DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Patryk Jaki o in vitro: nie będę zajmował się ideologią, ale lepiej sprawę uregulować

Patryk Jaki o in vitro: nie będę zajmował się ideologią, ale lepiej sprawę uregulować
Patryk Jaki. Fot: Krystian Maj/FORUM

„Ja mam takie stanowisko jak Konferencja Episkopatu (Polski – red.) w tej sprawie, że lepiej to jakoś uregulować niż nie” – tymi słowami Patryk Jaki – kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy – odpowiedział na pytanie Roberta Mazurka w RMF FM „czy miasto powinno finansować albo współfinansować in vitro?”. – Nie będę zajmował się ideologią – dodał polityk.

 

Prowadzący „Rozmowę RMF” zapytał Jakiego o „ukłon”, jaki ten w kwietniu tego roku wykonał w kierunku wyborców popierających lewicę oraz skrajną lewicę. Chodzi o poparcie, jakie polityk publicznie wygłosił dla procedury in vitro. – Moja stanowcza deklaracja jest taka: jeżeli chodzi o samo in vitro – popieram. Natomiast jaka ilość środków z budżetu Warszawy miałaby być ewentualnie na to przeznaczona, to musimy się poważnie zastanowić – stwierdził kilka miesięcy temu polityk.

 

W środowej rozmowie Patryk Jaki potwierdził, że nadal jest za tym, aby in vitro było dopuszczalne. W dodatku stwierdził, że jego pogląd na tę sprawę jest taki sam jak… stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. – Lepiej żeby to jakoś uregulować niż nie – podkreślił polityk.

 

Dopytywany jak miałoby to wyglądać odpowiedział, że jeśli zostanie prezydentem miasta stołecznego, to „nie będzie zajmował się ideologią”. – Jeżeli ten program będzie w momencie, w którym będę obejmował urząd prezydenta Warszawy, jeżeli wyborcy pozwolą, to nie będę go kasował. Jeżeli nie będzie, nie będę go wprowadzał – stwierdził Jaki, po czym ponownie stwierdził, że „nie będzie się zajmował ideologią”.

 

Prezydent Warszawy powinien być pragmatyczny. To jest kwestia znajomości ustawy o samorządzie gminnym. Czas na spory ideologiczne to jest Sejm, Senat, proszę bardzo, ale samorząd tym się nie powinien zajmować – zakończył Jaki.

 

Źródło: RMF FM

TK


DATA: 2018-09-03 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życie ludzkie to dla niego ideologia!? Rozumiem, że jest politologiem i może nie znać się na tych czy innych sprawach rzeczach, ale znaczenie tego słowa powinien akurat dobrze znać.
ponad 1 rok temu / Zwykły
 
Dobre! Pan Jaki nie chce zajmować się ideologią, choć tęczową instalację pragnie zachować. Bo ona taka ładna.... Od kiedy pan Jaki pochwalił się zdjęciem w uścisku z niejakim sierżantem Danielsem, wiemy już kto wygra wybory w stolicy :-)
ponad 1 rok temu / Anna
 
Czyli zgadza się na wykonywanie procedur inwitrycznych. A więc niczym nie różni się od swojego głównego przeciwnika w wyborach warszawskich.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Przypomnę, że prezydent Warszawy nie ma wpływu na to czy in vitro jest legalne czy nie. O wydawaniu pieniędzy na in vitro decyduje rada miasta. To ich sprawa czy wolą wydawać kasę na metro czy na in vitro.
ponad 1 rok temu / trooper
 
PIS jaka to prawica to w czystej postaci lewica juz coraz cześciej można się dowiedzieć ze w samorządach bedą tworzyć koalicje z SLD bo z kim poszukajcie sobie w internecie jak P Mazurek rzecznik PIS odniosła się do P Godek w sprawie aborcji eugenicznej a co tam jakaś Godek a ja pisior powiem słowami P Mazurek a co tam jakiś PIS ja od PIS przez te 3lata jako emeryt dostałem raptem 60zl rewaloryzacji wiec nic tylko głosować na PIS ale nie moimi recami pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Ja na niego nie będę głosować. Katolikowi nie wolno głosować na polityka, który jawnie mówi, że popiera in vitro.
ponad 1 rok temu / Orzeszek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.