DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Płoną katolickie świątynie w USA – niechlubny rekord w ostatni weekend

Płoną katolickie świątynie w USA – niechlubny rekord w ostatni weekend
Fot. Michael Gaida / Pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych trwa palenie kościołów. Wandale niszczą i  podpalają świątynie katolickie od Kalifornii po Florydę – donosi Fox News. Niechlubny rekord zniszczonych świątyń odnotowano w ubiegły weekend. Tymczasem wiele mediów głównego nurtu milczy o oburzającym zjawisku.

 

Na Florydzie 24-latek wjechał samochodem do wnętrza kościoła przez główne drzwi, a następnie dopuścił się podpalenia budynku. W jego wnętrzu znajdowali się przygotowujący się właśnie do Mszy świętej parafianie. Aresztowany przyznał się do winy, tłumacząc się wykonywaniem „niezwykłej misji”.

Policja bada czy istnieje związek między aktami wandalizmu a tak zwanymi manifestacjami antyrasistowskimi inspirowanymi przez organizację Black Lives Matter po majowej śmierci George'a Floyda.

 

Przywódcy kontrowersyjnej organizacji apelowali o obalanie posągów byłych prezydentów USA i przywódców pro-niewolniczej Konfederacji. Z kolei aktywista polityczny Shaun King wezwał do zniszczenia wszystkich wizerunków przedstawiających Jezusa i Jego Matkę jako białych europejskiego pochodzenia. Takie wizerunki uznał za rasistowskie i wyrażające białą supremację. 

 

Ponadto w Kalifornii wnętrze misji San Gabriel zniszczył poranny pożar, zainicjowany w sobotę. Spłonął dach większość wnętrza 249-letniego kościoła. Przyczyna pozostaje nieznana. Jednak śledczy biorą pod uwagę związek zdarzenia z niedawnym zniszczeniem pomników Junipero Serry, założyciela misji w Kalifornii. Murzyńscy aktywiści uznają go bowiem za symbol ucisku.   

 

Z kolei w sobotni wieczór pod parafią świętego Piotra podpalono figurę Matki Bożej.

Policja prowadzi też dochodzenie w sprawie zniszczenia posągu w katolickich instytucjach edukacyjnych w Queens.  Ks. James Kuroly, rektor i proboszcz Cathedral Prep, nazwał ten incydent „aktem nienawiści”.

 

Donald Trump stanowczo potępił akty wandalizmu. Prezydent USA podpisał zarządzenie wykonawcze w celu ich ochrony i ułatwieniu karania ich sprawców.

 

Weekendowe palenie kościołów wywołało też oburzenie użytkowników mediów społecznościowych. Tymczasem wiele mediów głównego nurtu zdecydowało się temat przemilczeć.

 

„Kościoły są palone. I co? Dlaczego to nie są najważniejsze doniesienia medialne? – pyta na Twitterze Mike Cernovich. „Gdzie jest oburzenie?” – pytał z kolei kalifornijski duchowny Sean Feucht.

 

Źródło: foxnews.com

AS


DATA: 2020-07-14 16:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zbrodnie lewactwa są trywializowane i wygłuszane - legiony piekielne całkowicie bezkarne. To woła o pomstę do Nieba!!!
23 dni temu / Klf
 
Wydaje mi się, że dużą rolę odgrywa tutaj pandemia jaką obecnie przeżywa cały świat. Ludzie nierzadko są pozbawieni kontaktów międzyludzkich, odizolowani, nie raz pozostawieni samym sobie co powoduje u nich w psychice potrzebę odreagowania. Całe szczęście, że nie odnotowuje się większej agresji w rodzinie. Mam tu na myśli pobicia czy nawet zabójstwa. Oczywiście alkohol i narkotyki też nie są tu wyjątkiem i pobudzają m.in. do takich czynów. Pozdrawiam Redakcję i dziękuje za interesujące artykuły na Waszej stronie.
23 dni temu / XX
 
Jak spłonęła tęcza w Warszawce to pół świata trąbiło.
23 dni temu / Kowalski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.