DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Papieska adhortacja o rodzinie ukaże się po Wielkanocy

Papieska adhortacja o rodzinie ukaże się po Wielkanocy
fot. ANSA / FORUM

Papieska adhortacja apostolska o rodzinie, będąca podsumowaniem dwóch ostatnich zgromadzeń Synodu Biskupów, zostanie podpisana przez Ojca Świętego 19 marca, jednak ukaże się dopiero w drugim albo trzecim tygodniu po Wielkanocy.


O zmianach poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi. Początkowo Watykan zapowiadał, że adhortacja zostanie opublikowana 19 marca – we wspomnienie świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie w trzecią rocznicę Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat papieża Franciszka.


Rzecznik Watykanu wyjaśnił jednak, że owszem – papież tego dnia podpisze dokument – ale światło dzienne ujrzy on w drugim albo trzecim tygodniu po Wielkanocy.


Zamieszanie spotęgował fakt, iż jeden z bliskich współpracowników papieża Franciszka, kardynał Walter Kasper, zapowiedział kilka dni temu, że adhortacja ukaże się właśnie w sobotę. Niemiecki kardynał uważa, że będzie to ważne wydarzenie, a Kościół „przewróci wreszcie kartę historii, aktualną od 1700 lat”.


O papieskiej adhortacji pisał na naszych łamach Krystian Kratiuk, w tekście: „Co zrobi Franciszek?”

 

 

KAI, kra

 

 


DATA: 2016-03-18 15:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma żadnej informacji czy papież podpisał już adhortację, a miał to zrobić wczoraj, 19 marca. Dlaczego nie ogłoszono publicznie tego doniosłego faktu?
ponad 4 lata temu / ab
 
W zeszłym roku pojawiła się wiadomość, że Benedykt XVI czeka na tegoroczny Wielki Czwartek..Lepiej żebyśmy byli przygotowani..na wszelki w.
ponad 4 lata temu / bajka?
 
Może po prostu ks. Lombardi musi mieć czas na naniesienie poprawek? ;)
ponad 4 lata temu / zxc
 
Czasy ostateczne nadchodzą - ba już są - to słowa Jezusa Chrystusa. Dawne potęgi katolickie - jak Francja, Hiszpania a ostatnio nawet Irlandia - obracają się w perzynę cywilizacji śmierci. Katolikom pozostaje WIARA w poszukiwanie PRAWDY, NADZIEJA na ZMARTWYCHWSTANIE i MIŁOŚĆ - też ta najtrudniejsza - do Przyjaciół i nieprzyjaciół. Nawet w obliczu - przepowiadanego od wieków - pojawienia się antychrysta. Ale nie czas się lękać. Jeżeli to nam przyjdzie stawić czoła ostatecznym działaniom złego - pamiętajmy - straszne rzeczy muszą się stać aby CHRYSTUS ZWYCIĘŻYŁ. Już niedługo zaśpiewamy ALLELUJA CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. A PRAWDY O ZMARTWYCHWSTANIU JEZUSA CHRYSTUSA nie zmieni żadna - opóźniona czy nie - adhortacja. Z Panem Bogiem.
ponad 4 lata temu / DonRoberto
 
Czyżby dawali nam czas by zdążyć się nawrócić? By spędzić w radości i beztrosce ostatnie święta? Nie wiem czy te zamartwianie się i doszukiwanie co tam w adhortacji będzie jest właściwą drogą na te wyzwania. Być może trzeba się modlić?
ponad 4 lata temu / rty
 
Twarz jest odbiciem charakteru. Im starszy osobnik, tym bardziej.
ponad 4 lata temu / stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.