DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

„Ostatni gasi światło”: post-apokaliptyczna wizja Polski zdominowanej przez antykulturę

„Ostatni gasi światło”: post-apokaliptyczna wizja Polski zdominowanej przez antykulturę

Polska zalana falą imigrantów z każdego zakątku świata, rząd w Warszawie wypłacający żydowskim instytucjom odszkodowania w ramach realizacji ustawy 447, totalna promocja dewiacji oraz legalizacja aborcji i eutanazji „na życzenie”. A wszystko w roku 2029… Czy taki scenariusz jest możliwy? Tak, o czym przekonuje Radosław Patlewicz w swojej najnowszej książce pt. „Ostatni gasi światło”, która ukazała się nakładem wydawnictwa 3DOM.

 

Z ponurej i iście post-apokaliptycznej wizji Patlewicza dowiadujemy się, co może czekać nas kraj w wyniku ostatecznego zwycięstwa rewolucji antykulturowej, której inwazja w ostatnim czasie wchodzi w Polsce decydującą fazę.

 

Rzeczpospolitą rządzą partie socjalistyczne i środowiska genderowe legalizujące w imię demokracji, tolerancji, obrony praw człowieka i walki z ciemnogrodem „nowoczesne rozwiązania” służące przede wszystkim „walce z nienawiścią”. Brutalnie zwalczane są wszelkie przejawy tzw. „antysemityzmu", ksenofobii oraz patriotyzmu – nazywanego nowoczesnym faszyzmem. Polscy katolicy są prześladowani, poniżani, skazani na akty przemocy i zamykani w „obozach reedukacyjnych”.

 

Jednym z osadzonych jest główny bohater – Daniel Olędzki.

 

„Dwunastoletni syn Olędzkiego, Kazimierz, z trudem ściera się z otaczającą go zewsząd zgnilizną moralną oraz propagandą marksizmu kulturowego. Za wszelką cenę chce poznać losy ojca, który pewnego dnia po prostu zniknął bez wieści. Rodzina coś wie, ale milczy jak zaklęta, z kolei nauczyciele mówią chłopcu, że jego tato był faszystą i wrogiem ludu. Jako taki zdradził i porzucił nawet swoich najbliższych... Czy więźniowie obozów reedukacyjnych ulegną nieludzkiemu reżimowi? Czy Kazimierz pozna prawdę o ojcu? A może to już definitywny koniec historycznego państwa i narodu polskiego, i jedyne co pozostało to zgasić tytułowe światło?”, pyta Radosław Patlewicz.

 

Czy wizja autora jest koniecznością dziejową? Czy uda nam się do niej nie dopuścić? A może to tak naprawdę delikatnie „podkręcony” obraz współczesnej rzeczywistości i wszystko zostało już przesądzone? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w książce „Ostatni gasi światło”.

 

Patronem medialnym publikacji jest portal PCh24.pl.

 

Książka dostępna jest w księgarni 3DOM. Aby ją nabyć, kliknij TUTAJ.

 

 

Parametry techniczne książki:

Ilość stron: 286.

Oprawa: miękka.

Format: 165x237 mm.

Częstochowa 2019 r.

Wydanie pierwsze. Nakład 2000 egzemplarzy.

 

 

Wydawnictwo 3DOM od 2016 roku zajmuje się wydawaniem, dystrybucją i promocją pozycji (książek, czasopism, płyt z muzyką, filmów, koszulek etc.), które promują rzymsko-katolickie wartości: wolność, tradycję, wiarę katolicką oraz patriotyczne wychowanie.

 


DATA: 2019-12-16 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Apokalipsa to jest Objawienie, więc czy tytuł recenzji nie wprowadza w błąd sugerując iż akcja książki rozgrywa się po powtórnym przyjściu Chrystusa?
7 miesięcy temu / Monarchista
 
Nie sądzę ażeby apokaliptyczna wizja autora, w ciągu dziewięciu lat mogła się ziścić. Jest to po prostu niemożliwe dla każdego - kto choćby pobieżnie znał naturę Polaka, historię myśli politycznej i realia życia w dzisiejszej Polsce - a swą wiedzę nie czerpał na podstawie sytuacji w Warszawie czy kilku innych miast "metropolitalnych". Co nie wyklucza, że w dłuższym przedziale czasowym takie tendencje mogą w Polsce mieć miejsce. Dwie zasadnicze sprawy trzeba podkreślić :jeśli rola Kościoła Katolickiego w Polsce, pozostanie nie zmieniona - a Kościół hierarchiczny sam z siebie, nie stanie się miejscem zgorszenia maluczkich - to nie grozi Polsce wizja społeczeństw Zachodnie Europy. Druga kwestia równoległa do postrzegania Kościoła Katolickiego przez Polaków, to system edukacji i wychowywania przyszłych pokoleń Polaków. Jeśli dopuścimy do demoralizacji i deprawacji polskich dzieci w przedszkolach i szkołach to wizja Patlewicza jest w zupełności realna za lat dwadzieścia
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
A czy ta książka daje nadzieję?
7 miesięcy temu / bvr
 
@jot: Ceny rosną z powodu wzrostu kosztów dla przedsiębiorców, nabijanych przez ukochany PiS. Wstrętny kapitalista sklepikarz czy rzemieślnik, po podniesieniu przez PiS płacy minimalnej, ZUS, podatków, cen prądu, wody i benzyny musi na to wszystko zarobić. No chyba że dostaje brudne pieniądze od mafii, służb i lóż. Wtedy działa charytatywnie i dumpinguje ceny, a zyski wyprowadza za granicę. Ale kogo z pracowników i emerytów to obchodzi?
7 miesięcy temu / dram
 
to akurat uważam za bluźnierstwo i używanie wizerunku do ziemskiej polityki "Królestwo moje nie jest z tego świata",co innego ufność wierzących
7 miesięcy temu / do ell
 
Ceny rosną zawsze dlatego że jest w czym rosnąć. Przy niedostatku pieniądza ceny spadają to deflacja się nazywa. Ktoś dolewa pieniądza to ceny rosną - żadna magia.
7 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.