DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Płock: Osoby, które sprofanowały wizerunek Matki Bożej staną przed sądem

Płock: Osoby, które sprofanowały wizerunek Matki Bożej staną przed sądem

Prokuratura w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec trzech kobiet, które znieważyły wizerunek Matki Bożej. Chodzi o bezbożny wandalizm z kwietnia 2019 roku, kiedy to wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiano nalepki z Maryją w tęczowej aureoli.

 

Czynu tego dopuścić miały się trzy panie: Elżbieta P., Anna P. oraz Joanna G. Prokuratura postawiła im zarzut z art. 196. Kodeksu Karnego, a zatem obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej.

 

W nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku wymienione kobiety miały rozlepiać naklejki wokół kościoła pw. św. Dominika w Płocku. Na nalepkach widniał wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej - ohydnie sprofanowany. Maryja i Dzieciątko Jezus miały aureole w kolorach tęczy, co nawiązywało w oczywisty sposób do ideologii LGBT.

 

Co więcej nalepki zamieszczono między innymi na koszu na śmieci oraz na przenośnej toalecie; znalazły się też na transformatorze, znakach drogowych i ścianach budynków

Według prokuratury kobiety objęte aktem oskarżenia działały wspólnie i w porozumieniu. Sprawą zajmie się teraz płocki Sąd Rejonowy. Oskarżonym grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat dwóch.

 

Podobnych skandalicznych profanacji było w ubiegłym roku o wiele więcej, w czym celowali uczestnicy tak zwanych marszów równości organizowanych w czerwcu.

 

Źródło: radiomaryja.pl

 

Pach


DATA: 2020-07-01 18:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozlepianie obrazków na toaletach przenośnych sprowokowało gniew Boży, bo podczas awarii w oczyszczalni Czajka w Wawie, tony fekaliów dostały się Wisłą, min do Płocka. Wtedy w mieście zabrakło w slepach wody pitnej. Bóg nie pozwoli bezkarnie obrażać swojej Mamy.
1 miesiąc temu / Arek
 
Kiedyś obalano posągi starych bogów, teraz będzie się obalać Tego obecnego, lecz nie fizycznie, tylko mentalnie przez laicyzację. Za 10-15 lat w Polsce taka profanacja już nie będzie na nikim robiła wrażenia, gdyż nasz kraj stanie się drugą Irlandią lub Hiszpanią
1 miesiąc temu / Janek
 
Jednak działa w Polsce sprawiedliwość. Dziękuję, to ważne.
1 miesiąc temu / Matka Polka
 
Brawo dla prokuratury! Następnym krokiem powinno być karanie praktyk lgbt, jako działań przeciw państwu i narodowi.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
Nareszcie.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.