DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

PiS okłamał wyborców i biskupów. Losy aborcji w rękach lewicy

PiS okłamał wyborców i biskupów. Losy aborcji w rękach lewicy
Fotograf: Andrzej Hulimka, Archiwum: Forum
#ABORCJA    #PRO LIFE    #ŻYCIE    #ZATRZYMAJ ABORCJĘ    #SEJM    #KOMISJA    #PIS    #WYBORY

Aby wzorem Poncjusza Piłata umyć ręce w sprawie zakazu zabijania nienarodzonych Prawo i Sprawiedliwość co i rusz wymyśla nowe fortele. Najpierw wykorzystali oświadczenie episkopatu by odrzucić projekt Ordo Iuris, potem nie zajęli się petycją obywateli, następnie skierowali sprawę do Trybunału by i tam przepadła, a teraz…

 

A teraz oddali sprawę inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” w ręce lewicy. Jak do tego doszło? Otóż przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została poseł klubu Lewicy Magdalena Biejat. Stało się tak dzięki głosom posłów PiS. Ta komisja sejmowa jest szczególnie ważna z jednego względu – otóż w poprzedniej kadencji to tu właśnie utknął obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. To nie pierwszy sojusz PiS-SLD w tej, wszak dopiero co rozpoczętej, kadencji Sejmu. Obie partie poparły bowiem swoich kandydatów na marszałka i wicemarszałków Sejmu. Tak więc głosami między innymi naczelnego antykomunisty Antoniego Macierewicza, wicemarszałkiem Sejmu został Włodzimierz Czarzasty, człowiek który wstąpił do PZPR już po ogłoszeniu stanu wojennego!

 

Magdalena Biejat, która przewodniczyć będzie komisji odpowiedzialnej za procedowanie projektu „Zatrzymaj aborcję” jest zwolenniczką aborcji na życzenie. Przy okazji warto wspomnieć, że opowiada się również za adopcją dzieci przez pary homoseksualne.

 

W mediach społecznościowych ludzie usprawiedliwiający wszystko co uczyni PiS już się uruchomili. Już zarzucają pieniactwo tym, którzy podnoszą sprzeciw wobec takich decyzji. Znów sugerują, że nikt nie rozumie „strategii prezesa”. Doprawdy trudno ją jednak zrozumieć – wszak codziennie giną nienarodzone dzieci. W majestacie polskiego prawa.

 

Przypomnijmy pokrótce historię hipokryzji PiS względem aborcji. W poprzednich kadencjach posłowie tej partii, zasiadając jeszcze w ławach opozycji, głosowali za przyjęciem obywatelskich ustaw całkowicie zakazujących aborcji. Po objęciu władzy, po licznych kłamstwach, odrzucili projekt „Stop aborcji” zgłaszany wówczas (głównie przez wyborców) PiS za pośrednictwem Ordo Iuris. Usprawiedliwiali się „upoważnieniem episkopatu” – jak nazwała ówczesne oświadczenie biskupów posłanka Krystyna Pawłowicz. Ruszyła więc inna akcja katolików – pod petycją do posłów znów złożono dziesiątki tysięcy podpisów. Sprawa również przepadła w sejmowych zamrażarkach.

 

Ruszyła więc kolejna zbiórka, pod – ujmijmy to słowem „łagodniejszym” – obywatelskim projektem ustawy. Nikt nie chciał się nią zająć, ale w końcu trzeba było, więc posłowie PiS głosowali za skierowaniem do dalszych prac zarówno projektu zakazującego aborcji eugenicznej jak i… lewicowego projektu dopuszczającego aborcję na życzenie! Ten drugi przepadł jednak głosami innych klubów, ceniących sobie raczej święty spokój niż rozmowy o aborcji.

 

Wtedy to posłowie PiS złożyli wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją obecnej ustawy. To było dwa lata temu. Trybunał Konstytucyjny zajmował się w tym czasie wszystkim oprócz tego – a politycy wciąż uspokajali biskupów i wyborców, że oni nie procedują projektu, bo czekają na orzeczenie Trybunału.

 

Czas minął, wniosek przepadł bo skończyła się kadencja.

 

Teraz o losach „Zatrzymaj aborcję” decydować będzie zwolenniczka aborcji na życzenie.

 

Przychodzą na myśl dwie refleksje. Po pierwsze chciałbym, by posłowie PiS powiedzieli w końcu, jak jest naprawdę. Przyznali, że mają to „w nosie”, że uważają, że (w imię jakiejś wyższej konieczności) dzieci – jeśli są podejrzane o bycie chorym lub poczętym w wyniku przestępstwa – mogą być likwidowane. Tak jak „życie niewarte życia” likwidowali hitlerowcy. Po przyznaniu tego i tak tłumy nadal będą głosować na PiS za inne dokonania, ale posłowie przynajmniej będą szczerzy. Mogliby mieć choć tyle honoru – ich katolickim wyborcom to się po prostu należy.

 

Po drugie zaś, czytając opublikowane dzień przed wyborem poseł Biejat na szefową komisji oświadczenie arcybiskupa Gądeckiego, bardzo mocne i rzeczowe, raz jeszcze przypomina mi się oświadczenie sprzed kilku lat, tak chętnie przywoływane przez ówczesną posłankę Pawłowicz, w którym propozycja (!) „karania kobiet” za zlecenie zamordowania swojego dziecka okazała się być dla części Kościoła niestrawna. Wtedy to uwierzono politykom, że „zajmą się tym później i sprawniej”.  Dziś czytamy już o „rozczarowaniu z powodu niedotrzymania jak dotąd obietnicy wyborczej złożonej kiedyś przez partię rządzącą o ochronie życia od poczęcia".

 

Od odrzucenia projektu „Stop aborcji”, minęły trzy lata. W tym czasie w polskich szpitalach, w majestacie prawa, rozszarpano na strzępy ponad trzy tysiące dzieci. I będą ginąć dalej.

 

 

Krystian Kratiuk

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:56
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
36
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skandal!! I to jest jeden z powodów dla których nie zagłosowałem w ostatnich wyborach na PiS tylko na Konfederację. I po tym co teraz zrobił PiS utwierdzam się tylko w przekonaniu, że dobrze zrobiłem.
18 dni temu / Paweł1982
 
JA CZEGOS TU NIE ROZUMIEM,PO CO TO LARUUUM! Nasza aktualnie obowiazujaca KONSTYTUCJA W ROZDZ.II Art.72 wyraznie mowi:"Rzeczpospolita Polska zapewnia ochrone praw dziecka Kazdy ma prawo zadac od organow władzy publ.ochrony dziecka przed przemoca ,okrucienstwem,wyzyskiem i demoralizacja CZY ABORCJA NIE JEST AKTEM PRZEMOCY na kruchej , niurodzonej tkance istoty ludzkiej? DAJEJ, CZY MARSZE ROWNOSCI NIE SA GWAŁTEM na delikatnej strukturze nerwowej małego dziecka, ktore przerazonymi oczami patrzy na ulicach, na wynaturzonych, bezwstydnych sodomitow. czy to nie jest demoralizacja? I ABORCJA I Marsze rownosci musza byc zakazane, bo to jest zgodne z konstytucja , nasza konstytucja Fakt , nowa ustawa w temacie nie dla aborcji jest potrzebna ,tak jak potrzebna jest zakazujaca organizacji M ARSZOW ROWNOSCI w naszych polskich miastach. POLSKIE DZIECI I MLODZIEZ NIE moga byc demoralizowane przez sodomitow . prawem dziecka jest czuc sie bezpiecznie na ulicach.
18 dni temu / ULA.U.
 
WLASNIE NABIERANI JESTESMY JAK DAWNIEJ W WYBORCZYCH WYSCIGACH BO MOWIONO JESLI NIE WLENSA TO KTO SLD? A PRZECIE OBECNIE JUZ WIEMY ZE ONI BYLI JEDNOSCIA ALBO GIERTYCH ALBO KRZAKLEWSKI CO PIAL NA SPOTKANIACH RELIGIJNYCH KOCHANA RODZINO RADIA MARYJA ILE RAZY NAS WYDUDALI
19 dni temu / ZIGNIEW
 
Siej dalej propagandę. Ja wolę ufać, że ludzie wreszcie zmądrzeją i przestaną wierzyć w tę brednię, że jak nie PiS to PO. Mamy jedenastu wspaniałych, może nie będą mogli zrobić wiele, ale na pewno sporo powiedzą i niejednemu otworzą oczy. Jeśli Bóg do tego czasu nie straci ostatecznie cierpliwości i nie skończy z tym światem odwróconych pojęć i fałszu, to za cztery lata ludzie pójdą do wyborów o wiele bardziej świadomi.
19 dni temu / @abc
 
Tak obsmarowujcie PiS. W następnych wyborach wygra dzisiejsza opozycja i wtedy zobaczycie jaka ustawę uchwalą. Aborcja stanie się dopuszczalna na życzenie i ilość aborcji wzrośnie wielokrotnie. Tego chcecie? PiS jest jedyna siłą, która może się przeciwstawić planom liberałów i lewaków. Nie odpowiada Waszym ideałom ale jeśli ją zniszczycie, to sytuacja stanie się tragiczna. Chyba nie o to wam chodzi?
19 dni temu / abc
 
Zgadzam się z wpisem @Leona i zupełnie nie rozumiem, dlaczego biskupi i media katolickie nie popierały jedynej prawicowej i narodowej partii, to jest Konfederacji. Szukanie teraz winnych i pisanie przez biskupów, że "PIS nas oszukał" to zrzucanie odpowiedzialności za własny brak roztropności. Od co najmniej dwóch lat było jasne że PIS-owi nie zależy na projekcie "zatrzymaj aborcję" ani na zablokowaniu okradania Polski. Niestety media katolickie wpisały się w ten sam nurt, co TVP, to jest zamilczania Konfederacji i popularyzowania PIS-u. Teraz mamy w sejmie owoce takiej postawy.
19 dni temu / tradycja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.