DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Osobisty sekretarz Benedykta XVI przeciw „wymyślaniu” nowego Kościoła

Osobisty sekretarz Benedykta XVI przeciw „wymyślaniu” nowego Kościoła
Abp Georg Gänswein. © Raimond Spekking/commons.wikimedia.org

Ci, którzy chcą wymyślić nowy Kościół i zmieniać istotę katolicyzmu, są w błędzie i nadużywają swojej duchowej władzy – powiedział abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI.

Kurialny arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI, udzielał w sobotę w opactwie cysterskim w Heiligenkreuz w Dolnej Austrii sakramentu święceń kapłańskich. W wygłoszonej przez siebie homilii hierarcha porównał posługę kapłańską do pracy latarnika, który stara się naprowadzić statki na właściwą drogę i ustrzec je przed niebezpieczeństwami.

 

Arcybiskup przestrzegł przed uleganiu pokusie głoszenia „zmyślonych samodzielnie teorii” zamiast Ewangelii. – Gdy księża i biskupi nie mają już odwagi głosić Ewangelii, a jedynie własne mądrości, dochodzi do szkód, rzecz opisuje się na pierwszych stronach gazet. Czy nie mamy w naszych czasach tego już naprawdę dosyć? – pytał. – Ten, kto chce wynaleźć nowy Kościół, kto chce coś zmieniać w jego DNA, jest na manowcach, nadużywa swojej duchowej władzy – dodawał.

 

Według portalu Kath.net tłem homilii abp. Gänsweina jest głośny artykuł Benedykta XVI opublikowany w kwietniu na łamach „Klerusblatt”. Można też przypuszczać, że hierarcha chciał napomnieć Konferencję Episkopatu Niemiec – na początku marca jej kierownictwo ogłosiło wejście na „drogę synodalną”, która ma jeszcze mocniej zrewolucjonizować Kościół katolicki za Odrą.

 

Opactwo cysterskie Heiligenkreuz zostało założone w 1133 roku i istnieje nieprzerwanie do dzisiaj. Jest obecnie blisko związane z papieżem Ratzingerem. Działa tam Wyższa Szkoła Filozoficzno-Teologiczna Benedykta XVI na prawach papieskich.

 


Źródło: Kath.net
Pach

 

 


DATA: 2019-04-30 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Pan Bóg nie uczynił nas obserwatorami komentującymi zdarzenia w Kościele, lecz współodpowiedzialnymi za Kościół". Przepraszam , ale jak może być ODPOWIEDZIALNYM wierny za niedopełnianie obowiązków przez Proboszcza, Biskupa czy Papieża.? Jak może odpowiadać pojedynczy człowiek Kościoła za źle funkcjonujące semanarium , zeświedczonych księży, za NISZCZĄCE KOŚCIÓŁ KATOLICKI REFORMY, za REWOLUCJĘ II S.W., za protestantyzację Kościoła , za nadanie SEKTOM tytułu nowych ruchów religinych ,itp. Jak może odpowiadać za grzechy NIECZYSTOŚCI duchowieństwa , którym tak wiele Watykan poświęcił wystąpień.Papież i Biskupi nie są od KOMENTOWANIA i OBSERWOWANIA zdarzeń w Kościele ale od ZARZĄDZANIA WINNICĄ PAŃSKĄ . Każdy w Kościele Katolickim ma swoje MIEJSCE, POWOŁANIE i swoją IDYWIDUALNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Nie mieszaj PORZĄDKÓW i NIE STRASZ. Nie musisz przypominać o Modlitwie bo to PODSTAWA. No chyba, że sam masz problem.. Króluj nam Chryste !
1 miesiąc temu / iskierka . > ry
 
Dziękujemy Bp. Georgowi Gänsweinowi za postawę wierności Kościołowi. My też nie marnujmy czasu na rzeczy drugorzędne, wiedząc że nawrócenie najczęściej jest procesem rozłożonym w czasie, ten czas ma swój koniec. Pamiętajmy, że Pan Bóg nie uczynił nas obserwatorami komentującymi zdarzenia w Kościele, lecz współodpowiedzialnymi za Kościół i z naszych modlitw za Kapłanów i Biskupów będziemy rozliczeni w dniu Sądu. Króluj nam Chryste!
1 miesiąc temu / ry.janszarmach3
 
Takie homilie tylko mogą wywołać ZDUMIENIE i WZBURZENIE. Czyżby widoczne oznaki tragicznych REFORM i wejście w starość Georga Gänswein dodały ODWAGI do krytykowania TEGO w czym UCZERSTNICZYŁ i CO sam TWORZYŁ. Porównanie posługi kapłańskiej do pracy latarnika w kontekście zastosowania tego porównania w Modelu równego traktowania środowisk lgbt jest nader niestosowne tym bardziej, że kapłan katolicki to Pasterz a nie latarnik. Wieloletnie przebywanie na salonach watykańskich jak zasugerował George Weigel zaowocowało "?przepalaniem obwodów mózgowych postępowców" co czyni Ich wypowiedzi absurdalnymi.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Brawo
1 miesiąc temu / JimmyFinger
 
Przecież nie byłoby tego zamieszania w KK gdyby nie ciche przyzwolenie papieża Franciszka. Ale w tej kwestii istnieje jakaś zmowa milczenia i każdy omija osobę papieża, który przede wszystkim powinien kształtować wiarę i bronić jej zdrowego pnia. A tak się nie dzieje. Dlaczego , bo uczciwych dotykają szykany.
1 miesiąc temu / DNA
 
Nie wiem czy świadomie, ale powyższe napomnienie odnosi się, nie tylko do Episkopatu Niemiec, ale także i... np. do papieża Franciszka.
1 miesiąc temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "67888"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.