DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

ONZ walczy z życiem: pseudo-sprawiedliwość wymaga legalizacji aborcji

ONZ walczy z życiem: pseudo-sprawiedliwość wymaga legalizacji aborcji
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Nowy podręcznik agencji ONZ o dostępie do wymiaru sprawiedliwości nakazuje pracownikom Narodów Zjednoczonych pracującym nad reformą systemów prawnych na całym świecie lobbowanie na rzecz „depenalizacji form zachowań”, dotyczących wyłącznie kobiet – takich jak aborcja.

 

Podręcznik zaleca państwom, by zapewniły „bezpieczne usługi aborcyjne”. W tym kontekście autorzy piszą o „skutecznych, odpowiedzialnych i równoprawnych instytucji wymiaru sprawiedliwości” służących osiągnięciu celów „zrównoważonego rozwoju”.

 

Podręcznik stwierdza, że brak dostępu do aborcji należy traktować jako równoznaczny z „torturami lub okrutnym, nieludzkim i poniżającym zachowaniem”.

 

Autorzy 350-stronicowego dokumentu przytacza niewiążące opinie ekspertów ONZ na poparcie swych zaleceń. Jego autorzy przekonują, że opinie te są dokładną interpretacją wiążących zobowiązań państw. Te zaś wynikają jakoby z prawa międzynarodowego oraz międzynarodowych zobowiązań politycznych (na przykład z celów zrównoważonego rozwoju obecnych w Agendzie 30).

 

Dokument pod tytułem „The manual – A Practitioner’s Toolkit on Women’s Access to Justice Programming” („Podręcznik – Zestaw narzędzi dla praktyków w zakresie dostępu kobiet do programów sprawiedliwości”) to swego rodzaju przewodnik dla personelu ONZ, pracującego nad zmianą systemów prawnych w krajach wychodzących z wojny, niestabilności politycznej i ubóstwa.

 

Na szczególną uwagę zasługuje nacisk na dekryminalizację aborcji. Jej zakaz autorzy uznają za przejaw męskiej opresji. „System wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych został historycznie opracowany przez mężczyzn dla mężczyzn” – czytamy w podręczniku.

 

Autorzy dokumentu kładą również nacisk na promowanie pojęcia dyskryminacji na podstawie „faktycznej lub domniemanej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej” jako elementu „wielorakich i krzyżujących się form dyskryminacji”. Pojęcia te personel ONZ ma uwzględnić w programach Narodów Zjednoczonych.

 

Dokument opracowała coraz bardziej wpływowa agencja ONZ Kobiety, a także Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju oraz Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości.

 

Warto przypomnieć, że już w 2014 roku agencja ONZ Kobiety współtworzyła podręcznik dla Biura Praw Człowieka ONZ, zalecający personelowi ONZ promowanie aborcji jako „prawa do odszkodowania”.

 

Ponadto ONZ Kobiety już wcześniej lobbowała na rzecz aborcji pod hasłem „dostępu do wymiaru sprawiedliwości”. Wszak pierwsze w historii sprawozdanie ONZ z 2011 roku dotyczące dostępu do wymiaru sprawiedliwości chwaliło Sąd Konstytucyjny Kolumbii za dekryminalizację zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Zalecenia najnowszego podręcznika posłużą do szkolenia aktywistek z organizacji pozarządowych, polityków i prawników z całego świata.

 

Warto zauważyć, że żaden traktat ONZ ani wiążąca rezolucja nie uznaje aborcji za „prawo człowieka”. Co więcej, ani „orientacja seksualna” ani „tożsamość płciowa” nie zostały uznane za kategorię niedyskryminacji w prawie międzynarodowym. Nieustanne pojawianie się tego tych sformułowań w ONZ-owskich dokumentach i zaleceniach ONZ-owskich dla państw należy więc uznać za nadużycie.

 

Źródło: c-fam.org

 

AS


DATA: 2018-06-06 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ONZ to narzędzie szatana i piekła i organizację tę czeka straszna kara Boża, jeśli wycofa i nie potępi swych diabelskich praw i knowań. Pan Bóg upomni się w swoim Bożym czasie o mordowane milionami nienarodzone dzieci oraz starsze osoby w imię "prawa" do eutanazji, niebędącego pochodzącym od Boga prawem ,ale diabelskim podszeptem. Sprawiedliwość Boża zatriumfuje i ukarze bezbożników z ONZ i posłusznych tej organizacji rządów.
ponad 1 rok temu / Maciej
 
Szatan zawładnął światem. Narzuca swoje prawa. Konieczne dążenie do wolności wewnętrznej na poziomie osobistym, na poziomie duszy. Opór na poziomie jednostki. Wymaga wielkiej siły wewnętrznej. Może skutkować śmiercią jednostki, ale śmiercią ciała, nie duszy. Konieczne umartwianie, rachunek sumienia, dostęp do sakramentów może się skończyć, prawdziwie wiernych kapłanów sprawujących prawdziwe sakramenty coraz mniej. Ludzie naokoło, tez bliscy, odpadają od ściany jak muchy i cóż, nie zawsze możemy ich uratować. Jednak to Bóg jest najważniejszy, nie stworzenie. To trudne, lecz nie zapomnijmy nigdy o tym porządku rzeczy. Wkraczamy w ostatnia fazę przed triumfem Niepokalanego Serca Maryi.
ponad 1 rok temu / Antymodrenista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.