasach ktoś, kto nie istnieje w największej naukowej bazie świata mógł otrzymać habilitację????? To niezrozumiałe, jak Wydział Prawa i Administracji obniżył swój poziom naukowy, skoro w dodatku po habilitacji z zerowym dorobkiem wg Scopus'a taka osoba otrzymuje stanowisko profesora UAM? Na innych uczelniach nawet doktoranci
2 miesiące temu / qwerty
 
Pan Profesor nie powinien tym bardziej rezygnować. Należałoby środowiskowo stanąć murem za sędziami i sprawą.
2 miesiące temu / MiP
 
Przykre. Pluralizm poglądów i prawo do argumentacji ma jak się okazuje charakter jednowymiarowy.
2 miesiące temu / MiP
 
No to mamy niezależne politycznie uczelnie w Polsce - inaczej mówiąc naukowa lewica w natarciu a jedyną bronią jest stwierdzenie nieważności
2 miesiące temu / anonim_galeon
 
Wstyd Co za uczelnia Żenada
2 miesiące temu / Mia
 
Panie ministrze Czarnek duzo roboty przed Panem
2 miesiące temu / Rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.