DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Paweł Lisicki dla PCh24.pl: decyzja o „zawieszeniu” we Włoszech Mszy Świętych to zdrada Chrystusa

Paweł Lisicki dla PCh24.pl: decyzja o „zawieszeniu” we Włoszech Mszy Świętych to zdrada Chrystusa
Paweł Lisicki fot.Matěj Baťha/wikimedia.commons

Szczerze mówiąc najpierw długo wierzyłem, że informacja mówiąca o wstrzymaniu we Włoszech do 3 kwietnia Mszy Świętych oraz o nieudzielaniu sakramentów, łącznie z chrztem i eucharystią, jest zmyślona. Wyglądało to na głupi, antykatolicki żart. Przecież dla katolików sakramenty nie są nieznaczącymi symbolami, ale skutecznymi znakami łaski, dzięki nim przekazuje się zbawienie i życie wieczne. Zawiesić ich sprawowanie oznacza, że przez kilka najbliższych tygodni wierni będą pozbawieni tych łask! Naraża się ich na utratę zbawienia.

 

Cóż, informacja okazała się prawdziwa…

 

Można to nazwać mocno: zdradą Chrystusa. A można bardziej analitycznie: biskupi włoscy pokazują, że katolicyzm jest dla nich jedynie fasadą, pewnym obyczajowym nawykiem. W istocie nie wierzą w sprawczość sakramentów.

 

W gruncie rzeczy najwyraźniej niespecjalnie przejmują się też życiem wiecznym. Są częścią tego świata, dla którego liczy się tylko to, co doczesne. Ich zachowanie najlepiej pokazuje, jakie są skutki nowej teologii, dominującej od Soboru w Kościele: przekonanie o powszechności zbawienia prowadzi do całkowitej kapitulacji w chwilach trudnych. Zamiast heroizmu zwycięża dostosowanie się i kunktatorstwo.

 

Strasznie to smutne...

 

Paweł Lisicki

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Czytaj także:
DATA: 2020-03-13 15:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
44
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam sie z Pana zdaniem .Nie mozna pozbawiać wierzacych mozliwości korzystania z sakramentow św.
10 miesięcy temu / Jola
 
@stasiokostka Proszę odrobić pracę domową z historii. Publiczne tłumne procesje pokutnebi Msze wymadlały zakończenie zarazy. A nie unikanie Mszy i sakramentów.
10 miesięcy temu / Gospro
 
Panie redaktorze, proszę się nie przejmować taką krytyką. Oto ludzie, którzy nie wierzą, że Bóg jest Panem życia i śmierci. I dzięki Jego działaniu jesteśmy w stanie przetrwać najgorsze. Ale żeby przetrwać trzeba w Nim trwać. Ale są tacy, którzy nazywają się katolikami, ba, praktykującymi, a tego nie wiedzą. No cóż to tez łaska. Oto być może Pan poddaje nas próbie, a my musimy umieć wybrać. Czy to nie znak apokalipsy....?
10 miesięcy temu / Antenka
 
Aż nie mam siły komentować. Korwin też często szokuje, ale przynajmniej treść jego słów jest logiczna. A ten jegomość... On myśli jak bohater tego dowcipu, co jak była powódź, to odrzucał każdą ofertę zabrania go na łódki, bo wierzył w Opatrzność. Aż utonął i w Niebie wygarniał Bogu, że tak gorliwie wierzył i nie dostał pomocy, na co Bóg mu odparł "człowiecze, tyle razy wysyłałem ci pomoc, a ty ją zawsze odrzucałeś". Czy p. Lisiecki zna przysłowie "strzeżonego Pan Bóg strzeże"?
10 miesięcy temu / stasiokostka
 
?Strasznie to smutne? że katolicy odrzucają naukę i chcą umierać w imię własnej głupoty.
10 miesięcy temu / Poznańczyk
 
Ludzie maja obowiazek dbac o swoje zdrowie i zycie, jako dar od Boga. Dobro pierwszego rzedu. W tym swietle czlowiek martwy tez nie bedzie mogl korzystac z dobrodziejstw sakramentu.
10 miesięcy temu / anti
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.