DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

PiS okłamał wyborców i biskupów. Losy aborcji w rękach lewicy

PiS okłamał wyborców i biskupów. Losy aborcji w rękach lewicy
Fotograf: Andrzej Hulimka, Archiwum: Forum
#ABORCJA    #PRO LIFE    #ŻYCIE    #ZATRZYMAJ ABORCJĘ    #SEJM    #KOMISJA    #PIS    #WYBORY

Aby wzorem Poncjusza Piłata umyć ręce w sprawie zakazu zabijania nienarodzonych Prawo i Sprawiedliwość co i rusz wymyśla nowe fortele. Najpierw wykorzystali oświadczenie episkopatu by odrzucić projekt Ordo Iuris, potem nie zajęli się petycją obywateli, następnie skierowali sprawę do Trybunału by i tam przepadła, a teraz…

 

A teraz oddali sprawę inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” w ręce lewicy. Jak do tego doszło? Otóż przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została poseł klubu Lewicy Magdalena Biejat. Stało się tak dzięki głosom posłów PiS. Ta komisja sejmowa jest szczególnie ważna z jednego względu – otóż w poprzedniej kadencji to tu właśnie utknął obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. To nie pierwszy sojusz PiS-SLD w tej, wszak dopiero co rozpoczętej, kadencji Sejmu. Obie partie poparły bowiem swoich kandydatów na marszałka i wicemarszałków Sejmu. Tak więc głosami między innymi naczelnego antykomunisty Antoniego Macierewicza, wicemarszałkiem Sejmu został Włodzimierz Czarzasty, człowiek który wstąpił do PZPR już po ogłoszeniu stanu wojennego!

 

Magdalena Biejat, która przewodniczyć będzie komisji odpowiedzialnej za procedowanie projektu „Zatrzymaj aborcję” jest zwolenniczką aborcji na życzenie. Przy okazji warto wspomnieć, że opowiada się również za adopcją dzieci przez pary homoseksualne.

 

W mediach społecznościowych ludzie usprawiedliwiający wszystko co uczyni PiS już się uruchomili. Już zarzucają pieniactwo tym, którzy podnoszą sprzeciw wobec takich decyzji. Znów sugerują, że nikt nie rozumie „strategii prezesa”. Doprawdy trudno ją jednak zrozumieć – wszak codziennie giną nienarodzone dzieci. W majestacie polskiego prawa.

 

Przypomnijmy pokrótce historię hipokryzji PiS względem aborcji. W poprzednich kadencjach posłowie tej partii, zasiadając jeszcze w ławach opozycji, głosowali za przyjęciem obywatelskich ustaw całkowicie zakazujących aborcji. Po objęciu władzy, po licznych kłamstwach, odrzucili projekt „Stop aborcji” zgłaszany wówczas (głównie przez wyborców) PiS za pośrednictwem Ordo Iuris. Usprawiedliwiali się „upoważnieniem episkopatu” – jak nazwała ówczesne oświadczenie biskupów posłanka Krystyna Pawłowicz. Ruszyła więc inna akcja katolików – pod petycją do posłów znów złożono dziesiątki tysięcy podpisów. Sprawa również przepadła w sejmowych zamrażarkach.

 

Ruszyła więc kolejna zbiórka, pod – ujmijmy to słowem „łagodniejszym” – obywatelskim projektem ustawy. Nikt nie chciał się nią zająć, ale w końcu trzeba było, więc posłowie PiS głosowali za skierowaniem do dalszych prac zarówno projektu zakazującego aborcji eugenicznej jak i… lewicowego projektu dopuszczającego aborcję na życzenie! Ten drugi przepadł jednak głosami innych klubów, ceniących sobie raczej święty spokój niż rozmowy o aborcji.

 

Wtedy to posłowie PiS złożyli wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją obecnej ustawy. To było dwa lata temu. Trybunał Konstytucyjny zajmował się w tym czasie wszystkim oprócz tego – a politycy wciąż uspokajali biskupów i wyborców, że oni nie procedują projektu, bo czekają na orzeczenie Trybunału.

 

Czas minął, wniosek przepadł bo skończyła się kadencja.

 

Teraz o losach „Zatrzymaj aborcję” decydować będzie zwolenniczka aborcji na życzenie.

 

Przychodzą na myśl dwie refleksje. Po pierwsze chciałbym, by posłowie PiS powiedzieli w końcu, jak jest naprawdę. Przyznali, że mają to „w nosie”, że uważają, że (w imię jakiejś wyższej konieczności) dzieci – jeśli są podejrzane o bycie chorym lub poczętym w wyniku przestępstwa – mogą być likwidowane. Tak jak „życie niewarte życia” likwidowali hitlerowcy. Po przyznaniu tego i tak tłumy nadal będą głosować na PiS za inne dokonania, ale posłowie przynajmniej będą szczerzy. Mogliby mieć choć tyle honoru – ich katolickim wyborcom to się po prostu należy.

 

Po drugie zaś, czytając opublikowane dzień przed wyborem poseł Biejat na szefową komisji oświadczenie arcybiskupa Gądeckiego, bardzo mocne i rzeczowe, raz jeszcze przypomina mi się oświadczenie sprzed kilku lat, tak chętnie przywoływane przez ówczesną posłankę Pawłowicz, w którym propozycja (!) „karania kobiet” za zlecenie zamordowania swojego dziecka okazała się być dla części Kościoła niestrawna. Wtedy to uwierzono politykom, że „zajmą się tym później i sprawniej”.  Dziś czytamy już o „rozczarowaniu z powodu niedotrzymania jak dotąd obietnicy wyborczej złożonej kiedyś przez partię rządzącą o ochronie życia od poczęcia".

 

Od odrzucenia projektu „Stop aborcji”, minęły trzy lata. W tym czasie w polskich szpitalach, w majestacie prawa, rozszarpano na strzępy ponad trzy tysiące dzieci. I będą ginąć dalej.

 

 

Krystian Kratiuk

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:56
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy aby jesteś katoliczką? ,bo nie wiem czy to kpina co napisałaś czy przykazanie to dla ciebie za mało?
4 miesiące temu / do Kasia
 
Kobiety powinny mieć wszczepiany do mózgu specjalny czujnik najlepiej zaraz po pierwszej miesiączce, który by wychwytywał wszelkie myśli związane z popieraniem aborcji. Kaja Godek mogłaby się zająć takim projektem. Przewidziane kary powinny być odpowiednio surowe i wskazujące kobietom ich miejsce. PS. Czy prolajfowcy jedzą mieso? Bo jest ono produkowane w pogwałceniu prawa do życia.
5 miesięcy temu / Kasia
 
Dalsze 5 lat będziemy zbierać podpisy i czekać? Czy koronawirus nie został przyniesiony przez nachodzców z ich przywiezionymi bakteriami? Prezydenci 11 miastKrakowa,Wrocławia, Poznania,Gdańska, Łodzi iin. 30 czerwca 2017r. podpisali wspólną deklarację ,że przyjmą uchodźców, których miejsce jest w ich Ojczyźnie. Czy Polska ma ponosić koszty za kraje które kolonizowały i żyły z kolonii?.Czy nie najwyższy czas naprawić krzywdy tym ludom i krajom??
6 miesięcy temu / Sofism
 
kłamst i oszustw jest za duzo: Anekse nieupubliczniony, aborcjonisci grasuja dalej,banksterzy sie smieja , a 40 000 "frankowiczow" niewytrzymało i zmarło, generarały POsowieckie dalej maszeruja, kasta komuny ma sie dobrze, cela ++++ pusta, a Wołyn dalej płonie.PIS na dudzie fałszuje strasznie.
7 miesięcy temu / paulus
 
PIS nie zasluzyl na moj glos przedewszystkim dlatego ze w sprawie obrony zycia oklamal i to perfidnie . glosowalismy cala rodzina na konfederacje i nadal bedziemy .
7 miesięcy temu / Bucik
 
Ponieważ PIS się boi i jest lewicowy socjalistyczny, co udowadnia po raz kolejny.
7 miesięcy temu / PI Grembowicz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.