DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Ostaszewska, Rubik, Wojciechowska, Rusin, Wojewódzki, Piróg, Szyc. Furia celebrytów po wyroku TK

Ostaszewska, Rubik, Wojciechowska, Rusin, Wojewódzki, Piróg, Szyc. Furia celebrytów po wyroku TK
Zdjęcie ilustracyjne. Fotograf: Tomasz Kluczynski/Archiwum: Forum

Celebryci – z których część jeszcze całkiem niedawno prezentowała się w mediach społecznościowych z antyrządowymi grafikami w stylu „KON-STY-TUC-JA” – mają poważny problem z zaakceptowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł to, co było oczywiste od wielu lat: aborcja eugeniczna jest sprzeczna z polską Ustawą zasadniczą.

 

Lista nazwisk aktorów, piosenkarzy, celebrytów czy też ludzi znanych z tego, że są znani, a dziś atakują wyrok TK, nie zaskakuje. Odnajdujemy na niej najczęściej te same osoby, które jeszcze nie tak dawno popierały ideologiczne roszczenia środowisk LGBT, a wcześniej broniły prawa do życia dzików lub karpi. Dziś natomiast nie uznają za stosowne bronić prawo do życia ludzi zagrożonych aborcyjnym zabójstwem tylko dlatego, że podejrzewa się u nich choroby.

 

Z zestawienia stworzonego przez Onet wynika, że w obronie aborcji eugenicznej wystąpili w mediach społecznościowych: Anja Rubik, Matylda i Mateusz Damięccy, Hanna Lis, Michał Piróg, Kuba Wojewódzki, Borys Szyc, Izabella Krzan, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Martyna Wojciechowska, Daria Ładocha, Mary Komasa, Tomasz Organek, Natalia Siwiec, Iwona Cichosz-Yggeseth, Anna Dziewit-Meller. Portal przeoczył natomiast byłą prezenterkę TVN Kingę Rusin, zaś Roberta Biedronia uznał za polityka, choć wydaje się, że jest on w przynajmniej równym stopniu celebrytą.

 

W praktyce lewicowe zaangażowanie ideologiczne ludzi mediów sprowadziło się do udostępniania w sieci grafik atakujących orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Niektóre obrazy są wulgarne, inne obsceniczne, a natrafić możemy także na materiały o znamionach bluźnierstwa.

 

Przykładowo ten ostatni podpunkt spełnia grafika opublikowana na instagramie wokalistki Mary Komasy. Obrazek – sądząc po opisie – został zapożyczony od skrajnie lewicowej grupy proaborcyjnej „Dziewuchy Dziewuchom” i przedstawia przybitą do krzyża ciężarną kobietę. Na innej grafice piosenkarki widzimy natomiast cztery napisy PL odnoszące się do Polski. Litery układają się w swastykę, co pozwala sądzić, że wokalistka nie wie, iż zupełnie swobodny dostęp do aborcji w Polsce został wprowadzony nad Wisłą przez hitlerowskiego okupanta w latach II wojny światowej.

 

Wulgarnością popisał się natomiast choreograf Michał Piróg. Z opublikowanej przez niego grafiki z tekstem wynika, jakoby kobiety w Polsce były niewolnicami zmuszanymi do rodzenia dzieci. Z kolei grafikę ze środkowymi palcami kobiet opublikował aktor Borys Szyc.

 

Głęboko niestosowną grafikę przedstawiającą nagą, ciężarną kobietą spętaną więzami i przywiązaną do symbolu prawnego paragrafu opublikowały z kolei: była prezenterka TVN Kinga Rusin, prezenterka TVP i zarazem Miss Polonia 2016 Izabella Krzan oraz aktorka Magdalena Cielecka. Z kolei poziom niestosowności wpisu prezentera TVN Jakuba Wojewódzkiego był zbyt wielki nawet dla Onetu – serwis zdecydował się nie publikować tego, co w sieci zamieścił celebryta.

 

Pozostałe wpisy wolne były od skandalizujących grafik, niestety jednak treścią broniły aborcji eugenicznej i często w błędny sposób sugerowały, że ochrona życia nienarodzonych kobiet i mężczyzn to dręczenie kobiet, którym pozwolono się urodzić.

 

 

Źródło: onet.pl / Instagram

MWł

 

  


DATA: 2020-10-23 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rusin, Lis, Rubik, Wojewódzki - kogo oni obchodzą?
1 miesiąc temu / K.J.Turzyński
 
Trzeba to otwarcie powiedzieć to są degeneraci. Za tych ludzi trzeba się modlić i publicznie upominać. Robią to świadomie dla pieniędzy - plują na Polskę, na ludzkie życie, promują dewiacje bo to się opłaca. Zostaną np. zatrudnieni w reklamie światowego koncernu.
1 miesiąc temu / Katolik
 
Ofiary patologii tworzą kolejną patologię. Celebryci stworzeni przez media służą mediom. Ludzie sukcesu ponieśli ofiarę z życia osobistego. Jak mają żyć dalej? Prawda jest tylko trzeba ją odnaleźć
1 miesiąc temu / Robi1
 
Ale elementy- homoseksualiści, stare bezdzietne panny, podejrzani o pedofilię, rozwódki porzucone przez mężów, alkoholicy i narkomanii oraz matki, które wraz z rzeszą obcych ludzi o życiu seksualnym swoich córek mogą ze szczegółami dowiedzieć sie z piosenek ich chłopaków- czy naprawdę chcemy słuchać tych ludzi?
1 miesiąc temu / el
 
Wataha barbarzyńców.
1 miesiąc temu / Linkc
 
Demony się wściekły?! Ojejku, to dopiero niespodzianka?!
1 miesiąc temu / Malgorzata Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.