DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Pierwsza Dama jest za życiem, ale ma wątpliwości czy „kobiety muszą być zmuszone do heroizmu”

Pierwsza Dama jest za życiem, ale ma wątpliwości czy „kobiety muszą być zmuszone do heroizmu”
Fot. Jakub Porzycki / FORUM

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos w sprawie ochrony życia. Pierwsza Dama w rozmowie z Polsat News deklarowała, że nie zdecydowałaby się na usunięcie nawet zagrożonej ciąży. Wyraziła jednak wątpliwość czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu.

 

- Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet ciążę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, z mojej wiary, ale także ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama - oświadczyła na antenie Polsat News Agata Kornhauser-Duda.

 

Jak mówiła, jako Pierwsza Dama poznała wiele kobiet, które nie skorzystały z istniejącej aborcyjnej przesłanki eugenicznej i zdecydowały się urodzić i wychować ciężko upośledzone dzieci oraz takie, które miały świadomość, że ich dziecko zaraz po porodzie umrze. - Mam do tych kobiet ogromny, ogromny szacunek i uważam je za bohaterki – mówiła.

 

Jak dodała, nie wie czy te kobiety same tak o sobie myślą, bo zapewne – jak każda matka – po prostu „bezgranicznie kochają swoje dzieci”. Agata Kornhauser-Duda postawiła jednak pytanie: „czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu”. – Mam tutaj wątpliwości – dodała.

 

Źródło: polsatnews.pl

MA


DATA: 2020-10-29 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sięgnijmy do znaczenia słowa heroizm. Wg Slownika J.Polskiego:"postawa WYJĄTKOWEGO bohaterstwa...w szczególnie trudnej sytuacji".Czy kobieta rodząca dziecko jest wyjątkowym bohaterem? I to w sytuacji, gdy może zdrowie/życie dziecka jest zagrożone, ale kobiety już nie -bo przesłanka do zabicia w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki przecież nadal obowiązuje. Nikt nie każe wychowywać tym matkom swoich niechcianych dzieci -mogą je zostawić w szpitalu, chociaż i wychowywanie takiego chorego dziecka trudno byłoby nazwać bohaterstwem. Jest to powinność, postawa odpowiedzialności za drugiego bazująca na miłości i więzach krwi. Piszę to jako osoba bohaterka?opiekująca się ciężko chorym rodzicem,którego chciano uśmiercić powołując się na przesłankę o uporczywej terapii. Słyszę często od bliskich, że jestem osobą heroiczną i powinno mi się pomnik postawić...Och,gdzie MY jesteśmy,skoro tak pojmujemy postawę bohaterstwa?! Nawet papież uczestniczy w tym pomieszaniu pojęć
25 dni temu / Izza
 
Ten "heroizm", to czym jest? Dużo go ostatnio od lewa do prawa, ale nikt nie mówi jakoś, co konkretnie miałby oznaczać. Prawo w Polsce wcale nie zmusza matki do oddawania swojego życia, za życie dziecka. O czym więc mowa?
25 dni temu / sp
 
Ave Maria! Należałoby pouczyć i napomnieć panią Prezydentową, że niezabicie własnego dziecka nie jest heroizmem. Czyżby Pani Prezydentowa nie rozumiała, że aborcja jest właśnie zabiciem dziecka? Jestem matką niepełnosprawnego dziecka i nie uważam się za bohaterkę z tego powodu, że je urodziłam. Dziecko, nawet chore, należy urodzić, a nie zabić!
25 dni temu / ewcia
 
Nie ma miejsca na kompromisy Polska mogła się zgodzić w 1939 r na autostradę exterytorialną do Prus wschodnich i nikt nie uległ namową i kompromisom z histori}TAK TAK NIE NIE
25 dni temu / taki tam
 
Tok myślowy: dziecko nienarodzone każdej żydówki musi się narodzić , goja może być usunięte.
25 dni temu / Dr Awde
 
1 Damo wspomnij czym jest milczenie.
26 dni temu / wyborca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.