DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Papież Franciszek zaapelował do naukowców o szybkie wynalezienie szczepionki na COVID-19

Papież Franciszek zaapelował do naukowców o szybkie wynalezienie szczepionki na COVID-19
Fot. ANSA/FORUM

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

 

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych papież powiedział: „Po raz kolejny pragnę wyrazić moją bliskość z chorymi na COVID-19 oraz tymi, którzy opiekują się wszystkimi cierpiącymi w każdy sposób z powodu pandemii”.

 

Pragnę jednocześnie wesprzeć międzynarodową współpracę podejmowaną poprzez różne inicjatywy, by odpowiedzieć odpowiednio i skutecznie na ciężki kryzys, jaki przeżywamy – dodał Franciszek.

 

Następnie oświadczył: „Ważne jest połączenie zdolności naukowych, w sposób przejrzysty i bezinteresowny, by wynaleźć szczepionki i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do niezbędnych technologii, które umożliwią każdej zakażonej osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji”.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-03 17:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Papiez niech lepiej zajmie sie kosciolem I wiernymi ktorzy pozostaja bez Mszy Sw ,Komunii Sw I innych Sakramentow Jak do tej pory nie zrobil nic w sprawie zniesienia restrykcji Na co czeka?
2 miesiące temu / Fido
 
"umożliwią każdej ZAKAŻONEJ osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji" Jednak nie KAŻDEJ!
2 miesiące temu / Ryś
 
Jakie to DZIWNE Papież APELUJE do NAUKOWCÓW a NIE DO Pana Boga WSZECHMOGĄCEGO ? Podobnie dlaczego NIE WIDZIMY NASZYCH Pasterzy leżących Krzyżem przed Najświętszym Sakramentem proszących za całym LUDEM o Miłosierdzie i Przebaczenie NASZYCH WIN. Dlaczego zanoszonym prośbom przez pastorów/ prezbiterów nowego porządku NIE TOWARZYSZY ROZEZNANIE DUCHOWE i OTWARTOŚĆ NA POZNANIE PRAWDY i WOLI DO NAWRÓCENIA ? Najpierw LUD zjednoczył się SOLIDARNIE i budował Wieżę Babel a dziś buduje SOLIDARNIE wykorzystując WYRWANE z Pisma Św. CYTATY o powszechnej miłości i pokoju RAJ na ziemi z pomocą oświeconych , filantropów i pracujących dla nich naukowców. Co do WAŻNOŚCI to PIERWSZY JEST PAN BÓG . Niech każdy wypełnia SWOJE POWOŁANIE i NIE MIESZA PORZĄDKÓW.
2 miesiące temu / iskierka
 
Jeszce jeden, który przyjął nauczanie Bila Gatesa o konieczności depopulacji. Zdrowe życie i witaminy, to pomocna recepta by nie oddać Gatesowi tyłka pod szczepionki z aluminium i rtęcią. Strach się bać. Dodatkowo ciekawostka: Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że wycofano stosowane testy na obecność koronawirusa, ponieważ dały wynik dodatni przy badaniu próbek m.in. kozy i papai. Okazało się, że w ramach kontroli działania testerów potajemnie testowano różne zwierzęta, owoce oraz olej silnikowy. Próbki pobrane z papai, od przepiórki i kozy dały wynik dodatni. Informację podała RZECZPOSPOLITA Źródło: The Guardian
2 miesiące temu / Bronek
 
To ohydna manipulacja wiernymi, czyli apel do wiernych ,by szczepili się jak tylko to możliwe. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Badania naukowe potrzebują spokoju, precyzji, zachowania procedur czyli CZASU. Zaapeluj ?Biskupie Rzymu? do Siebie i Rządów o decyzję rychłego otwarcia Kościoła byś nie musiał uciekać do swojego kraju boso.
2 miesiące temu / Lucynka
 
SZCZEPIC SZCZEPIC WSZYSTKO WSZYSTKICH ZA WYJATKIEM TYCH CO SA WYZEJ
2 miesiące temu / olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.