DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Pełzający totalitaryzm w Ameryce

Pełzający totalitaryzm w Ameryce

Od 1 stycznia w USA zaczęło obowiązywać tysiące nowych ustaw ograniczających swobody obywateli. Regulują one najdrobniejsze kwestie życia codziennego. I chociaż nie jest to wyłącznie domena Ameryki – bo absurdalne prawa tworzone są w zadziwiających ilościach także w Europie – obywatele jakby przyzwyczaili się do tego, że wolność musi być ściśle ograniczana dla dobra wspólnego. Godzimy się na państwo totalitarne.


Totalitaryzm w gruncie rzeczy sprowadza się do całkowitego podporządkowania jednostki i wszelkich przejawów życia społecznego władzy państwowej. Totalitarne nie są tylko Chiny czy Korea Północna. Totalitarne stają się państwa, w których gąszcz nowych regulacji skutecznie krępuje działania ludzkie.

W USA od 1 stycznia nie będzie można wytwarzać ani sprowadzać żarówek o mocy 75 W. W stanie Oregon nielegalne jest zbieranie deszczówki nawet na  terenie  własnej nieruchomości. W New Jersey wprowadzono zakaz przewozu kota lub psa w samochodzie. Nie wolno także sprzedawać sąsiadom mleka od własnych krów. W Miami Beach i Florydzie za nieprawidłowy recykling grozić będą wysokie grzywny. W całych USA likwidacji mają ulec wszystkie stoiska z lemoniadą prowadzone przez dzieci itp.


Jeden z blogerów na stronie The Americna Dream zauważa, że w miejscowości Tulsa w stanie Oklahoma urzędnicy rządowi zniszczyli ogród prowadzony przez bezrobotną kobietę, ponieważ było to „niezgodne z przepisami.”


W stanie Massachusetts, wszystkie dzieci w ośrodkach opieki dziennej muszą obowiązkowo po obiedzie myć zęby. W jednej z publicznych szkół w Teksasie, 12-letnia dziewczyna o imieniu Sarah Bustamantes została aresztowana za spryskiwanie się perfumami. 13-letni uczeń w szkole w Albuquerque, w Nowym Meksyku został aresztowany przez policję za …bekanie. Większość amerykańskich miast wprowadziło zakaz przekazywania żywności bezdomnym.


Już niebawem może wejść w życie przepis o obowiązkowym szczepieniu przeciw grypie. US Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca, aby co roku każdy obywatel był zaszczepiony na grypę sezonową, z wyjątkiem kilku przypadków, w których szczepionka wiadomo, że jest niebezpieczna. Za tą propozycją opowiedział się jednogłośnie Komitet Doradczy ds. Szczepień. Wyjątek zrobiono dla dzieci w wieku poniżej 6. miesiąca i niektórych alergików.


Już teraz te „zalecenia" często stają się wymaganiami obowiązkowymi dla okręgów szkolnych i pracodawców na terenie całego kraju. Prawa do odmowy niektórych szczepień nie mają pracownicy opieki zdrowotnej. Muszą przystać na nie – nawet jeśli wiedzą, że są szkodliwe.


Również w świecie biznesu pełzający totalitaryzm zbiera swoje żniwo. W związku z wprowadzeniem w życie ustawy zdrowotnej drobni przedsiębiorcy zwalniają pracowników lub ograniczają ich etaty, by uniknąć płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne.


Prasa dopiero co donosiła o postępowaniu właściciela sieci restauracji „Wendy,” który ograniczył etaty swoich pracowników do 28 godzin tygodniowo, by nie musieć płacić ubezpieczenia. Zgodnie z ustawą  „Obamacaer” pracodawca zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie osobom pracującym od 32 godzin tygodniowo. NYT napisał, że prawo i tak będzie egzekwowane, nawet jeśli dana firma będzie zatrudniać pewną grupę pracowników w pełnym wymiarze pracy, a innych w niepełnym. Ubezpieczenie będzie musiało być zapewnione dla wszystkich pracowników. Eksperci przestrzegają, że wiele małych firm nie będzie mogło sobie pozwolić na to, więc należy spodziewać się znaczącej liczby ich likwidacji, albo przynajmniej radykalnej redukcji zatrudnienia w latach 2014 - 2015.


Ze względu na mnożącą się liczbę absurdalnych przepisów, władza rozwija także aparat kontroli. Już w tej chwili po cichu montuje się w autobusach komunikacji miejskiej kamery i mikrofony, które pozwalają na nagrywanie jednocześnie rozmów kilku pasażerów. Systemy instalowane są w San Francisco, Baltimore i innych miastach. Władze lokalne uzyskują na nie dofinansowanie z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Niektóre z tych systemów są  bardzo zaawansowane. Pozwalają na szybkie oddzielenie szumów i uzyskanie czystych dźwięków bez jakichkolwiek zakłóceń.

 

 

Źródło: The American Dream, AS.


DATA: 2013-01-21 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Socjalizm pełną parą.
ponad 7 lat temu / DTR
 
Robota socjalisty - Barac\'a Husain\'a Obamy.
ponad 7 lat temu / Mavoy
 
Takie przepisy to w USA codzienność od dawna. Nikt się tym nie przejmuje, to jakby element folkloru. Natomiast poważne ograniczenia wolności (tak - ograniczenia wolności bez sądu i wyroku!) prowadzą do totalitaryzmu.
ponad 7 lat temu / TFilip
 
Czy my, zwykli zjadacze chleba jesteśmy bezbronni wobec tego pełzającego totalitaryzmu? Komunistyczny totalitaryzm, legł sobie w gruzach w najlepsze, ale mam czasami wrażenie, że w dziedzinie wolności, tak ochoczo dzisiaj ograniczanej, nie zawracał sobie głowy, zajęty "eksportem" rewolucji.
ponad 7 lat temu / Bartymeusz
 
Chyba czytamy inną Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych, moja ma nieco ponad 1300 słów. A wymienioną przez Ciebie dyrektywę chętnie przeczytam, możesz podlinkować?
ponad 7 lat temu / independent
 
Wszystkie ograniczenia wprowadzają koncerny przy pomocy urzędników trzymanych przez te firmy na smyczach finansowych. A jako ciekawostkę cytuję: Dziesięć Przykazań ma 279 słów. ? Deklaracja niepodległości? Stanów Zjednoczonych 300 słów. Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie przewozu cukierków karmelkowych ma 25 911 słów.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.