DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

PE debatował nad wyrokiem TK. Socjaldemokraci: „praworządność” i „prawa kobiet” to jedno

PE debatował nad wyrokiem TK. Socjaldemokraci: „praworządność” i „prawa kobiet” to jedno
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Guillaume Périgois)

Niemający ku temu absolutnie żadnych uprawnień Parlament Europejski dyskutował w Brukseli na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 22 października roku 2020 w sprawie zakazu prenatalnego dzieciobójstwa ludzi podejrzewanych o choroby. Co nie dziwi, w większości lewackie gremium wsparło ulicznych zadymiarzy niszczących kraj występując pod sztandarem pioruna. Debata odbyła się przy niemalże pustej sali.

 

Jak podaje rmf24.pl, podczas debaty w PE wielu deputowanych wystąpiło w koszulkach z napisem „Strajk kobiet” i „Ratujmy Kobiety” – choć nie wiadomo czy chodzi o ratowanie niczym niezagrożonych feministek czy kobiet zagrożonych zabiciem ich jeszcze przed urodzeniem. Wcześniej kilkadziesiąt osób, w tym także europarlamentarzyści, pikietowali w ramach solidarności z polską lewicą dążącą do legalnego mordowania chorych ludzi w prenatalnej fazie rozwoju, a następnie – czego nawet nie ukrywają – do zalegalizowania niczym nieskrępowanej aborcji.

 

I tak wsparcie dla anarchizującego polskie życie publiczne „Strajku Lempart” wyraziła m.in. Frances Fitzgerald – irlandzka eurodeputowana z frakcji tak zwanych chadeków. Z kolei szefowa frakcji socjaldemokratów krytykowała i sam Trybunał Konstytucyjny zarzucając mu związki z PiS-em i Jarosławem Kaczyńskim. Iratxe García Pérez popisała się jednak wielką ignorancją, gdyż – jak się zdaje – nie zadała sobie nawet trudu by dowiedzieć się, że podobne orzeczenia polski TK wydawał także przed erą rządów Prawa i Sprawiedliwości, a nasza Konstytucja (stojąca wyżej w hierarchii praw niż jakiekolwiek eurokratyczne zapisy) mówi jasno: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Socjaldemokraci uważają ponadto, że „prawa kobiet” (w rozumieniu „prawa” do zabijania własnych dzieci) oraz „praworządność” (niezdefiniowana, ale na pewno jest nią wszystko, co nie lewicowe) to jedno.

 

Świadoma braku uprawnień w materii aborcji okazała się natomiast komisarz ds. równości Helena Dalli. Odnotowała jednak, że KE ma zastrzeżenia do Trybunału i w tej sprawie prowadzi postępowanie.

 

Skrajnie niską frekwencję podczas dyskusji prezentuje zdjęcie opublikowane na Twitterze przez europosła Jacka Saryusza-Wolskiego z PiS-u.

 

 

Przed debatą eurokratów przed budynkiem PE odbyła się pikieta poparcia dla „Strajku Lempart” w formie performance. Uczestniczyło w niej 20 deputowanych z różnych frakcji określonych przez organizatorkę wydarzenia mianem „prodemokratycznych”.

 

Na czwartek zaplanowano głosowanie nad rezolucją w sprawie aborcji w Polsce, która to rezolucja nie będzie miała żadnego znaczenia poza wymiarem symbolicznym – w ten sposób UE określi swój stosunek do suwerennej decyzji niepodległego państwa oraz własny profil ideologiczny. Poparcie rezolucji jest w zasadzie pewne, gdyż poparły ją wszystkie frakcje poza Europejskimi Konserwatystami i Reformatorami (do których należy PiS) oraz prawicową Tożsamością i Demokracją.

 

 

Źródło: rmf24.pl / tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2020-11-26 08:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Największy majtersztyk mężczyzn to spowodowanie, że kobiety wierzą, że aborcja to ich prawo.
1 miesiąc temu / Marek
 
Debatowanie niezgodne z prawem ale czy kłóci się to z praktyką na zachodzie że czyni się coś pomimo innego prawa żeby tak upowszechnic zwyczaje a potem jedynie dostosować do tego prawo.
1 miesiąc temu / pne
 
Niech w końcu ogłoszą to orzeczenie TK i pokażą że nie boją się tej całej UE i czarnych macic. Niech choć raz ten rząd zachowa się jak trzeba!
1 miesiąc temu / Monika
 
Czas zacząć mowic o Polexicie
1 miesiąc temu / rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.