DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

PKW ogłasza oficjalne wyniki. Znamy rozkład mandatów w Sejmie

PKW ogłasza oficjalne wyniki. Znamy rozkład mandatów w Sejmie
Jerzy Dudek / Forum

Państwowa Komisja Wyborcza odczytuje pełne oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Większość w parlamentarnej izbie niższej ponownie uzyskała rządząca w upływającej kadencji Zjednoczona Prawica, występująca pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Miejsca w Sejmie przypadły także Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu oraz Konfederacji. Minimalną większość w Senacie uzyskali kandydaci Koalicji Obywatelskiej.

 

Zwycięski PiS zebrał z wyborczego placu boju 235 mandatów poselskich, zaś Koalicja Obywatelska – 134 miejsca w Sejmie. 49 foteli zajmie Lewica, 30 – Polskie Stronnictwo Ludowe, 11 – Konfederacja. Posłem zostanie także jeden przedstawiciel mniejszości niemieckiej.

 

Komisja doliczyła się 18 470 710 ważnych głosów. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło rekordowy w historii polskich wyborów wynik – 8 051 935 osób zaufało partii Jarosława Kaczyńskiego. To 43,59 procent ważnych głosów.

 

Koalicja Obywatelska zmobilizowała dokładnie 5 060 355 wyborców (27,4 proc.), zaś Lewica – 2 319 946 (12,56 proc.). Na PSL-Koalicję Polską głosowało 1 578 523 głosów (8,55 proc.), natomiast na Konfederację – 1 256 953 Polaków (6,81 proc.).

 

Wybory przyniosły najwyższą frekwencję w całym trzydziestoleciu upływającym właśnie od transformacji ustrojowej. Do urn wybrało się 18 678 457 osób, czyli 61,74 procent uprawnionych. Dotychczas najwyższy wynik został ogłoszony w 2007 roku i wyniósł 53,88 procent.

Wyborcy oddali 207 747 tysięcy, czyli 1,11 proc. nieważnych głosów.

 

 

Źródło: TVP Info, rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-10-15 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Druh Ryszard. Lewica w całości w tym PiS, nie posługuje się pojęciem "bliźni". Nie jesteś ani spostrzegawczy, ani prawy i sprawiedliwy. Nie wyobrażasz sobie kogoś kto nigdy do partii nie należał. Woda sodowa.
8 miesięcy temu / mały przeds
 
Do @second- przeżyliśmy trolla stormera, przeżyjemy i ciebie.
8 miesięcy temu / Gość
 
@Second, ważne abyś ty przypadkiem nie przeszedł do Konfederacji. To byłaby masakra. o Konfederację się nie martw.
8 miesięcy temu / Rocky
 
@ mały przeds. Co ma wspólnego pana tekst z wynikami wyborów ? A tak na marginesie, czy ktoś kazał panu być małym przedsiębiorcą " Mam rozumieć, że za rządów mafii PO - PSL żyło się panu dużo lepiej !!!
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Rozumiem. Socjalistycznych złodziei z PiS wykańczających drobne rodzinne firmy nikt nie potępia, a nawet gloryfikuje. 43,59% społeczeństwa uznaje globalizm za zjawisko pozytywne, cieszy się z nieszczęścia sąsiada-przedsiębiorcy wykończonego przez podatki nie do udźwignięcia i jest dumne z konieczności utrzymywania go na bezrobociu. Gratuluję pisiorkom dobrego samopoczucia z powodu krzywd wyrządzanych bliźnim.
8 miesięcy temu / mały przeds
 
Jeśli chodzi o Senat, to Koalicja Obywatelska otrzymała 44 mandaty a Zjednoczona Prawica 48 mandatów. Więc nie jest prawdą co podaje artykuł, że : "Minimalną większość w Senacie uzyskali kandydaci Koalicji Obywatelskiej". Senat - jak wiemy - liczy 100 senatorów a liczba 44 jednak jest mniejsza od liczby 48. Ale to drobiazg, Jeśli PiS nie uda się "skoptować" na swoją stronę innych senatorów - np. z PSL czy niezależnych - to Senat stanie się "hamulcowym" Sejmu, i będzie przeciągał proces ustawodawczy uzdrawiania Polski, zapoczątkowany przez Zjednoczoną Prawicę po wygranych wyborach na jesieni 2015 roku. Niestety w świetle wyników wyborów do Senatu - jak i Sejmu - okazuje się, że Konfederacja idąca do wyborów przeciw PiS, wyrządziła więcej złego niż pożytku. Teoretyzując, gdyby uzyskała jeszcze lepszy wynik, to można założyć, że wybory wygraliby ci wszyscy którzy chcą żeby było jak było - a w świetle rozchodzącej się Wiosny - jeszcze więcej. Czyżby o to chodziło ?
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.