DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Papież Franciszek o legalnej aborcji w Irlandii: to kultura odrzucenia życia

Papież Franciszek o legalnej aborcji w Irlandii: to kultura odrzucenia życia
fot. Giuseppe Ciccia/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Papież Franciszek został powitany w Irlandii przez premiera Leo Varadkara m.in. przypomnieniem o głębokich zmianach kulturowych, jakie zaszły w tym kraju. Ojciec Święty w odpowiedzi ostro skrytykował irlandzkie referendum w sprawie aborcji.

 

Od referendum de facto legalizującego aborcję w Irlandii minęły już trzy miesiące. Jednak premier Leo Varadkar, witając papieża Franciszka, przypomniał, iż w Irlandii zaszły głębokie zmiany, a jedną z nich było właśnie referendum w sprawie aborcji. Varadkar pozytywnie ocenił tę zmianę.

 

PRZECZYTAJ CO POWIEDZIAŁ FRANCISZKOWI PREMIER IRLANDII!

 

Papież Franciszek zdecydowanie odpowiedział na przemówienie premiera. Potępił „materialistyczną kulturę odrzucenia człowieka”. Papież nie miał wątpliwości, iż ta „kultura” czyni ludzi „coraz bardziej obojętnymi wobec ubogich i słabszych, w tym nienarodzonych dzieci”.

 

 

Pielgrzymka Franciszka do Irlandii rozpoczęła się w sobotę i trwać będzie do niedziele. W tym czasie papież będzie specjalnym gościem na Światowym Spotkaniu Rodzin.

 

 

Źródło: irishtimes.com

ged


DATA: 2018-08-25 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

" Potępił ?materialistyczną kulturę odrzucenia człowieka?". Przede wszystkim powinien potępić odrzucenie Boga a nie człowieka bo odrzucając Boga odrzucamy wszystkie Jego prawa w tym to nie zabijaj. A reszta to już łajdactwo i zwykłe wymówki typu, że zarodek to nie człowiek bo mózgu nie ma. Ktoś kto tam mówi sam mózgu nie używa.
ponad 1 rok temu / precz z lewactwem
 
Aborcja to "kultura odrzucenia życia"? To anty-kultura, a w zasadzie ZBRODNIA, proszę księdza!
ponad 1 rok temu / Jurek
 
Franciszek jest doskonałym narzędziem ujawnienia ukrytych dotąd podziałów w KK. Bez jego pontyfikatu prawdziwe zamiary co niektórych by nie wyszły.
ponad 1 rok temu / otto
 
w tym nienarodzonych dzieci< a NIE grzechu ABORCJI . Jest to zabieg socjotechniczny. Podobnie papież NIE POTĘPIŁ HEREZJI W ROZUMIENIU i zapisów prawa Irlandii w przedmiocie praw >małżeństw< tej samej płci. Zatem nie jest PRAWDĄ , że zdecydoweanie odpowiedział na BEZCZELNE przemówienie premiera Irlandii. Trzymajmy się logiki.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
- jak można mówić: "KULTURA odrzucenia życia"?! = KULTURA aborcji?! KULTURA zbrodni?! Te dwa słowa (kultura i aborcja) są sprzecznością i bez sensu jest łączenie "w parę" tych słów! Jan Paweł II adekwatnych nazw używał - aborcja = cywilizacja ŚMIERCI! Żadna KULTURA!
ponad 1 rok temu / precyzyjna
 
@A może referendum Dokładnie tak. Pytanie, dlaczego, skoro teraz wybuchła kolejna afera w USA, trwała przez blisko siedemdziesiąt lat, nic przez ten czas nie zrobiono?
ponad 1 rok temu / ollek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.