DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Parlament Europejski debatował o sytuacji LGBT w Polsce. W grudniu głosowanie nad rezolucją

Parlament Europejski debatował o sytuacji LGBT w Polsce. W grudniu głosowanie nad rezolucją
Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Parlament Europejski dyskutował we wtorek o sytuacji homoseksualistów w Polsce. Nasz kraj oraz polskie władze zostały skrytykowane przez przedstawicieli formacji lewicowych z różnych państw – w tym przez polityków znad Wisły. Na zarzuty odpowiadali eurodeputowani z PiS-u, a Patryk Jaki wywołał do tablicy Roberta Biedronia. Lider Wiosny nie zabłysnął.

 

O debatę wnioskowali europosłowie z radykalnie lewicowej formacji GUE/NGL (Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica). Dyskusja miała dotyczyć ruchu LGBT w ogóle, ale kilkudziesięciu deputowanych uczestniczących w debacie zajęło się szczególnie Polską.

 

Jak podają media, większość uczestników debaty krytykowała Polskę za tzw. dyskryminację homoseksualistów. Pojawił się przy tym m.in. wątek naklejek „strefa wolna od LGBT” oraz lokalnych uchwał o potępieniu „tęczowej” ideologii. Niektórzy deputowani bronili jednak polskich władz zauważając, że nie sposób obciążać je odpowiedzialnością za pewne wybryki, zaś aktywiści LGBT obrażają wiarę katolicką.

 

Magdalena Adamowicz (PO) przekonywała na przykład, że za „dyskryminację” homoseksualistów w Polsce odpowiadają… władze. Z kolei Beata Kempa (PiS) zauważyła, że aktywiści LGBT w naszym kraju posługują się prowokacjami oraz obrażają chrześcijan. Zwróciła przy tym uwagę na tęczową przeróbkę obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Odpowiadając jej Róża Thun (PO) uznała, że tęcza w miejscu aureoli nie stanowi świętokradztwa, a jej wykorzystanie nie obraża katolików. Wyraziła też smutek z powodu przekształcenia dyskusji w debatę polsko-polską oraz z konieczności korygowania wizerunku Polaków, za który odpowiada PiS.

 

Z kolei Robert Biedroń (Wiosna) twierdził, że istnieją w Polsce restauracje, sklepy i hotele, do których nie wpuszcza się homoseksualistów. W odpowiedzi na te słowa Patryk Jaki (PiS) poprosił o podanie konkretnych miejsc nieobsługujących członków subkultury LGBT. Polityk lewicy odparł, że… czytał artykuł o takiej restauracji w Krakowie. Gdy zaś o doprecyzowanie słów poprosiła także Beata Kempa, lider skrajnie lewicowej formacji powiedział, że przykładów jest wiele, zaś w internecie zdążył znaleźć… jeden (w Krakowie).

 

Patryk Jaki przekonywał natomiast, że Polska to tolerancyjny kraj, a homoseksualne „parady równości” są w naszym państwie ochraniane przez policję. – Jednak nie chodzi o osoby, a o ideologię. Polska ma prawo bronić tradycyjnych, katolickich wartości i prawa do nauki swoich dzieci według zasad, które wyznają. Tolerancja nie może oznaczać braku tolerancji wobec tradycyjnej rodziny – powiedział polityk.

 

Z kolei na Twitterze Patryk Jaki poinformował, że „nasz kraj został dziś porównany do Hitlera i tworzenia przez niego stref wolnych od Żydów. Przypomniałem historie Polski i absurd tych porównań”.

 

 

W grudniu odbędzie się w Parlamencie Europejskim głosowanie nad rezolucją w dyskutowanej sprawie.

 

 

Źródło: rmf24.pl / gosc.pl / polskieradio24.pl / tvp.info / Twitter

MWł

 

  


DATA: 2019-11-27 12:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

biedroń jak już sie pokazuje to tak wyeksponowany ze swoimi walorami , że sam się ośmiesza jaki to dobry homotowar
7 miesięcy temu / garnitur
 
Ludzie wierzący MUSZĄ zacząć wreszcie prowadzić narrację na własnych warunkach. Czyli mówiny nie lgbtq czy homo itd tylko sodomici albo zboczeńcy. Bez tego bedą nas wdeptywac w ziemie - jak mozecie krytykowac normalność! Właśnie - na tym polega problem że daliśmy sobie narzucić złą narrację. Sodomici albo zboczeńcy proszę panstwa. Inaczej nic nie zwojujemy.
7 miesięcy temu / Jot
 
Jak wam nie jest wstyd takie rzeczy pisać. Jakim prawem zabraniamy mi, Polce i obywatelce, żyć z moją żoną tak jak chcemy! Godnie! Dlaczego jesteście tak okrytni? Nie macie w sobie nawet o drobinę wiary i wartości chreścianskich, skoro prosto w twarz wykluczacie bliżniego!!!
7 miesięcy temu / Żona żony
 
WIDZĄC TEN GMACH,MAM PRZED OCZYMA OBRAZ PIETERA BRUEGELA-WIEŻA BABEL,PODOBNIE GMACH TVP.
7 miesięcy temu / SŁAWKU
 
Do Darius Korwin nie siedział pełnej kadencji w parlamencie eu. Zastapił go Sośnoerz po około połowie kadencji.
7 miesięcy temu / emk
 
Darius - JKM mógł tyle co nic, tak samo jak obecni z PiSu. Tu nie chodzi o to co tam zrobią, bo niczego nie mogą tam zrobić. Ten Europarlament tylko stwarza pozory demokracji dla głupiego ludu. Rząd póki jeszcze może powinien zrobić coś z tym na terenie Polski. A robi wielkie nic. Milczą. Czy jeśli chodzi o obronę tych najmniejszych - nienarodzonych, czy Gender na uniwerkach, czy wreszcie obrona wiary katolickiej. Nie mowię już o ciągłym zamilczaniu ustawy 447. Poparcie dla pana Czarzastego czy tej pani od płodów bez peselu i paszportu. Mam wrażenie, że ten rząd idzie w tą stronę, w którą wiatr powieje, brakuje im kręgosłupa moralnego. Premier mówi coś o zrównoważonym rozwoju - czytaj Agenda 2030, a prezydent o państwie obojga narodów - Polin.
7 miesięcy temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.