DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

PAP publikuje zaskakujący artykuł o wszczepialnych mikrochipach

PAP publikuje zaskakujący artykuł o wszczepialnych mikrochipach
fot.By Zephyris (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Read more: https://www.pch24.pl/szwedzka-firma-wprowadza-podskorne-biochipy-identyfikujace-pracownika--na-razie-sa-nieobowiazkowe,33991,i.ht

Polska Agencja Prasowa opublikowała wywiad prof. Dariuszem Jemielniakiem, który przedstawia się jako „ostrożny entuzjasta postępu”, to znaczy - wszczepialnych pod skórę chipów. Jak mówi Jemielniak, z chipami może być tak, że zastąpią dowody osobiste, a człowiek, który nie pozwoli go sobie wszczepić, znajdzie się poza nawiasem społeczeństwa. Co zaskakujące, całość materiału utrzymana jest w pozytywnym tonie.

 

- Każdej nowej technologii trochę się boimy. Sam jestem raczej ostrożnym entuzjastą postępu - mówi PAP prof. Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. Jak dodaje, wprawdzie z chipami „wiążą się pewne zagrożenia, na przykład dla prywatności”, to przecież „śledzenie i tak już ma miejsce”.

Jak przekonuje Jemielniak, dla upowszechnienia wszczepialnych mikrochipów „będą potrzebne zmiany w myśleniu”. Uczony przekonuje też, że możemy spodziewać się, iż „powstanie jedna, uniwersalna platforma z różnymi funkcjami”, bo „nie może być przecież tak, że co jakiś czas ktoś będzie nam ciało otwierał i zaszywał”.

 

Co istotne, centrum rozmowy zajmują kwestie zdrowotne; tutaj mikrochipy przedstawiane są jako niezwykle pomocny instrument w dbaniu o zdrowie.

 

Profesor zasugerował też, że w przyszłości administrowaniem danych pozyskiwanych przez wszczepione nam pod skórę chipy mogłyby zajmować się banki „jako instytucje zaufania publicznego”.

 

Wreszcie Jemielniak został zapytany co z ludźmi, którzy nie będą chcieli wykorzystać chipów.

 

- Na początku na pewno będą obowiązywały różne warianty. Z czasem to się może zmieniać, podobnie jak może to mieć miejsce we wdrażaniu autonomicznych samochodów. Kiedy zostanie przekroczona pewna krytyczna liczba takich aut, zostanie wprowadzony zakaz używania samochodów kierowanych przez człowieka - powiedział.

 

- Być może w dalszej przyszłości chip zastąpi dowód osobisty, a jednocześnie będzie stanowić jedyną formę płatności. Wtedy osoba bez niego znajdzie się poza nawiasem społeczeństwa. Nie będzie nawet mogła nic kupić - zaznaczył.

 

Co ciekawe, całość wywiadu z prof. Jemielniakiem została przedrukowana bez żadnego komentarza przez niektóre prawicowe media.

 

Zastanowienie musi budzić też fakt, że rozmowa o sumarycznie pochwalnym wydźwięku na temat mikrochipów przygotowana została przez agencję państwową.  

 

Źródło: pap.pl

 

Pach


DATA: 2020-07-20 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
43
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak by tu wykasować takich pożytecznych inaczej.
2 miesiące temu / Jak2345
 
Warto przeczytać odpowiednie wersety APOKALIPSY ŚW. JANA- i wszystko stanie się jasne i zrozumiałe. Temu "profesorowi" pewnie już wymieniono mózg na mikro-chipa. Czy on jeszcze coś czuje i rozumie?
3 miesiące temu / Marzena
 
Porażająca przyszłość, !!!!!!! Będziemy ludzkimi automatami. Pod dyktando "OSZOŁOMÓW" tego świata.??!!!
3 miesiące temu / iksi
 
"banki jako instytucje zaufania publicznego" - dobre sobie - akurat do banków nie mam za grosz zaufania - wystarczy przywołać jeden z baaardzo wielu tematów: polisolokaty
3 miesiące temu / chordad
 
Za dzieci abortowane i nie szczepienie ludzi w Polsce i Hoandii znaieniem besti.
3 miesiące temu / Paulina
 
zaskakujący- mów za siebie człeku, bo dla mnie w ogóle nie zaskakujący
4 miesiące temu / Ante Portas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.