DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Ostro krytykował islam i polityczną poprawność. W wieku 90 lat zmarł prof. Bogusław Wolniewicz

Ostro krytykował islam i polityczną poprawność. W wieku 90 lat zmarł prof. Bogusław Wolniewicz
Profesor Bogusław Wolniewicz. Fot.Darek Iwanski/Fakt/Forum

W piątek, 4 sierpnia, zmarł w Warszawie profesor Bogusław Wolniewicz, filozof znany ze zdecydowanych, a czasami wręcz niezwykle ostrych komentarzy dotyczących spraw publicznych i społecznych.

 

Bogusław Wolniewicz urodził się 22 września roku 1927 w Toruniu. Jego ojcem był zamordowany przez Niemców działacz narodowy Henryk Wolniewicz.

 

Po II Wojnie Światowej Bogusław Wolniewicz rozwijał swoją karierę jako filozof. Związany był przez długi czas z Uniwersytetem Warszawskim. Zajmował się badaniem prac Ludwiga Wittgensteina oraz współczesną filozofią i filozofią religii. Jako naukowiec ceniony na świecie wykładał również w USA i Wielkiej Brytanii.

 

Wybitny filozof miał w swoim zaangażowaniu politycznym niechlubny etap – był członkiem PZPR. Do partii komunistycznej wstąpił w roku 1955, a opuścił ją w 1981.

 

Pod koniec lat 90. zaczął być kojarzony z prawą stroną politycznego sporu. Wolniewicz komentował wydarzenia społeczne między innymi na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Pisał dla „Naszego Dziennika” oraz „Najwyższego Czasu”.

 

Stanowczo krytykował wstępowanie Polski do Unii Europejskiej. W roku 2005 startował do Parlamentu Europejskie z list Platformy Janusza Korwin-Mikkego.

 

W swoim tekstach oraz wypowiedziach zdecydowanie zwalczał islamizację Europy oraz dyktaturę politycznej poprawności. Mimo „skrętu w prawo” nazywał siebie „niewierzącym rzymskim katolikiem”.

 

„Wielka strata, wielki żal. Jeśli nie zdążył uwierzyć, to oby znalazł się choć w limbie z filozofami greckimi, gdzie nie ma cierpienia i kar” – napisał prof. Jacek Bartyzel na Facebooku po śmierci prof. Wolniewicza.

 

 

Źródło: rp.pl / tvp.info / facebook

MWł
 


DATA: 2017-08-05 18:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niezwykle mądry przede wszystkim człowiek Polak patriota przez duże P...wierzę że i tak będzie w niebie. do kOńca życia bronił Polskości i POLAKÓW. niech mu ziemia lekką będzie!
ponad 2 lata temu / coralgol
 
@Ola: to jeszcze gorzej. Ktoś kto nie poznał Chrystusa i dlatego w Niego nie uwierzył, jest po śmierci w dużo lepszej sytuacji od kogoś kto posiadł informacje o Chrystusie i z premedytacją nie uwierzył. "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" Mk16,16. Miejmy nadzieję że ci którzy publicznie ogłaszali się "niewierzącymi", jednak przed śmiercią prywatnie zmądrzeli.
ponad 2 lata temu / r
 
Profesor wyraźnie mowil, ze nie jest ateista. Był niewierzącym katolikiem. prosze nie mylic tych rzeczy.
ponad 2 lata temu / Ola
 
Limbie ? A może nimbie....
ponad 2 lata temu / szalapin
 
Na co umarł? Za dużo mówił prawdy. SŁUCHALI JEGO Polscy Patryjoci.
ponad 2 lata temu / Pl
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
ponad 2 lata temu / Dana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.