DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ludzie skąd w was tyle pogardy nienawiści chrześcijanie
2 dni temu / racjonalista
 
Brakuje jeszcze żeby te jej gnioty na maturze były.
4 dni temu / Jarek
 
Moim zdaniem pani Tokarczuk stanowi jeden z licznych elementów planu likwidacji państw spójnych narodowościowo, dzięki spójności mogą się bronić przed unicestwieniem. Przez "Komisję noblowską" niewątpliwie przeszedł już "długi marsz przez instytucje", dysponuje ona "kasą" i obdziela nią poprawnych politycznie oportunistów lub pożytecznych idiotów; niekiedy są to te same osoby. Myślę, że człowiek myślący kupować książek pani Tokarczuk nie powinien. Chyba że, aby się uwiarygodnić, zacznie pisać podobne hagady o judejczykach i islamie. Gotów jestem przyjąć zakład, że nie zacznie.
5 dni temu / Szibani
 
Nas Polaków,- a ty kto? Czy mówisz o waszej obłudzie i zachłanności?
6 dni temu / Kujawiak
 
CZYTAM OPINIE NA RÓŻNYCH STRONACH NAS POLAKÓW I ZBYT CZĘSTO SMUCI MNIE TO JACY JESTEŚMY I CO MÓWIMY O INNYCH, BO TO NAS OKREŚLA....
7 dni temu / ROD
 
O.Tokarczuk o czysto "polskim" nazwisku i uchodząca za Polkę żle pisze o swoim Narodzie. Chcąc pieniędzy i splendoru od obcych MUSI im się czymś przypodobać i im czymś zapłacić. Ona przecież jawnie TRZYMA stronę Żydów. Za cenę zdrady otrzymuje się Noble. Tokarczuk na ceremonii wręczania Nagrody Nobla nie powiedziała Szwedom i Królowi Szwedzkiemu, że to Oni palili, gwałcili, mordowali, rabowali i kolonizowali kraje europejskie w XVII i XVIII wieku, że zabierali niewolników jeńców w Wojnie Trzydziestoletniej, w Potopie, że produkowali piece krematoryjne do niemieckich obozów koncentracyjnych w okupowanej Europie. Te "groźby" smierci to sprawka samych zydow. Sami piszą obelgi i sami udaja polski hejt. Wystarczy powiedziec że ta zaklamana antypolska schizofreniczka moze odpowiadać przed sadem z art kodeksu karnego 133 o znieslawianiu narodu polskiego. Ona bierze fakty z historii jej wlasnego narodu i przylepia je na Polakow.
11 dni temu / Niemycki cd
 
Jeśli pani OT chce oddać prawdę o historii Polski, to mogłaby opisać czasy w których Żydzi przyjeżdżali na tereny Polski po niewolników jeszcze w średniowieczu, co tak naprawdę zostało w końcu zastopowane przez władze kościelne. Polecam jej do przeczytania lekturę, która w odróżnieniu od jej twórczości beletrystyczną nie jest: "Niemcewicz od przodu i tyłu" Karola Zbyszewskiego. Może wtedy zrozumie że zakorzeniony rzekomo w Polakach antysemityzm był reakcją która miała całkowicie uzasadnione podłoże materialne. Żydzi zwolnieni z podatków przez polskiego króla, a później podczas zaborów przez cara, przyczynili się dodatkowo poza działaniami zaborców do upadku wszelkiej działalności gospodarczej z udziałem polskiego kapitału, co umożliwiło im Żydom znaczne wzbogacenie się i praktycznie całkowite wyeliminowanie konkurencji. Car upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu: pozbył się Żydów i dopiekł polskiej szlachcie zajmującej się gorzelnictwem i przetwórstwem tytoniu. Moje pytanie: d
11 dni temu / Namycki
 
Zachodnie kraje chętnie to wykorzystują żeby odwrócić uwagę od swoich świństw i pokazać palcem na Polaków. Dobrze że obecny prezydent nie bierze udziału w tej szopce fałszowania historii Europy. Te kariery są z natury krótkie a Nobel z literatury bardzo stracił na wartości. Dla mnie wartościowymi nagrodami Nobla są nagrody w naukach ścisłych.
11 dni temu / Tak Polacy robi
 
G.... mnie to obchodzi co Tokarska myśli o Polakach, znaczy sie o mnie tez. Muszer przyznać ze jest ona w konfortowej sytuacji bo litosciwie nie napisze co Ja myślę o niej.
11 dni temu / krak
 
I słusznie. Należy zakazać rozmów w pracy s sporcie bo to wyklucza kobiety Kobiety zasługują na godne warunki podróżowania w autobusach i pociągach. W związku z tym należy stworzyć wagony i autobusy z napisem......." Tylko dla kobiet " Matki Polki podobno podają swoim dzieciom mleko mleko z antysemityzmem i nienawiścią. Chmmm, nie chce mi się wierzyć mamy przecież wspaniale matki. Pani Tokarczuk też jest prawdopodobnie wspaniałą matką. Talmud to wspaniałe dzieło- bardzo kochane Wielką wspaniałością jest Gematria Historia Izraela opis dziejów to wspaniała sprawa.Prawie nie ma w niej dat.Zawsze miałem problem z zapamiętaniem dat,choćby bitwy pod Grunwaldem i rozbiorów.
19 dni temu / Karolek
 
Jeju, nie wierzę w to, że Wy tak na serio - oglądanie TVP to oglądanie TVP, jasnej propagandy. Czytanie takich portali albo oglądanie jakiejś Telewizji Republika to jak zetknięcie się z innym gatunkiem, spotkanie trzeciego stopnia z istotami, które mija się na co dzień w tramwajach i nawet nie wie się, ile goryczy w nich tkwi. Fajnie jest patrzeć na historię jak na coś płynnego, czarno-białego, a nie wypierać przeszłość pańszczyźnianą i pluć w twarz swoim prawdziwym przodkom, wierząc w to, że wszyscy w Polsce jesteśmy potomkami Zagłoby, Wołodyjowskiego i Skrzetuskiego, a Polacy sami dla siebie byli najlepszymi przyjaciółmi, tylko zaborcy byli tymi złymi, poza tym kolorowo to ciekawe, że wszystkie powstania upadły w takim razie, skoro byliśmy taką cudowną wspólnotą. Wystarczy poczytać trochę historii z każdej strony, źródeł, literatury, a klapki z oczu powinny spaść szybko i narracje takie jak Tokarczuk czy Sienkiewicza nie będą szkodzić nikomu, przepuszczone przez filtr myślenia.
19 dni temu / Patrycja
 
Olga, popraw się!
21 dni temu / PI Grembowicz
 
Orhan Phamuk noblista znienawidzony w Turcji bo mówi prawdę o holocauście Ormian, szanowany tylko przez nielicznych Turków, którzy chcą budować kraj na prawdzie. Malala Yousafza noblistka uwielbiana na świecie za odwagę, musi się ukrywać kiedy odwiedza Pakistan. Olga Tokarczuk ... wiadomo. Myślę, że lista jest o wiele dłuższa. Te Wasze ataki chyba tylko dodają jej chwały.
22 dni temu / nic nie zdział
 
Szkoda, że tym Noblem przerwano mi błogą nieświadomość o istnieniu wiekopomnych dzieł pani Tokarczuk
25 dni temu / fkk
 
Niestety opinia tej pisarki nie jest odosobnioną jeżeli chodzi o opinie mniejszości narodowych. Została wykształcona w Polsce na koszt polskiego podatnika. Raczej po to aby opluwać i zakłamywać historię opowieściami o sekcie żydowskiej stworzonej przez Franka Lejbowicza na Podolu. Tą sektę samozwańczego proroka sami żydzi zwalczali. A jednak zawsze byli do nas wrogo nastawieni. Nie mogli przetrawić tego że Polska mimo ich działań nas osłabiających uzyskała niepodległość. Wrogość do nas to było i jest aktualne motto ich działań przeciwko narodowi polskiemu który ich gościnnie przyjął. Przybyli jak włóczędzy o kosturach a teraz po wiekach obłudy twierdzą że wszystko co mamy należy do nich. O tym są przekonani gdyż tak naucza ich Talmud. Jeżeli żyd powie że jest Twoim przyjacielem to spytaj się go co chce Ci zabrać!
28 dni temu / Jarosław
 
Czy to jest "ZŁOŚLIWA PRYMITYWNA" krytyka?Pisanie pięknej literatury,która obnaża przywary ludzi,do tego pobudza do refleksji jest w mniemaniu niektórych czymś nagannym,uwłaczającym godności człowieka,a tym bardziej "patrioty Polaka",który tak niegodnie tu ją tu obraża.Takie wypowiedzi tu nie powinny być publikowane.Sądzę,że niektórzy ty się incognito ujawniający wcale nie czytają literatury wymagającej wyższego poziomu intelektu,a piszą aby zaistnieć.
28 dni temu / nn
 
Pani Tokarczuk miala rodzine na Ukrainie skrzywdzoną przez banderowców. A mimo tego to Polaków najbardziej krytykuje.
1 miesiąc temu / tomciu2015
 
Nie rozumiem dlaczego takie indywidua jak ta najświeższa noblistka widząc problemy w kraju w którym mieszka nie poczuwa się do działań w kierunku rozwiązywania tych problemów, ale ogranicza się do prymitywnej bo nie popartej rzetelną wiedzą krytyki? A jeśli jej mieszkanie w Polsce nie odpowiada, to dlaczego nie przeprowadzi się do Ojczyzny z której pochodzi jej rodzina ? deklarowała się swego czasu że ma korzenie ukraińskie ? droga wolna.
1 miesiąc temu / Maciek
 
Co za jakieś mocarstwowe ciągoty mają Polscy pseudopatrioci.Przecież Polska to obecnie państwo istnieje z woli potęg światowych.Gdyż tylko dlatego,że posiada własną odrębną kulturę oraz państwowość wyodrębnioną przez wieki.A te wszystkie tu publikowane oceny pisarki, Olgi Tokarczuk wcale nie są spójne z jej działalnością literacką oraz publiczną.Skąd tyle złości w ludziach na jej temat? Chyba ci którzy tu tak chcą być publicznie widziani i czytani nigdy nie spotkali się z literaturą, a w szczególności z pisarstwem Tokarczuk .To widać w wypowiedziach. Nawet piszą niedorzeczności,aby wzbogacić i zaistnieć swymi wypowiedziami w PCh 24.pl.
1 miesiąc temu / nn
 
Niestety stawiam na upadek naszej Ojczyzny ,a nie jak podają wizjonerzy Nostradamus,Klimuszko itd.powstanie Wielkiej Lechii bo to tylko fantasmagorie niczym nie potwierdzone.Chciałbym aby ominęła nas wojna .To jest niemożliwe w naszym położeniu geopolitycznym i z naszym słabym wojskiem.Jest nas 38 milionów i nasza armia powinna liczyć ok.1 miliona czynnej armii dobrze uzbrojonej.A co jest to widać.Pozostało nam się tylko modlić o: wiarę,miłość i pokój.Boże Chroń Polskę.
1 miesiąc temu / Stary Polak
 
Tokarczuk wypowiada sie jak wrog Polski
1 miesiąc temu / lk
 
kto jej za to placi? By oczerniac Polske w oczach swiata.
1 miesiąc temu / Kusep
 
To jest Polska gdzie mamy wolność słowa. Wolność słowa w kraju właścicieli niewolników? Czy tylko ja widzę tą sprzeczność.
1 miesiąc temu / azazel
 
Nobla przyznają ludzie, którzy z natury rzeczy są omylni. Jednak Matki Teresy z Kalkuty nikt nie krytykuje. Wałęsę i Tokarczuk owszem - bo jest za co.
1 miesiąc temu / Marek
 
Człowiek który nic nie czyta, jest bardziej oświecony, niż człowiek który nie czyta nic, poza jej książkami.
1 miesiąc temu / as3
 
Putin pisze historię od nowa
1 miesiąc temu / afcr99
 
Poznanie rzeczy pożytecznych jest pojęciem względnym. Autorytety światowe mają szerszy wgląd w dzieła publikowane. A w Polsce obecnie, jak sądzę, nie ma literatury o wyższym poziomie niż Olgi Tokarczuk.
1 miesiąc temu / nn
 
i dlatego ten Nobel...wszystko jasne....znam dużo wyższych poziomem pisarzy i nie dostali nagrody
1 miesiąc temu / kasikas
 
Ludzie opamiętajcie się!Przecież to jest piękna literatura.Urazy obrażonego Polaka wyrzucie gdzieś w głębokie doły.Czytajcie z głębokim zrozumieniem utwory Olgi Tokarczuk, a nie ulegajcie niskim pobudkom.To jest literatura na miarę światową.tak ją trzeba rozumieć. Proza wyżej; Sienkiewicza, Prusa,Reymonta, czy Żeromskiego.
1 miesiąc temu / nn
 
SKANDAL !!!
1 miesiąc temu / Polak
 
Jeśli są to słowa Olgi Tokarczuk , to jest to jeden wielki stek bzdur. No ale takie czasy mamy.
1 miesiąc temu / adi
 
Moje pytanie: dlaczego ta pani Tokarczuk o czysto polskim nazwisku i uchodząca za Polkę żle pisze o swoim Narodzie i robi w swoje gniazdo? Moja odpowiedz: bo nie czuje się Polką; bo chcąc pieniędzy i splendoru od obcych MUSI im się czymś przypodobać i im czymś zapłacić. Ona przecież jawnie TRZYMA stronę Żydów.To się nazywa zdradą własnego narodu i cenę zdrady otrzymuje się Noble.
1 miesiąc temu / nobel
 
Milosz, Szymborska i Tokarczuk - Noblisci nadajacy na Polske. W czasach napiec zamiast lagodzic Pani Tokarczuk podgrzewa atmosfere. Tokarczuk dostala nagrode z literatury - moze wymyslac co chce tak jak kazdy autor Sci-Fi. I tak tez jej literatura powinna byc rozumiana - Sci-Fi i nic wiecej. Ci ktorzy uwazaja ja za literature historyczna, powinni odwolac sie do tekstow zrodlowych, a nie anty-polskiej i jednostronnej propagandy Tokarczuk, ktora jest nawet niezgodna ze statystyka. Gdyby przynajmniej pokrywala sie ze statystyka, to mozna by uwazac ja za "na podstawie faktow historycznych". Jej ksiazki sa celowo anty-polskie bo to wpisuje sie w aktualne trendy mainstreamowe.
1 miesiąc temu / E...
 
Tokarczuk, jako Polka, z pewnością nie będzie się miała czym pochwalić. Bo raczej nie tym, że wzięła srebrniki za opluwanie swojej ojczyzny i grobów tych, którzy woleli zginąć dla Polski, niż mizdrzyć się do jej wrogów. Niech więc każdy mówi za siebie. Ja i moi przodkowie nie mamy się czego wstydzić.
1 miesiąc temu / Pan Utu
 
Bunt Chmielnickiego mówi coś o Polskim władaniu terenami zamieszkałymi przez ludność Ukraińską.
1 miesiąc temu / nn
 
przeciez dosthaala ta skompromitowana nagrode za perfszorzedhne korzonkhii
1 miesiąc temu / won
 
Czytając wypowiedzi tu publikowane odnoszę wrażenie, że Polskie społeczeństwo zostało zarażone obsesją szowinistycznego nacjonalizmu.Do czasu Noblowskiej nagrody dla Olgi Tokarczuk jakoś nie zauważano,że istnieje taka osoba,która opisuje życia Polskiego społeczeństwa bez dogmatycznego patriotyzmu typu Sienkiewicza. Gdy Tokarczuk w swej literaturze opisała prawdziwe stosunki społeczne na obszarach, gdzie Polacy byli w pewnych sensie kolonizatorami i te stosunki wiernie opisała w jej głównym utworze literackim "Księgi Jakubowe" to ruszyły hufce obrony "HONORU" Polaka spolegliwego do współistnienie ze wszystkimi nacjami oraz klasami bytującymi na obszarze Rzeczpospolitej XVIII wieku. Nagroda Noblowska pobudziła do działania tych,którzy nie zauważyli, że "Księgi Jakubowe" zostały wydane w Polsce w 2014 roku.Obecnie dopiera zauważone, że nie jest Polskiego pochodzenia,że piszę nieprawdy i wiele, bardzo wiele negatywnych epitetów na jej temat.To o czymś świadczy:
1 miesiąc temu / nn
 
Przecież wytwory literackie Pani Olgi Tokarczuk nie są religijne.Fabuła jej książek jest przeważnie opisem losów ludzi w otoczeniu środowiska człowieczego i przyrody. Dlaczego miałby ją wyłącznie oceniać chrześcijanin i jego ocena miałaby być dopiera miarodajna?A opinie najlepiej wyrazić osobiście. Czytając jej książki .Uważam,że Olga Tokarczuk jest pisarką Światową.
1 miesiąc temu / nn
 
Czy może wypowiedzieć się o książkach p. OT jakiś chrześcijanin ?. Bo to co czytam to pokłosie narastających szumowin, powtarzanych jedno po drugim. Proszę o niezależną opinię tych co czytali dzieła OT, a nie ględzenie naśladujące paszkwili, powtarzających jedno po drugim.
1 miesiąc temu / PCK24
 
Chyba,Pani Tokarczuk nie będzie rozgoryczone z powodu pozbycia się już kupionych j i przeczytanych z po swojemu zrozumianej treści książek przez tu tak publicznie wyznanych opinii czytelnika.Chyba uległ opinii Brauna. Czyżby to był prawdziwy czytelnik.Mam wątpliwości.Blaguje, dla zaistnienia. To jest lektura na wiele tygodni.
1 miesiąc temu / nn
 
Pozbyłem się jej książek po jej paszkwilach na Polskę i Polaków i namawiam innych
1 miesiąc temu / marek
 
Co myśli Olga Tokarczuk nie można wiedzieć i nikt jej myśli nie zna. Jest to autonomiczna wola osobowości.A wypowiedzi autora są tylko jego insynuacjami, których nie można uznać za miarodajne.Są tylko osobistymi domniemywaniami wyrażonymi we własnych relacjach.Po swojemu odczytane jej wypowiedzi. A "Pokot" jest opowieścią do przemyślenie tym,którzy bywają nielojalni względem drugiego człowieka.
1 miesiąc temu / nn
 
Nie wszyscy liberałowie popierają uchodźców
1 miesiąc temu / Witek
 
Poczebne jest odebranie Tokarczuk Polske obywatelstwa ktorego jest nie godna. Mosimy jako Polacy powolac ekwiwalent naszej wlasnej Anty Defamacyjnej Ligi by skutecznie bronic sie jak Zydzi. Nauczmy sie od nich metod ktore pracuja.
1 miesiąc temu / stanczyk
 
Prawda - nie radziecka ,nie konfesjonalna , ale zwykła . Cerkwie na chełmszczyźnie i wołyniu przed samą II WS to oczywiście burzyły krasnoludki .
1 miesiąc temu / Marek
 
Jeśli pani OT chce oddać prawdę o historii Polski, to mogłaby opisać czasy w których Żydzi przyjeżdżali na tereny Polski po niewolników jeszcze w średniowieczu, co tak naprawdę zostało w końcu zastopowane przez władze kościelne. Polecam jej do przeczytania lekturę, która w odróżnieniu od jej twórczości beletrystyczną nie jest: "Niemcewicz od przodu i tyłu" Karola Zbyszewskiego. Może wtedy zrozumie że zakorzeniony rzekomo w Polakach antysemityzm był reakcją która miała całkowicie uzasadnione podłoże materialne. Żydzi zwolnieni z podatków przez polskiego króla, a później podczas zaborów przez cara, przyczynili się dodatkowo poza działaniami zaborców do upadku wszelkiej działalności gospodarczej z udziałem polskiego kapitału, co umożliwiło im Żydom znaczne wzbogacenie się i praktycznie całkowite wyeliminowanie konkurencji. Car upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu: pozbył się Żydów i dopiekł polskiej szlachcie zajmującej się gorzelnictwem i przetwórstwem tytoniu.
1 miesiąc temu / gospel
 
W zasadzie powiedziała prawdę.. a ta jak wiadomo nieco kole w oczy
1 miesiąc temu / Franz K
 
"Dlaczego Pani Olga Tokarczuk na ceremonii wręczania Nagrody Nobla nie powiedziała Szwedom i Królowi Szwedzkiemu, że palili, gwałcili, mordowali, rabowali i kolonizowali kraje europejskie w XVII i XVIII wieku, że zabierali niewolników jeńców w Wojnie Trzydziestoletniej, w Potopie, że produkowali piece krematoryjne do niemieckich obozów koncentracyjnych w okupowanej Europie, że przechowywali w bankach złoto żydów polskich i nie tylko polskich zrabowane przez Niemców, że dobrowolnie dostarczali Hitlerowi żelazo na ich czołgi i armaty, że przepuszczali uzbrojoną armię niemiecką przez swoje terytorium do Finlandii, że ich materialny dobrobyt pochodzi z tego handlu z Niemcami i z krwi narodów Europy i Świata. Dlaczego tego Pani Tokarczuk nie opisze np. w "Księgach Gunnarowych" i im tego w twarz nie powie? Dlaczego im nie powie, że Szwedzi muszą napisać swoją historię na nowo i muszą się z nią zmierzyć bo żyli legendami i mitami? Czy dostałaby wtedy literacką Nagrodę Nobla? Wątpię! Dlaczego nie up
1 miesiąc temu / JUSTYNA
 
Ona jest strasznie zakłamana , a jej opinie krzywdzące. Komentuje wycinki historii wyrwane z kontekstu i wmawia odpowiedzialność za błędy Polakom, nawet jeśli taki lub nawet gorszy był standard postępowania w całej Europie albo i na świecie. Trzeba znać własną historię, oraz kontekst ówczesnego społeczeństwa albo pani Tokarczuk zrobi nam wodę z mózgu swoją propagandą!
2 miesiące temu / Mark2
 
Wstyd , że taka osoba reprezentuje nasz kraj jako Noblistka. Nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz deptania po naszym państwie i naszej religii.
2 miesiące temu / Justyna
 
Według ukraińskiej Wikipedii Olga Tokarczuk jest Ukrainką posiadającą jedynie Polski paszport. Zatem z jej punktu widzenia plucie na Polaków w książkach i publicznych wypowiedziach jest w pełni zrozumiałe. To tylko POPiS wmawia nam jej polskość. Dulkiewicze, Sakiewicze i inne persony ukraińskie w mediach, samorządach oraz nade wszystko w rządzie PiS zamieniają Polskę w Judeopolonię.
2 miesiące temu / news
 
Pani OT ma duzo problemow z rzeczywistoscia i swoja "dojrzałością" ale nie mnie ja kierowac na wlasciwe tory. Szkoda tylko ze jej brakami i sudo intelekualizmem, prezentuje ona,Moj Kraj Polske w nie zaslozenie w krzywym zwierciadle.
2 miesiące temu / CLM
 
Sądząc z wypowiedzi Tokarczuk na ukraińskich portalach ,jej deklarowana polska narodowość jest pragmatycznym wyborem jej rodziców pragnących wyjechać z ZSRR.
2 miesiące temu / tagore
 
Piekara cie panno ładnie wyjaśnił.
2 miesiące temu / pyko
 
Odkąd JPII nie dostał Nobla - pokojowego, a dostał Obama !, nie należy się ty medalikiem przejmować. To zmanipulowane gremium rozgrywa swoje kanapowe gierki
2 miesiące temu / zaniepokojony
 
Ten zakonnik jezuit, to nie jest osoba duchowna, to ideowy lewak. Tylko lewacy wciąż wołają do katolików" nie sądźcie! nie bądźcie bardziej świętymi od papieża!,a kto z was nie grzeszy!Bądźcie miłosierni i wybaczcie nam. A argument ich odnośnie pani Tokarczuk to: "cały świat ją podziwia! Panie "jezuit" mam pytanie : Co sądził Chrystus o upodobaniach tzw. "świata". Hę?
2 miesiące temu / Ozon
 
Brawo Pani Anno , ten temat wato by drążyć i sprawdzić korzenie noblistki bo jak wydaje mi się to polskości w niej tyle co można znaleźć pod paznokciem.
2 miesiące temu / wiech
 
Szkoda słów. jest to kobieta wroga Polsce,nie jest z naszego kraju ona... moze jej dziadowie zyli na Wołyniu i co robili podczas wojny...?
2 miesiące temu / anna
 
Do "zakonnika jezuit", ja też lubię ludzi. Poucza pan autorów wybranymi cytatami z Biblii, ale musi pan pamiętać, że Bóg utrącał grzeszników, każąc ich nieraz śmiercią, wytracając całe miasta i prawie całą ludzkość za grzechy. Kłamstwo to też obrzydliwy grzech czyniący bliżniemu nieraz niemałe szkody jak również narodom. Jeżeli jest pan jezuitą to o grzechu powinien pan dużo wiedzieć i proszę nie pouczać innych bo jeden jest nauczyciel w?g Biblii - Jezus Chrystus. Kłamstwo pani Tokarczuk, a raczej kłamstwa są ohydą tym bardziej, że ta pani żyje wśród tych o co ich pomawia.
2 miesiące temu / Qbańczyk
 
Pani Olgo tylko i wyłącznie dzięki Bogu i kościołowi może Pani pisać paszkwile na ;swój; kraj ponieważ gdyby nie te instytucje dzisiaj waliła by Pani głowa o ziemię w stronę Mekki i miała ograniczone prawa do nie daj Boże złych wypowiedzi na temat kultury i religi jaką by Pani musiała oczywiście wyznawać.Pozdrawiam Szczęść Boże
2 miesiące temu / slay
 
Pozbyłem się jej książek po jej paszkwilach na Polskę i Polaków
2 miesiące temu / irtur
 
Bardzo lubię wszystkich autorów komentarzy, którzy mówią brzydkie rzeczy o pani Oldze, proszą jakiegoś boga/Jezusa/Maryję/im podobnych o wybaczenie jej i nie zauważają sprzeczności w tym co robią. "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni" "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?" Do tego fajniusio wygląda przy tym artykule cytat: "Poznacie ich po ich owocach". Dostaje nagrody literackie i odnosi sukcesy w swojej dziedzinie. Jest szanowana w kraju i poza jego granicami. Jak dla mnie, to według kryteriów Jezusa Olga Tokarczuk jest legitna.
2 miesiące temu / zakonnik jezuit
 
Zasłużona nagroda dla wybitnej Polki. Brawo! Spojrzenie krytycznym okiem na naszą, na pozór nieskazitelną historię, wymaga nie lada odwagi. To dzięki takim głosom, jak Pani Olgi możemy z czystym sumieniem spojrzeć na naszą ojczyznę jako kraj postępu cywilizacyjnego, tolerancji i prawdy. Jak mówił Pan prezes Kaczyński "Bez skruchy nie może być przebaczenia" a Polski bez kościoła.
2 miesiące temu / Jakub
 
kiedyś dawali nobla genialnym a dziś szurniętym . szwecja to taki pogięty płód
2 miesiące temu / gvgfg
 
Czekamy na posunięcie Pana Boga, wtedy wszystko będzie jasne. Kto jest kto
2 miesiące temu / Pirx
 
czy nie lepiej dla tej tokarczuk by było wyjechać za granicę jak jej ta Polska nie odpowiada.Jak mozna pluć na swoją ojczyznę.
2 miesiące temu / adam
 
nikt rozsądny nie traktuje nagród nobla literackich czy też pokojowych poważnie,to towarzystwo wzajemnej adoracji, wiesiek ma rację ale ja pije wódkę i znam cześka zakłądając że mam możliwość przyznawania nagrody nobla więc trafi ona do cześka proste
2 miesiące temu / menelaos
 
Całkowicie zgadzam się z opiniami Pani Tokarczuk o Polakach.
2 miesiące temu / llllllll
 
Maryjo zawierzam Ci chorą z nienawiści do Polski i Polaków Olge Tokarczuk. Maryjo dotknij jej serca i ratuj ta biedną duszyczkę
2 miesiące temu / Władysława
 
Zakłamanie i manipulacja do Polski i Polaków z NIENAWIŚCI rasowej i religijnej do Chrześcijaństwa jak wielu "urodzonych w Polsce" - czy tacy tylko obecnie mogą dostać nagrody ?
2 miesiące temu / Polacy
 
Janusz Kosiński, Olga Tokarczuk, Stepan Bandera, Bismarck, Goebels, Fryderyk II, Katarzyna II Caryca, mąż swojej francuskiej pedofilki.I wiele , wiele innych churchióff, Esqimosquff-groskuff. Car Władimir kontroluje.
2 miesiące temu / Mars
 
Ta Tokarczuk nie zna faktów historycznych , a jej książki to czysta fikcja przepełniona jadem wobec katolików , narodu polskiego , religii, zwyczajnie kłamie , używa uogólnień , uproszczeń i schematów antypolskich , jest zwykłym Polakożercą i jej wypociny to śmietnik literacki . Cóż teraz w Europie i w pewnych kręgach antypolskość jest "trendy".
2 miesiące temu / Maria
 
Olga Tokarczuk została noblistką "na zamówienie" zachodnich elit, w tym głównie Żydów i Niemców, którzy chcą rozwodnić swoją winę na inne nacje za systemowe mordowanie Żydów w czasie IIWŚ. Otóż p. Tokarczuk jest wynajętym trybikiem w celu opluwania Polaków, bo wątek historyczny od 3. rozbioru nadal trwa, polakożercy i agentura z różnych stron harcują niczym hordy na Dzikich Polach, a rząd warszawski udaje że tego dostrzega, agenci wpływu rozdają karty m.in. poprzez pseudo-nagrody, lewactwo sączy swoją ideologię obyczajową, ładowane są poważne sr. fin. na rzecz trefnych fundacji z zagr. ośrodków władzy. I taki jest kontekst otrzymania nagrody jurgieltniczej przez tę panią. Nie można porównać szmalcownictwa w okupowanej przez Niemców Polsce z zaplanowaną z niemiecką starannością państwową eksterminacją narodu żydowskiego. A może p. "noblistka" napisze o szmalcownikach wśród Żydów, wydających za pieniądze swoich współbraci,albo o żydokomunie po IIWŚ, ubekach Żydach...
2 miesiące temu / Seyu
 
Dede, a jak się piszę "nie" z czasownikami, Polaku?
2 miesiące temu / Polonistka
 
Szok!!!Mam pytanie do wszystkich.Jak napisze bzdury ze napszyklad Polacy zabijali Niemców to do kogo napisać żeby dostać nagrodę Nobla .Prosze o telefon.jak pani Olga dostała to ja tez dostanę nawet 2.Myslalem ze nagroda Nobla to jakiś prestiż ale po tej nagrodze mysle ze to jest zwykła propaganda.Dajemy tym którzy robią co chcą ludze z zagranicy
2 miesiące temu / Polak
 
Dlatego dostała Nobla - jako Krytyk Polaków antysemitów, ekolog, tolerancja etc. wzór nowoczesnego obywatela... !?
2 miesiące temu / Barkaa
 
Tokarczuk to trybik masonerii, i ustawy 447.
2 miesiące temu / fooo
 
POLSKOSC nie dla niej.
2 miesiące temu / dom
 
Broniewski: Za tę dłoń podniesioną nad Polskę - KULA W ŁEB!!!!!!
2 miesiące temu / Wernyhora
 
Ona nigy polka niebyla !!!!!!!!!!!!!!!
2 miesiące temu / dede
 
dlatego dostala nobla - jako kryrtyk polakow antysemitow, ekolog, tolerancja etc wzor nowoczesnego obywatela
2 miesiące temu / fsdf
 
Gross i ta pani to chyba rodzina.
2 miesiące temu / monn
 
..fakt , że sto tysięcy idiotów ma inny pogląd niż ja , nie oznacza , że oni maja rację . Tak też się ma znaczenie owej nagrody , banda zidiociałych lewaków przyznaje statuetkę . no i co ? Ustanawiam niniejszym nagrodę kapsla od piwa , ja , Henio i tam paru innych ' kolegów ' okupujących od rana wartościowy sklep będziemy odznaczać za zasługi , a zatem na scenę zapraszamy pierwszą jąkałę peerelu et consortes / będzie hurtowo /......
2 miesiące temu / nick
 
Przypisuje swoje zalety i wady kazdemu Polakowi.Nie ma pojęcia o tym ,ze ludzie różnia się między sobą,a nieraz nawet bardzo.
3 miesiące temu / Jana
 
Ta pani powinna polaczyc swoje wypociny z Grosem w opluwaniu POLSKI. jedno warte drugiego - dno
3 miesiące temu / marek
 
Antypolka, polakożerca znowu wywyższony przez tą hołotę. Pamiętam w radiu ja pewna żydówka mówiła, dwa miesiące przed kto dostanie nagrodę nobla. Ten nobel to nepotyzm narodowy, zakłamywanie faktów.
3 miesiące temu / Dino
 
Kolejna artystka która dostała taką samą nagrodę jak zbrodniarz wojenny były premier izraela. Niezła zbieranina tych "wybitnych" noblistów..
3 miesiące temu / ClintEstwood
 
intelekt podobny do noblisty lecha teraz nobla się nie dostaje tylko kupuje !
3 miesiące temu / ADAM
 
Inteligentna kobieta i bardzo dobra pisarka, nie dziwi otrzymana Nagroda Nobla.
3 miesiące temu / -
 
Weźmie te kłamstwa przeciwko Polakom do grobu.Jak masz miękkie serce to..... to Polska przyjmowała podczas gdy inne kraje Europy wyganiały od siebie.
3 miesiące temu / Lenik
 
Pani Olga Tokarczuk, w wywiadzie z 2017 roku, powiedziała o sobie jako o pisarce: "Jestem taką sroką. Zbieram wszystkie śmieci dookoła i przetwarzam je w coś nowego.". Skoro sama noblistka sugeruje, że jej literatura powstaje w procesie grzebania w śmieciach, nietaktem byłoby zaprzeczać tak wnikliwej samoocenie utytułowanej pisarki. Co więcej, myślę, że na kanwie osobliwej autopromocji Pani Olgi, można już bez wahania nazwać świeżo upieczoną adresatkę milionowej wypłaty z dalelkiej Szwecji, polskojęzyczną pisarką literatury... śmieciowej.
3 miesiące temu / Murem
 
pytanko do Pani Tokarczuk uciekła ,czy jest kolonizatorką Swecji ,jest Polką czy tylko nią udaje ,nazwisko ukraińskie .Szwedzi uwaga kiedyś zacznie pluć na was
3 miesiące temu / XXXXXXX
 
Dawanie po nosie to co innego niż gnojenie narodu za wypadki dziejowe, których niestety często nie byliśmy autorami. Dobrze by było gdyby "artyści" nie wypowiadali się na tematy co do których mają mierną wiedzę, bo na temat historii Polski napisano tomy a nie wierzę w to by pani Tokarczuk była miernikiem tej wiedzy. Polska jest KOŚCIĄ w gardle Unii Europejskiej zwłaszcza jeśli chodzi o Wiarę Katolicką. Więc jeśli trafia się ktoś kto opluwa nasz Naród, to tak jak Donald Tusk ma prawo otrzymać order Konrada Adenauera wroga Państwa Polskiego. Tu przyznano Nobla, który pod koniec swego życia chciał ufundować szpital w którym masowo przeprowadzano by eutanazję ludzi chorych i starych, na szczęście jednak znajomi odwiedli go od tego zamiaru. Żadna jednak nagroda nie zminimalizuje niestety śmierci jaka pochłonęła miliony ofiar z powodu jego wynalazku i niestety w tym ofiar Narodu Polskiego.
3 miesiące temu / mały
 
Trudno mi w to uwierzyć, ale jakoś podzielam jej poglądy. Przekonanie, że my, Polacy, jesteśmy the best, jest śmieszne. Ona jest artystką. Ma tę wrażliwość, która nam wielu jest obca. Ostatnio często doświadczam zmęczenia spowodowanego ciągłymi awanturami między politykami, brakiem meritum w dyskusjach można to tak nazwać? i zjadliwością komentarzy na forach - byle tylko komuś dołożyć, dać upust emocjom. I ta ciągła gonitwa za kasą. Jakby tylko o to chodziło. Wielu wspaniałych pisarzy przeszło do historii nie dlatego, że głaskali publikę, ale dlatego, że jej dawali mocno po nosie.
3 miesiące temu / mark
 
Bardzo trudno szanować taką "noblistkę" ! Będę ze wstydem tłumaczył dzieciom i wnukom, że nagrody Nobla, z zasady nagrody wielkiej idei Fundatora, są od pewnego czasu tu i ówdzie profanowane. Poprawność trendów w niektórych przypadkach tworzy stany patologiczne ! Boleję nad osobą laureatki. Życzę jej zdrowia i dalszego, bezkrytycznego samozadowolenia ze swoich wyczynów.
3 miesiące temu / mek
 
Uderzyć się w piersi nie łaska? W każdym narodzie są ludzie i świnie. Pisarz jest od tego, by zobaczyć i pokazać zło w narodzie. MIałby służyć tylko jego gloryfikacji? Jesteśmy narodem podzielonym na mądrzejszych i głupszych tzw. lepszy i gorszy sort. Są ludzie, którzy potrafią mysleć szerzej, szczerzej i mądrzej. I tych świat docenia. Bo w świecie myśli się niezaściankowo i nietuzinkowo. A ci, co wszystkiego się boją odejdą, bo przychodzi nowe. I naszym zadaniem jest uczynić z nowego dobro a nie zagrożenie. Nie można chowac głowy w piasek i popierać nacjonalizmy udając, że są patriotyzmem. Nie można zatrzymać pochodu nowoczesności tanim obskurantyzmem. Mądrym trzeba być i nie zatrzymywać narodu na pozycji zaścianka. Aborcja to zło, więc trzeba dobrej edukacji seksualnej a nie utrzymywania narodu w ciemnocie.
3 miesiące temu / Zosia
 
"Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości." A jakie mniejszości narodowe ma Izrael i jakie oni mają tam prawa, równe ? Jak mniejszość polską traktują np. Niemcy? Co do Polski, to tak na marginesie - równy status mniejszości narodowych został narzucony Polsce przez obce rządy po 2 wojnie światowej, bez pytania o zdanie i bez udziału polskiego rządu w uchwalaniu tych dokumentów. "Taka tematyka stała się doskonałą okazją dla pani Tokarczuk, by wygarnąć Polakom. Istnieje także dodatkowy kontekst ? do sceptycyzm wobec przyjmowania imigrantów." Co do imigrantów, to przyjmujemy tabuny imigrantów ze wschodu z byłych republik radzieckich , głownie z Ukrainy, oraz masowo przyznajemy nie my, tylko rząd obywatelstwa i paszporty polskie najczęściej Żydom z Izraela tudzież innych państw.
3 miesiące temu / hmmm
 
Nagroda Nobla jest tym samym co Oskar, nagradza się tych co kontynuują powszechnie propagowaną narrację, lub rozpowszechniają propagowaną ideologię. To wszystko, żadnej innej wartości.
3 miesiące temu / MACIEJ
 
Nagroda Nobla to raczej obecnie potwarz. Wystarczy przejrzeć jej historię żeby przekonać się ile to razy przyznano ją za fikcyjne wynalazki czy odkrycia. Żeby było jasne nie jest to już obecnie nagroda prestiżowa, ponieważ nawet tacy ludzie jak Jasir Arafat Jan bez ziemi też ją dostali za nic. Pani Tokarczuk nie jest miarą intelektualizmu w Polsce, kiepska z historii, mierna w pisarstwie.
3 miesiące temu / Mały
 
SKORO NAGRODE NOBLA OTRZYMAL ROWNIEZ LECH WALESA TO DLA POLAKOW WSZYSTKO POWINNO BYC JASNNE !
3 miesiące temu / margreth
 
Mówi O Polakach tak bo sama nie jest Polką Pewnie ma korzenie ukraińskie i dlatego ma taki a nie inny punkt widzenia Posługuje się językiem Polskim.Reszta to bez komentarza .Historia i Bóg ja oceni.Miłoszem i Szymborska to ona nie jest.
3 miesiące temu / życzliwa
 
Pragnę zauważyć, że jedną z cech twórczości pani Olgi Tokarczuk jest przywracanie znaczenia transcendencji czy sakralizacji jako elementu istniejącego obok świata materialnego i stanowiącego jego dopełnienie. Pani Olga Tokarczuk ma rację, że Polacy w swej historii mieli wielkie chwile, ale też dopuścili się wielu strasznych czynów i to brat przeciwko bratu - dla mnie przykładem takiej bezprzykładnej zbrodni było wyrżnięcie przez rokoszan kilku tysięcy żołnierzy królewskich, weteranów spod dowództwa Stefana Czarnieckiego, wziętych do niewoli po bitwie pod Mątwami w 1666 roku!!! Prawda nas wyzwoli, a nie lukrowanie i zakłamywanie przypadków zdrady, zbrodni, przekupstwa występujących w historii Polski.
3 miesiące temu / zwykły człowi
 
Nobel pokojowy i z literatury jest przyznawany ideologicznie. Ideologia to teoria na usługach. Pytanie: czyich usługach? Taka nagroda Nobla się zdewaluowała, a nobliści w kwestii pokoju np. dla Prezydenta Obamy i literatury nie są już autorytetami! Coraz częściej są anty-autorytetami na usługach... antywartości.
3 miesiące temu / Caisimir
 
Ze wszystkim się zgadzam ,lecz powinna dodać że żydzi ciemiężyli i zabijali polaków też i o tym jakoś pani noblistka przemilczała jak cała prawda historyczna ,to cała a nie wybiórcza na swój sposób .A kto to jest żyd ,polak ,czech ,rus ,niemiec ,francuz...... człowiek jak każdy , celowo z małej litery , bo nikogo nie będę wywyższał i żeby nie przyszło komuś do głowy ,że jestem rasistą, antysemitą i jeden Bóg tylko wie kim jeszcze każdy przeciąga linę na swoją stronę czas skończyć z jedyną słuszną historią z Izraela morderców i ciemiężców Palestyńczyków . Polacy zgadzam się nie byliśmy i nie jesteśmy święci jak wszystkie narody nacje zresztą życie każdy chce ugrać swoje.
3 miesiące temu / mariusz sprawie
 
soros dobrze zapłacił jej
3 miesiące temu / fghjkl
 
Nie rozumiem myślenia tej Pani. Kto ma rządzić w naszym kraju ?? Lesbijki i Geje ??? Żydzi??? Niemcy??? Europa ma wycierać nami gębę kiedy tylko jej się to podoba??? Mamy siedzieć cicho kiedy ktoś mówi o Polskich obozach koncentracyjnych??? Czy Ona oszalała?? Jak jej się nie podoba to niech się wyprowadzi na zachód, droga wolna. Będę się za nią modlić o światłość umysłu za pośrednictwem św Rity
3 miesiące temu / OMG
 
Do czego prowadzi niszczenie dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, zwane przez lewicę POSTĘPEM widać na zachodzie Europy. Polega ono na usuwaniu BOGA z życia codziennego i rozprzestrzeniającemu się przekonaniu, że nie ma PIEKŁA, co jest wielkim osiągnięciem SZATANA. Taki postęp pozwala na wygodne życie, ale umierać z nim trudno
3 miesiące temu / Paweł
 
Z niej taka pisarka jak z Grossa historyk i tyle w temacie.
3 miesiące temu / Przedsiebiorstw
 
Zgadzam sie z nia. Nie zatrzymacie postepu, mlodzi juz nie sie was nie boja...
3 miesiące temu / Konrad
 
Zabrać jej obywatelstwo.
3 miesiące temu / niezalezny
 
Pani Tokarczuk naprawdę śni. Odsyłam do Statusów Litewskich. Wstyd! fałszować historię.
3 miesiące temu / levv
 
A czy Ktoś z Was czytał Księgi Jakubowe? Czy ktoś w ogóle czytał coś Olgi Tokarczuk? Księgi Jakubowe to przepiękna opowieść o trudnej historii naszej Ojczyzny. Szkoda, że wykorzystywana do rozgrywek politycznych.
3 miesiące temu / ateista
 
Trochę racji pani Olga ma. Nie jesteśmy narodem bez skazy nie ma takiego narodu. Mamy swoje chwalebne i ciemne karty historii. O chwalebnych trąbimy całemu światu. A o tych złych chcemy zapomnieć lub udajemy że nie istniały.
3 miesiące temu / Truth
 
Nie wiem co o tym sądzić
3 miesiące temu / nie czytaj tego
 
Ze strony ministra finansów pojawiła się deklaracja zwolnienia Tokarczuk z podatku za "nobla", nie wiem na ile jest to zgodne z prawem, ale bez względu na to i tak trzeba przeciw temu stanowczo zaprotestować.
3 miesiące temu / tak tylko
 
"Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię." My, tzn. Olga Tokarczuk również?
3 miesiące temu / Ryś
 
Może ktoś wie, co tak naprawdę powoduje ten antypolonizm?
3 miesiące temu / ?
 
NAgroda Nobla już dawno przestałą być rzetelną i bezstronną organizacją, nagradzającą prawdziwe dokonania. To już jest teraz tylko i wyłącznie Kółko Wzajemnej Adoracji Pro-Żydowskiej i tylko takiej - ewentualnie czarnoskórzy też się mogą załapać. Tak samo jak w sławetnych "Oskarach"
3 miesiące temu / cyryl
 
Skąd ta pani czerpie swoje informacje można się domyślić, kanwą Gazeta Wyborcza i TVN a snucie opowieści niezwykłych to jej pasja. Ona już napisała na nowo historię ale nie Polski a jej chorej z nienawiści do Polaków wyobraźni. Jacyż to Polacy potrafili skolonizować jej rozum. Czy nasz rząd wiedząc o jej oskarżaniu Polaków i nazywaniu ich kolonizatorami we własnej ojczyźnie powinien jej gratulować. To tak jakby dołączał do tej antypolskiej narracji. Ręki nie powinno się tego rodzaju zdrajcom podawać i na banicję wygnać. Jedyne ekscesy widziane na naszych ulicach to marsze antypolskie,deprawacyjne, czarne, marsze domagające się zabijania Polaków z hasłami pełnymi fałszywych oskarżeń wobec polskiego rządu polskich obywateli kierujących się dobrem Ojczyzny naszej w duchu miłości bliźniego i miłości Boga
3 miesiące temu / EWElina
 
slowa plynace z Biblii sa dla kazdego i kazdy ma prawo czuc sie osoba wybrana i kochana przez Boga,Jezusa -Zbawiciela wszystkich ludzi a narod wybrany to tylko przyklad,obrazowe przedstawienie zawsze beda ci,ktorzy przyjma te slowa ,a slowa duzo moga,slowa jezusa oswetlaja ciemna i wyboista czasami droge czlowieka...i to prawda ze Jezus jest Miloscia Droga Prawda Zyciem wielokrotnie przemawial Bog przez wielu ludzi,postacie historyczne,postacie z Biblii,innych dziel pochodzacych z roznych dziedzin a jezeli ktos nie uwierzyl to Bog w swej nieskonczonej Milosci do czlowieka zawsze bedzie mu dawal kolejna szanse na wybor Dobra po to Bog stworzyl taki sliczny swiat zeby czlowiek sie tym cieszyl i nigdy nie przestawal dazyc do jego udoskonalania slowem i czynem a wojny sa niepotrzebne bo zadne korzysci plynace z wojny nie sa tak wielkie zeby mogly jej stratom dorownac-to jest cytat i wracajac do poczatku-in principio erat Verbum...
3 miesiące temu / ela
 
Jeżeli cały wysiłek intelektualny wkłada się w dzieła literackie to potem już tylko pustka i ściek płynie
3 miesiące temu / lex
 
R- masz rację-Żydzi siłą wymuszają aby inni uważali ich za naród wybrany
3 miesiące temu / Darius
 
Międzynarodowa lewizna od lat daje nagrody byle komu za byle co ...Nobel się zdewaluował.
3 miesiące temu / monia
 
Podpisuje się pod jej tezami, co więcej wyraziła się dość oględnie. Jak długo będziemy tkwić w ciemnocie i zaściankowej pozie narodu wybranego...
3 miesiące temu / R
 
Trudno zrozumiec, zebrakuje pieniedzy dla niepełnosprawnych, a likwiduje sie podatek od nagrody Nobla. a poza tym takuie towarzystwo-Szymborska, Obama
3 miesiące temu / lk
 
Jako pisarka - doskonała, Nobel był już w pierwszej powieści "Podróż ludzi Ksiegi", jako pierwsza podróż, ktorych było więcej. I lepiej, żeby na pisarstwie poprzestała, bo to Jej "jajo strusie", natomiast od polityki raczej wara, bo to jej "jajo przepiórcze"?
3 miesiące temu / kura rosolna
 
Gdyby nie polscy "mali rycerze" i wielkie zamki, to wszystkich Rusinów razem z Kozakami wywieźliby Turczyni i Tatarzy i sprzedali na targach niewolników w Stambule, Kairze, czy Bachczyseraju i nie byłoby tzw. Ukariny teraz, razem z potomkami banderowców i upowców u władzy? Najgorsza jest zawsze wiedza fragmentaryczna, powierzchowna, a zwłaszcza zaindoktrynowana? Pozostaje nadzieja, że "niedowiedzący" po doczytaniu się głębszej wiedzy, bedą wyrażać się o Polsce i Polakach bardziej obiektywnie. Chyba, ze nagrody będą przyznawać za polonofobię, wtedy nie ma nadziei?
3 miesiące temu / husarka
 
Ta Pani jest jak ci naiwni "pierwsi Indianie", których Hiszpanie pięknie ubrali, obsypali błyskotkami, przywieźli do Europy i wmówili, że są "światowi". PO niewczasie, biedni Indianie zorientowali się, że są frajerami a to jest początek kolonializmu. Niestety ta pani jest już nie pierwszą "indianką" a którąś z kolei. Szkoda tylko, że jeszcze nie przejrzała na oczy.
3 miesiące temu / Sławek
 
A kto się przejmuje jeszcze nagrodą im. Alfreda Nobla? Od lat traci na wartości i moim zdaniem jest już skompromitowana tak jak i środowisko, które ją przyznaje. Szkoda czasu się tym przejmować. Trzeba robić własne nagrody, formować własne komitety. Polskie i katolickie!
3 miesiące temu / Jakub Frank
 
Tak, zasłużyła,postępując w sposób opisany poniżej przez Radka. A historii, drogi panie Wysocki, trzeba się przede wszystkim uczyć, tej prawdziwej, nie zniekształcanej przez pewne wpływowe środowiska od dziesiątków lat.
3 miesiące temu / @Wysocki
 
Podpisuje sie pod kazdym slowem Pani Tokarczuk . Trzeba odmitologizowac historie Polski i spojrzec obiektywnie na nasze wady i zalety . A poza tym , Olga Tokarczuk jest naprawde swietna pisarka i na Nobla w pelni zasluguje .
3 miesiące temu / Wysocki
 
Nagroda Nobla to już nie to co kiedyś. W ostatnich latach całkowicie się zdewaluowała. Dziś to już wyłącznie worek pieniędzy rozdawany z lewicowego klucza ideologicznego.
3 miesiące temu / Radek
 
Radek ....przeginasz, za ostroooo.....zgadzam się w 100%. Dodam trzeba zabijać i masz pokojową nagrodę Nobla czy Bubla - Obama z Baraku, jesteś za samobójstwem , śmiercią też masz nagrodę Bubla.
3 miesiące temu / mario
 
Zawdzięczam wiele pani Tokarczuk, dała mi mianowicie bezcenną naukę - wiem dzięki niej, jak zdobyć nagrodę Nobla. Wystarczy napluć, nasrać i narzygać na Polaków. A jeśli przy okazji wybieli się i polukruje Żydów, to jeszcze zwolnią z zapłacenia podatku od tego miliona $. Nieszczęsny ten Naród, że nie potrafi bronić się przed takim zerem jak Tokarczuk. Jakich my czasów doczekaliśmy?!
3 miesiące temu / Radek
 
Nie lubię gryzoni, bo robią do miski z której jedzą.
3 miesiące temu / Andrzej
 
Pani Olgi Tokarczuk sprzed kilku lat która pisze, że: "Polacy to właściciele niewolników i mordercy Żydów. Nich najpierw Żydzi przyznają się do swoich morderstw .
3 miesiące temu / Arek
 
Pani dr Ewa Kurek: Zacznijmy od tego, że trzeba Pani Oldze Tokarczuk serdecznie pogratulować, to jest wielka nagroda i nie trzeba tutaj nic więcej mówić. Naprawdę serdecznie gratuluję tylko, że ja proszę państwa jako historyk oddzielam literaturę i należy to oddzielać i każdy z państwa, literaturę i historię. I że tak powiem ja literatom nie wchodzę w drogę , cenię ich twórczość i dorobek i Noble wszystkie i Pani Olgi Tokarczuk również, Niedobrze jeśli pisarze literaci próbują na nowo pisać historię. I tu pozwolę sobie na odniesienie się do cytatu z wypowiedzi Pani Olgi Tokarczuk sprzed kilku lat która pisze, że: "Polacy to właściciele niewolników i mordercy Żydów, którzy powinni spróbować napisać swoją historię od nowa nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy." ... jeśli Pani autorka niezliczonej ilości powieści czyli literat, jeśli pisarz próbuje na nowo pisać historię Polski to wchodzi nie w swoją działkę. I chciała
3 miesiące temu / podaj dalej
 
Nie obrażaj ludzi. Jeśli wierzysz w brednie, które są rozpowszechniane na temat Polaków jako narodu, to znaczy, że nie znasz naszej prawdziwej historii. Bierz się, kobieto, do nauki. Tokarczuk pluje i każdy normalnie myślący człowiek to widzi. Należę do tych, którzy czytają i robię to od szóstego roku życia, ale teraz, gdy dowiedziałam się jaką kłamliwą opinię o Polakach Tokarczuk rozpowszechnia, nie tylko nie sięgnę już po jej książki, ale będę je każdemu odradzać. Właśnie ze względów patriotycznych. Jej wypowiedzi są nie tylko kłamliwe, są podłe, a ponadto wyrachowane.
3 miesiące temu / @Gośka
 
Tokarczuk na nikogo nie "pluje", ale że nie schlebia niepotrzebnie Polakom, to nie powinno się za to jej piętnować.Tak wiem, ci co mają kulturę za nic będą nadal przekonani,że to wstrętni socjaliści lewactwo żydostwo i jak im tam jeszcze przyzna;li jej tę nagrodę. Ci którzy wieszczą,że jej nie będą czytać z przyczyn " patriotycznych" zapewne i tak nic nie czytają, ani Tokarczuk ani żadnej innej wartościowej książki.Jakoś tak się składa,że literatura pisana na polityczne zamówienie w Polsce, jest słabego lotu.Produkowane na zamówienie filmy są nie do oglądania.Przeciwnikom Tokarczuk powiem tylko tyle,że macie internet i szansę na poznanie faktycznej naszej historii, a nie tych mitów, jakimi się lubicie karmić.Jeżeli ktoś nie rozumie książek Tokarczuk, a nawet ich nie czytał to po co się o nich wypowiada.ja nie znam się na wielu rzeczach, ale nie gram na forach za eksperta! Disco Polo Wam wystarcza? - ok.Ale jest jeszcze w Polsce taka mniejszość, która czyta .
3 miesiące temu / gośka
 
@ Izydor Oracz Pojeździj trochę po świecie i zobacz jacy tam są kierowcy. Pojeździj po Włoszech, Francji, po Rosji, Meksyku. Nie masz pojęcia o świecie.
4 miesiące temu / bardo
 
Ta Pani pisze bzdury wyssane z palca. A mają one na celu napisanie na nowo historii Polski, której naród z wiarą i w Bogu pokładał i nadal pokłada nadzieję. Zniszczyć pojęcie narodu, społecznej solidarności i przede wszystkim pojęcia wspólnoty. Polska w swej historii była państwem wielonarodowym. Jedynie żydzi nie integrowali się, choć przechodząc na wiarę katolicką stawali się w oczach współbraci przechrztami. Polacy od kilku pokoleń będący katolikami, jednak z żydowską przeszłością w pierwszej kolejności zostawali wydawani Niemcom na wywózkę do obozów zagłady. Ta pani noblistka ma pokręcone pojęcie czym jest tolerancja. Prędzej da się osiodłać krowę jak z Polaka zrobić komunistę. Stąd tyle nienawiści lewactwa do Polaków i polskości.
4 miesiące temu / Konrad
 
Niestety, po tym co widzę na naszych drogach i jak Polacy traktują Polaków - z żalem przyznaję, że noblistka ma rację.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Tokarczuk to dla mnie pokolenie banderyzmu i UPA. Po kosciach plug przejedzie, czyli co Tokarczuk che zaorac pamiec o Ludobojstwie ponad 200 tys. Poalkow pomordowanych na Wolyniu II RP? Obecnie w Polsce ukraincy i zydzi maja lepiej niz Polak. Masoneria zalatwila Tokarczuk tego nobla i nic wiecej.
4 miesiące temu / Wolyn 1943
 
Nie czytałam i nie planuje i jeśli pluje na moj kraj to nie jest ona godna posiadać polskiego obywatelstwa - tyle w temacie!
4 miesiące temu / karol
 
Chciałbym przeczytać książkę Pani Tokarczuk o Białoruskich policjantach w służbie SS o RONA i Brygadzie Kamińskiego o rzezi Woli o działaniach przeciw Polakom na Kresach, ciekawe czy to nie byłyby jej rodzinne historie?
4 miesiące temu / asto
 
Nie tylko "biedny pozostać biednym", ale być coraz biedniejszym. A te "te lewe wiatry są potrzebne" na pewno nie nam. Mam wrażenie, że bronisz osób, które podtrzymują tę chorą sytuację.
4 miesiące temu / @Czytelnik 1945
 
Ciekaw jestem, czy ktokolwiek rozumie cokolwiek z obecnych uzasadnień Szwedzkiej Akademii Nauk? Dawniej było prościej, np. w przypadku Sienkiewicza. A dziś, no cóż, przez te farmazony można rozumieć wszystko lub nic.
4 miesiące temu / Silurus
 
zły to ptak co własne gniazdo kala ............
4 miesiące temu / jjj
 
Do @ paulus - Problemem, we wszystkich krajach, jest światowy system finansowy, polegający na tym, że bogaty musi się bogacić, a biedny pozostać biednym, po to, żeby bogaty mógł być jeszcze bogatszym. 30 lat spłacania kredytu bankowego, to taka nowa forma feudalizmu w XXI wieku. Tak więc, te lewe wiatry są potrzebne, a mówienie ,,pokomunistyczna/komunistyczna jałowizna" ma swoje zaprzeczenie w gospodarczym rozwoju Chin Ludowych. P.S. Czy niepoprawne pisanie w polskim języku, to też przypadek nie do uleczenia? Wstydź się "yntelygencie".
4 miesiące temu / Czytelnik 1945
 
POkomunistyczna "jalowizna"!!!! Psychiczny psycholog-samica wrazliwa na lewe wiatry.Przypadki nie do uleczenia. Niektorzy najpierw dostaja JOBLA a pozniej Nobla. Zal sie na takie yntelygenctwo z przeceny patrzy i slucha.
4 miesiące temu / paulus
 
@Non To bardzo proste: gdyby p.Tokarczuk pisała i mówiła pozytywnie o Polakach nigdy Nobla by nie dostała. Z tego to właśnie powodu niepoprawności politycznej nigdy Nobla nie dostał Zbigniew Herbert. Proza Tokarczuk wpisuje się w narrację zachodu na temat Polski i Polaków, czyli: całego zła świata winny jest nasz naród. To samo tyczy się filmów - doceniane i w ogóle zauważane są w ostatnich czasach tylko te, które Polaków przedstawiają w złym świetle. No chyba, że jeszcze te, które opowiadają o gejach. Reasumując: lewacka nagroda bo takie jury dla lewackiej pisarki.
4 miesiące temu / Joanna
 
@Kpt Żbik - poniższy fragment dedykuję Panu. ,,Patrzyłem na zburzone miasta i ? proszę mi wierzyć ? w jakiś sposób czułem się odpowiedzialny za tę wojnę, której sensu i celu nie byłem w stanie pojąć: żołnierzowi każe się walczyć i ginąć, reszta nie należy do niego. Wszystko, co może osiągnąć żołnierz na wojnie, w najlepszym przypadku, to udział w jakimś mglistym zwycięstwie, które ? zaręczam panu ? po tym wszystkim co musi przeżyć i przecierpieć ? nie ma dla niego żadnego sensu. Można odnieść jakieś zwycięstwo w życiu, lecz nigdy na wojnie, na wojnie przegrywa się wszystko, czym żyło się dotychczas; można najwyżej ocalić ciało, gdyż na wojnie ? przegrywają wszyscy". Umarli są wśród nas - autor Marek Hłasko
4 miesiące temu / Czytelnik 1945
 
No już Ty panienko Tokarczuk, za swoje wypowiedzi o nas Polakach, nawet grosza ode mnie nie otrzymasz, nawet jakby Twoje książki po 1zł były w sprzedaży...
4 miesiące temu / rafciu1981
 
Druh Ryszard - no niby tak, ale twierdzenie, że jej wypociny mają walory artyzmu literackiego, to już wielka teza propagandowa. Wychowani na: Kochanowskim, Słowackim; Krasińskim; Norwidzie; Sienkiewiczu itd., nazywać tę megalomankę wyszkoloną do działań na polu literatury ku szkodzie Polaków!!! - zmusza mnie do protestu! - tylko tyle.
4 miesiące temu / AndrzejBR
 
Zauważam pewne pomieszanie pojęć, pani Tokarczuk otrzymała literacką Nagrodę Nobla nie za opinie wyrażane o swych współbraciach Polakach, tylko za walory artystyczne jej twórczości literackiej - to tak formalnie. A jak jest nieformalnie ? Każdy który cokolwiek interesuje się literaturą polską, do czasu nagrodzenia Olgi Tokarczuk - tą prestiżową nagrodą - niewiele słyszał o jej twórczości, a jeszcze mniej do niej kiedykolwiek sięgało. Można powiedzieć, że odbiór społeczny jej prozy ograniczony był do ludzi którzy z kuli swego wykonywanego zawodu - np. krytyk literacki - albo studenci filologii polskiej, musieli coś o jej twórczości wiedzieć albo powiedzieć. Jestem przekonany, iż gdyby nie jej paszkwile na Polskę - tak ochoczo przytaczane przez zagraniczne tabloidy - to pies z kulawą nogą by o jej twórczości nie słyszał. Jaki jest odbiór jej prozy za granicą ? Sądzę, że tylko dlatego, że korzystali z niej czytelnicy biblioteki Szweckiej Akademii dostała nagrodę.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
portal pisze prawdę , to cie boli anka ?? .. wejdz na portal muzeum polin tam bedziesz miedzy swoimi , napisz od razu za ile to zbudowano .. a czytasz jako szpieg żydowski ?? .. hahaha złotko tak...
4 miesiące temu / frank
 
Nie wiem kim/kto/ta pani jest,bo pisze po polsku,a nienawidzi Polaków? Wytłumaczcie.
4 miesiące temu / Non
 
anka jad i nienawiść jest twoja i FAŁSZ , myslisz że to portal świadków jehowy ... , to że chrześcijański to nie znaczy że bez funcji intelektualnych umysłu
4 miesiące temu / sinarta
 
I to ma być chrześcijański portal? Pełen jadu, nienawiści...
4 miesiące temu / Anka
 
Zdolne pisarstwo + głowa przepełniona ciemnotą i zakłamaniem = Nobel z ręki tych, którym nie pasuje Polska jako normalny kraj bez władzy indywiduów z LGBT, lewaków i pseudoekologów.
4 miesiące temu / mix niepolski
 
Dlaczego Premier i Prezydent złożyli życzenia takiej osobie, która wypowiada o nas takie niegodziwe i nieprawdziwe słowa?
4 miesiące temu / Krzysztof
 
To sa kpiny z Pana Nobla. Ci panowie rozdzielajacy nagrody za wielkie odkrycia w nauce sa chlopcami do wykonywania plitycznych zamowien.Sp Nobel przewraca sie w grobie.
4 miesiące temu / tony
 
@Kpt Żbik Krytykę nazywasz szkalowaniem? Współczuję. Skoroś żołnierz, to nawet nie ma o czym dyskutować, jeśli uważasz walkę wybitne osiągnięcie życiowe.
4 miesiące temu / ollek
 
Ojej, to straszne, że sprzyja ekologom. Przecież powinno się wycinać, zabijać i zanieczyszczać!
4 miesiące temu / Magda
 
komitet nobla słynie z afer gwałtów, przewałów finansowych i lewackiej zaciekłosci! We Włszech nobla dla dario fo olano z kpiną! noooo, ale ten zadaniwany antypolonizm cieszy sie w kręgach obdarzanych "zaufaniem" "Polaków"! a tego srobla to na spirit seansie se wywrózyła???
4 miesiące temu / latajacy stolik
 
Nobel nic juz nie znaczy w dzisiejszej dobie oprocz wyroznienia dla czlonkow Klubu Wzajemnej Adoracji... ona chyba dobrze wiedziala a moze jej ktos podpowiedzial jak nalezy opluc Polakow i Polske, zeby zostac wyrozniona nawet sie zmartwila mowiac w wywiadzie "Boję się czekania latami na wielkie wyróżnienie". Mam nadzieje, ze prawda obroni sie sama a ta pani zostanie potrojnie tak opluta jak oplula Polske i Polakow. Ta kobieta nie ma zadnego pojecia o historii Polski i wykrzywiajac ja, daje tylko dowod, ze nie plynie w niej polska krew tylko ta zatruta z narodu narcyzow co to sami wiecznie wszedzie mieszaja a niewinnych ludzi za swoje mieszanie oskarzaja to jest jedna z cech osobowosci narcystycznej...
4 miesiące temu / Gaboon
 
Nobel , a co to takiego?! Nobel dla Wałęsy, Szymborskiej. Miłosza Obamy- lewactwo i polakożercy. Nic więcej.
4 miesiące temu / Małgorzata Sko
 
Nigdy żaden Polak nie zamordował Żyda. Ciekawe kto zrobili pogrom kielecki i kto to byli szmalcownicy w czasie drugiej wojny ? Wydając innych w ręce niemieckich morderców byli ich wspólnikami.
4 miesiące temu / Zdziwiony
 
Choćbyście nie wiem co pisali i robi ,jak bardzo szkalowanie czy pół prawdami operowali ,to nie z takich opresji naród się podnosił ,silny wartości ,prawda historyczna , a przede wszystkim Bogiem ,mimo różnych podziałów i kolaborantów, pozdrawiam i gratuluję ,choć nie rozumie narracji pani ,to kim byli Niemcy ,Rosjanie ,jeśli my kolonizatorami
4 miesiące temu / Polak
 
I takiej,,patriotce''premier darował podatek?
4 miesiące temu / panda
 
@stormer, ghj, ollek i reszta antypolskich troli: Niech Tokarczuk napisze coś o żydokomunie mordującej i prześladującej polskie społeczeństwo w latach 1939 do dziś. Wspomniałaby tych, którzy wystawiali bramy powitalne w czasie gdy Polacy walczyli we wrześniu 1939 roku przeciw niemieckim i sowieckim wojskom. A potem już po wojnie pozmieniali sobie nazwiska na polskie i mordowali polskich patriotów. Wtedy może należałaby się jej jakaś nagroda i nie tylko u nobla ale też i w Polsce.
4 miesiące temu / Niktoś
 
Do Olka, wybitne, a i owszem nawet bardzo wybitne, zwłaszcza w szkalowaniu Polski i Polaków, w podlizuwaniu się żydom, w lewactwie i bolszewizmie. Poczytaj trochę a potem zdanie zabieraj. Kim ja jestem, żołnierzem który o wolność z karabinem w rękach walczył, i nie tylko...
4 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Widzę dużo lewactwa w komentarzach.Do lewactwa-lepiej komentujcie w gazecie wyborczej.Modlę się za wasze nawrócenie.
4 miesiące temu / kolo
 
Chciałoby się, aby wszyscy rozumieli literatury po naszej myśli.Byłoby to bardzo nudne.Trzeba wiedzieć,że człowiek jest istotą samodzielnie myślącą.Dobrze jest,że są pisarze,którzy zauważają nie tylko te dobre strony ludzkiego działania.i je wnikliwie opisują.Trzeba taką literaturę czytać, aby uczyć się poprawy swej natury.
4 miesiące temu / ktoś
 
Albo chce się być patriotą albo zyskać poklask zagranicy. Sorry, taki mamy klimat.
4 miesiące temu / czloax
 
Wy - Krzyżowi- chcielibyście rządzić całym światem. Nie udało się Waszym przodkom i nie uda się Wam albowiem Chińczyków i Hindusów jest dużo więcej, a jeszcze trzeba dodać czcicieli Allacha zwłaszcza w Indonezji. W poniższych komentarzach wylaliście tyle żółci, że upewnia mnie to w mniemaniu, iż macie świadomość swojej przegranej.
4 miesiące temu / Czytelnik 1945
 
Przecież nie czytaliście żadnej książki Tokarczuk. To po co się wypowiadacie? Internetowe trolle. Plują bo
4 miesiące temu / Poprawność
 
Panie ollek, ani Miłosz ani tym bardziej Szymborska nie są żadna polska elita noblowska. A jeżeli do tego dodać "wybitnego noblistę" niejakiego Wałęsę,to dalszą dyskusja a Panem jest niemożliwa.
4 miesiące temu / Maryna
 
@Kpt Żbik Kim Ty jesteś,żeby pisać o elicie pisarskiej Polski takie rzeczy? Miłosz,Szymborska to są postacie wybitne, jedni z największych poetów, warto też dodać Gombrowicza. A to,że Olga Tokarczuk nie wychwala Polski pod niebiosa i peanów pochwalnych na jej cześć nie pisze,czy to oznacza,że trzeba od razu pisać o niej źle?
4 miesiące temu / ollek
 
Hmmm,ekolog między innymi a nie wie,że nawet ptaki nie załatwiają się do Swojego Gniazda....
4 miesiące temu / Zośka
 
Znakomite przykłady z wypowiedzi Tokarczuk. Absolutna Prawda. Samo sedno.
4 miesiące temu / mtal
 
Znowu zawałęsili.
4 miesiące temu / kota
 
Przepis na nagrodę Nobla: pluć na własny kraj, oskarżać Polaków o mordowanie Żydów, biegać na marszach z tęczową flagą i krzyczeć o zagrożeniu demokracji.
4 miesiące temu / robert
 
Czy kolonializm Polski spowodował napływ i pobyt Żydów do Polski od czasów Leszka Białego do czasów nam współczesnych???
4 miesiące temu / opty
 
To raczej 500 lecie reformacji ,nie można ufać zadufanym w sobie i swojej wyższości nad innymi rasami Szwedom Duńczykom Norwegom ....Niemcom.Zawsze popierali w Polsce siły ,które odśrodkowo Ją rozsadzały-nie tylko Żydów-ale i jak się okazuje także Ślązaków niemieckich.Którzy właśnie promują jakieś jidisz śląskie pisane o ,zgrozo jakąś skandynawską czcionką. Można by powiedzieć ,że czołgi na Śląsk ,w rocznice powstania przyszły w ostatniej chwili-ale ruchy od germańskie są bardzo silne.Jeśli Anhalci obiecali ,że postawią w Pszczynie Aldika to postawili,a Promitzowie budują piramidy na Śląsku i sprzedają pod nimi BMW.Typ chama ,antropologicznie,z kurii śląskiej jest bardzo niski-patrzy się na Amerykę i tradycyjnie myli nie myli ją z Niemcami
4 miesiące temu / Ziuk
 
New York Times opublikował artykuł Olgi Tokarczuk pt. ?Prezydent miasta zamordowany. Kraj pełen przemocy?. Obraz Polski, jaki nakreśliła Tokarczuk, z pewnością wzbudzi przerażenie i grozę wśród czytelników. Zostaliśmy pokazani jako dziki kraj, którego władze tolerują przemoc, agresję i ?mowę nienawiści?. Rezultatem jest morderstwo polityka popierającego wspaniałą charytatywna imprezę, czyli WOŚP.
4 miesiące temu / Marek
 
"Zły to ptak, który własne gniazdo kala, jeszcze gorszy gdy staje się sępem żerującym na ciele i honorze ofiar" Czyżby ta pani z czegoś co było zjawiskiem pomijalnym w skali społeczeństwa robi regułę i zmienia historię Polski w świadomości europy? Analogicznie wśród 12 apostołów był jeden zdrajca- Judasz- stanowił on 8% ze wszystkich apostołów ale nie możemy powiedzieć że wszyscy apostołowie byli zdrajcami i zdrada była regułą. Może ta pani powinna tę samą miarę przykładać do wszystkich stron a nie bezmyślnie dawać wątpliwe argumenty polakożercom, dla których takie publikacje to wiatr w żagle. Naprawdę zastanawiam się czy nie korzystne dla społeczeństwa byłoby wprowadzenie cenzury- może wtedy mniej pseudonaukowych publikacji by się pojawiało, które mogą być opiniotwórcze dla coraz bardziej niedokształconego i zmanipulowanego społeczeństwa. Tak też pojawiają się obecnie takie kwiatki jak m.in. obarczanie Polski winą za wybuch II wojny światowej.
4 miesiące temu / ja
 
Dziwię się Wam, Polacy, że załamujecie ręce z powodu tejże nagrody. Nobel był socjalistą, więc przyznanie tej nagrody socjalistce jest czymś naturalnym. Niegodna nagroda poszła w ręce człowieka niegodnego. Cóż w tym dziwnego? Bardziej się martwię tym "synodem amazońskim", niż lewacką nagrodą Nobla przyznaną jednej z tzw. "polskich" feministek. Nie ma się czym tutaj ekscytować. Tym, którzy gratulują p. Tokarczuk nagrody Nobla pragnę przekazać wyrazy współczucia z powodu głębokiego niedowładu umysłowego. Gratulacje z tego powodu są po prostu - głupie. I tyle.
4 miesiące temu / Bolek
 
Ale Pismo nakazuje pewną lojalność wobec swego narodu ; po co ta krytyka noblistki? To piękne i cudowne, że ją mamy.
4 miesiące temu / Ghj
 
Należał się jej od dawna. Brawo!
4 miesiące temu / Stormer
 
Aż się prosi, by powtórzyć tu słowa ks. Adama, który rapuje o Kościele, w zmienionej formie "Tylko nie mów nikomu o Polakach nic dobrego, bo nie będziesz miał z tego fejmu, kolego".
4 miesiące temu / :(
 
Obama też dostał nagrodę Nobla pokojową - za wojnę w Syrii i wpuszczenie Sowietów do niej? Nagroda owa nie ma już żadnego prestiżu i jest to zasługa współczesnych "marksistów".
4 miesiące temu / LN11
 
To świetny dzień dla polskiej pisarki i polskiej literatury. Gratulacje dla Olgi Tokarczuk! Jestem dumny, że za jej sprawą o Polsce będzie się mówić, i to dobrze, na całym świecie, że nasza kultura stanie się bardziej znana. Brawo!
4 miesiące temu / Marek
 
Nagroda Nobla już dawno to nie jest to samo. Pamiętam gdy ją otrzymał TW Bolek i Obama. Może powinni dać pośmiertnie "klasykowi demokracji" Józefowi Stalinowi i jego NKWD za zasługi dla ludzkości.
4 miesiące temu / Niktoś
 
Obłuda przerosła MontEverest. Obama - siewca pokoju - spreparował i wywołał wojnę z Irakiem. To jego ręce są splamione krwią Irakijczyków. Njaeźdzca, okupant zdobywca nagrody Nobla. Nastęny, Wałęsa SB-ecka nagroda Nobla. Za skuteczne Bolkowanie. Profesjonalna retoryka w służbie kłamstwa, nienawiści, obłudy, wojny i antykultury.
4 miesiące temu / Robi
 
Żydówka?
4 miesiące temu / Rocky
 
Pisarka zafascynowana jest Carlem Jungiem...Boże, uchowaj nas od tej ciemnoty. Jak się czyta Junga, to takie "dziela" i "teorie" później powstaja. Cofanie się do Junga , Freuda i tym podobnych pseudonaukowcow- nie tylko nie rozwija psychologii, ale pozostawia społeczeństwo w skrajnej ciemnocie. A tu takie czasy nastały, że można nawet na głupocie 3 miliony zarobić i ukazywać Junga jak guru, wybawiciela. Ludzie, nie poddawajcie się psychoanalizie! Trzymajcie się nauki i BOGA!
4 miesiące temu / Elle
 
Niech intelektualisci ze Sztokholmu zajma sie lepiej swoimi kolegami lgbt a nie przyznawaniem nagrod.
4 miesiące temu / Marek
 
Wiadomo dlaczego dostała nobla. Przed nią już inni piewcy "polskości" jak milosz czy szamborska też dostali. Kto bardziej pluje na Polskę ten m ma większe szanse na nagrody i uznanie lewackiej pseudoelity
4 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
W tym roku była na Pol'and'Rock Festiwal u Owsiaka. Może idąc tym tropem pokojowego Nobla dostanie Owsiak z Gretą T.?
4 miesiące temu / trooper
 
To, że ktoś mówi po polsku i pisze po polsku wcale nie świadczy, że jest Polakiem. Komisja przyznająca Noble jakoś ostatnio preferuje lewaków, którzy z Polską nie mają wiele wspólnego.
4 miesiące temu / Bobola
 
Odkąd nie przyznano Nobla Pokojowego JPII - a tyle dla pokoju zrobił - to wyróżnienie, nagroda w mojej ocenie już się nie liczy. Oni tam w Komitecie maja jakieś swoje "kryteria"
4 miesiące temu / duchowny
 
Nagroda Nobla jak każda prestiżowa nagroda jest obwarowana wieloma kryteriami. Dlatego o przyznaniu lub nie decydują niuanse.
4 miesiące temu / gl
 
Teraz jest moda na rozdawanie nagrod osoba indolentnym umysłowo takie zachowania zawsze były zapiwiedzia szybkiego ipadku kazdej cywilizacji !
4 miesiące temu / Adonis
 
Nagroda Nobla w dziedzinie literatury i pokoju jest pozbawiona jakiejś wielkiej wartości czy nawet prestiżu.
4 miesiące temu / Filip S
 
To czarny dzień dla polskiej literatury.
4 miesiące temu / Karol
 
Nasz Naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi...
4 miesiące temu / Polka
 
tym razem krótko, Polska i Polacy nie mają powodu do radości. Nagroda będąca wynikiem widzimisię komisji która od lat foruje wyrobników holo-propagandy, przyczyni się do rozpropagowania antypolskich paszkwili. Które jak niektórzy słusznie zauważyli, będą służyć wsparciu, u swiatowej opinii publicznej, żydowskich wymuszeń roszczeń na Polsce...
4 miesiące temu / antyPOPiS
 
Kiedy ostatnio nagrodę Nobla dostała osoba o prawicowych poglądach? Kiedy to było...? To wszystko jest tak upolitycznione. I przykro mi, że ta pani tak rzuca błotem w Polskę. Ale jeśli się chce wygrać jakąś dużą, międzynarodową nagrodę, to tego typu "mowa miłości" jest mile widziana.
4 miesiące temu / Czytelniczka
 
NIE MA ZGODY NA SZKALOWANIE NARODU POLSKIEGO, BARDZO PROSTA DEFINICJA NIE PODOBA CI SIĘ W POLSCE- PRZECIEŻ NIKT NA SIŁĘ NIE DAWAŁ CI OBYWATELSTWA, A TYM BARDZIEJ NIK CIĘ NIE TRZYMA.
4 miesiące temu / Aga- jula
 
Trzeba też wiedzieć, że ta pani nie jest Polką. Wówczas trochę się rozjaśni skąd takie honory.
4 miesiące temu / tom
 
Państwo, które przygarnęło oprawcę Stefana Michnika, śmie przyznawać Nagrodę Nobla i pouczać Polskę o demokracji.
4 miesiące temu / vox
 
Koniec świata!
4 miesiące temu / cieć popiołek
 
Nagroda Nobla oznacza tylko zaangażowanie w paskudne procedery geopolityczne. W tym sianie nienawiści do tych, co tego nie uznają. Np. Do narodu polskiego.
4 miesiące temu / Mataleo
 
Najważniejsza nagroda im. J.Mackiewicza przed nami. Nobel to nagroda dla ludzi lewoskrętnych.
4 miesiące temu / Gość
 
Nagroda Nobla "zeszła na psy" podobnie jak Eurowizja czy Oskary. Nobel dla "Bolka" i jego podobnym,Oscar 2015 za film IDA i Eurowizja z Conchitą Wurst. Niedobrze się robi.
4 miesiące temu / kolo
 
To nie koniec, będą jeszcze gorsze i cięższe gatunkowo sygnały pokazujące nam Polakom "właściwy" kierunek w kulturze, polityce... w życiu. Nie ma się co denerwować mam własny azymut i podążam zgodnie z nim. Ona niczego mi nie wskaże
4 miesiące temu / Rob
 
Jak bardzo prawdziwa Polska jest przeszkodą dla władców tego świata, że plucie na swoich rodaków jest warte Nobla
4 miesiące temu / Ela
 
Czyli wiemy za co doszałamiające nagrodę
4 miesiące temu / Abc
 
Jaka noblistka taki nobel! Jaki nobel taka noblistka! Niestety!
4 miesiące temu / Król Artur
 
Mam nadzieję że CENTRUM EDUKACJI i ROZWOJU IM. BPA KAJETANA SOŁTYKA w imieniu Biskupa wytoczy jej proces za Księgi Jakubowe i wygra.
4 miesiące temu / oth
 
To żaden sukces stać w jednym szeregu z Bolkiem i Szymborską - piewczynią Stalina i Lenina oraz pzpr
4 miesiące temu / moim zdaniem
 
A Nobel już od dłuższego czasu przewraca się w grobie, zwłaszcza, gdy przyznają pokojową lub literacką.
4 miesiące temu / :(
 
A kto to czyta te książki tej pani? Wolę jedną "Opcję Benedykta" od jej wszystkich. Po prostu następna ideologiczna nagroda przed wyborami w Polsce. Obecnie jest to instytucja kompletnie skompromitowana.
4 miesiące temu / Gość
 
@aaa: a kto dziś oprócz Komitetu Nobla narzędzia do "dopingowania ludzi utalentowanych"? Obawiam się, że Soros i Unio-sojuz.
4 miesiące temu / Piotr
 
Ciekawe jakby ta pani się zachowała ,gdyby za pomoc Żydowi,groziłaby jej i całej rodzinie kara śmierci,KARA WYKONANA PRZEZ BANDYTÓW NIEMIECKICH. Za kromkę chleba dla Żyda Niemcy zabijali Polaka i jego rodzinę.
4 miesiące temu / cichy
 
Św.JP II nie dostał pokojowej nagrody bo to kontekst religijny ale Dalaj Lama dostał nagrodę Nobla.
4 miesiące temu / Czesław
 
Nie czytam książek pisanych przez niekatolików : Chyba, że naukowe.
4 miesiące temu / M.
 
Kolejna gwiazdka nowoczesności i światowości nam zabłysła - użyteczna dla sprytniejszych i pozbawiona dozy samokrytycyzmu, wyzwolona od potrzeby poszukiwania sensu i prawdy. Poczekajmy, na pewno będzie się kreowała na specjalistkę od wszystkiego, postępową wyzwolicielkę ... ale zabobony, mówiące kamyczki, energie i inne bzdury, będą ważniejsze od szacunku dla człowieka i życia.
4 miesiące temu / jestem_człowie
 
Kolejny etap wojny wytoczonej Polakom przez internacjonalistycznych Żydów trwa ! Teraz 447 ?!
4 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Tak
4 miesiące temu / Do jaruś
 
nie gratuluje, od czasów Szymborskiej to są produkty ideologii marksistowskiej, nie żadne noble, tak samo ten będzie instrumentalizowany w walce z narodem i kulturą, ale takie czasy rozwala się kulturę poprzez kulturę antykulturę
4 miesiące temu / axe
 
To ja czekam na Pokojowego Nobla dla Timmermansa...
4 miesiące temu / Sławek
 
Nagrogy Nobla dostaja wylacznie ci niby Polacy , ktorzy oczerniaja wspolobywateli i Polske. Zastanawiajace jest czy z takich wyruznien nalezy sie cieszyc czy plakac. Jak taka noblistke mozna stawiac na rowni z Sienkiewiczem czy Reymontem.
4 miesiące temu / Miodek
 
Do F. To jej nagroda a nie Polski. Ta Pani ma tylko polskie obywatelstwo lub na terenie Polski się urodziła. Jeśli tak się cieszysz z jej nagrody to utożsamiasz się ze wszystkim co napisała w swoich ksiazkach
4 miesiące temu / Pppp
 
Obecnie nagroda Nobla, niegdyś prestiżowa, jest przyznawana przez zespół lewaków zwanych szumnie komitetem swoim ulubieńcom, nie jest to żaden honor. Porządny człowiek laureatem nie zostanie. Nobliści, Wałęsa, Obama, Szymborska i inni ?wybitni inaczej? witają koleżankę w klubie. Zeszmacili i nagrodę Nobla.
4 miesiące temu / Antymodernista
 
Marzę o tym, aby raz jeszcze wpadła mi w ręce wspaniała choć tragiczna książka pt "Ona", którą przeczyt alem w 1950 roku. Dotyczy spraw żydowskich i II Wojny Są. W Polsce.
4 miesiące temu / morez
 
Znamy kulisy nieprzyznania Nobla Herbertowi, dostała go zapisana haniebnymi zgłoskami komunistka szczująca na księży w czasach stalinowskich - Szymborska. Olga Tokarczuk jest wtórna - podąża śladami Umberto Eco a nawet niżej, Dana Browna i jak Brown oczernia KK, w tym biskupa Sołtyka a gloryfikuje Żydów i Ukraińców, jedynie przypadkowo nosząc typowo ukraińskie imię i nazwisko. Jest przy tym brzydliwie lewacka. Gdyby nie to, nie mogłaby publikować ani odbierać kolejnych nagród. Na szczęście, niewielu ludzi w dzisiejszych czasach czyta powieści, więc w sumie mniej szkodzi, niż się jej promotorom wydaje. Taki Gross, dopóki nie napisał sąsiadów, pies z kulawą nogą się nim nie interesował, to jest odwieczna walka dobra ze złem. Złe zbiera profity, wydaje się, że zatriumfuje. Ale na koniec przyjdzie powtórnie Jezus - sędzia sprawiedliwy i zapanuje nad złem, Amen,
4 miesiące temu / Emilia
 
dobrze że wygrałaś pieniądze zostawisz w polsce rodacy będą się bogacić nikt cię ne będzie czytał pośmiejemy się
4 miesiące temu / NORMALNI RODACY
 
@Kisielin - jeśli chcesz o czymś pisać, to najpierw trochę się o tym dowiedz. I gratulacje dla Olgi Tokarczuk! Zazdrosj8cy będą pisać głupstwa. I co z tego? Liczy się wartość, klasa artystyczna.
4 miesiące temu / Poprawność
 
Lewicowa feministka-to wystarczy by po napluciu na Polskę dostac nageodę Nobla a-niech ją dzieli z ,,Bolkiem"!
4 miesiące temu / Jorge
 
Talent ma. Nie odbierajcie jej tego. Nagroda Nobla nie zeszła przecież do rynsztoku, a jedynie potwornie się upolityczniła. Szkoda, że Olga wykorzystuje swój talent w wątpliwym, a czasami złym celu. Cóż zrobić - ludzie o właściwych poglądach również powinni dobrze wykorzystać swoje talenty, nawet jeśli nie wygrają w upolitycznionych konkursach. Olga dała nam wszystkim lekcję. Czy jest ktoś o katolickich poglądach, kto dobrze wykorzystał swój talent i potencjalnie mógłby kandydować do Nobla, gdyby nie był on upolityczniony? Lem? Ateista. Herbert? Stara historia. Ten dzisiejszy Nobel powinien zdopingować ludzi utalentowanych do przeciwstawienia się złu.
4 miesiące temu / aaa
 
Grafomanka
4 miesiące temu / DNA
 
Po tym jak Obama dostał Nagrodę Nobla, to chyba wstyd być "laureatem". Pani Olga jest najwyżej godna politowania. Swoi nagradzają swoich. Czekam, aż wnusia-Sorusia, czyli Greta Thunberg dostanie swoją Nagrodę Nobla.
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 
Greta tez bedzie, oskary rowniez
4 miesiące temu / mola
 
Nagroda Nobla od dawna jest polityczna, dlatego na niektórych nagroda ta nie zasłużyła. Np na Herberta.
4 miesiące temu / Me
 
Czy gdzieś jakąś nieprawdę napisała?
4 miesiące temu / Jaruś
 
NAGRODA NOBLA TO WIELKI SUKCES POLSKI, POLSKIEGO NARODU, POLSKIEGO PAŃSTWA POLSKIEGO LUDU UCIEMIĘŻONEGO PRZEZ TYLE LAT. JESTEŚMY NOBLISTAMI, DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY NOBLISTAMI. TO WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ, SŁÓW MI BRAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4 miesiące temu / F
 
Pani olga raczej nie zagląda w takie odmęty internetu, ale gdyby tak akurat: Gratuluję Pani Olgo. To wspaniała wiadomość.
4 miesiące temu / Agnieszka
 
Uwagę powinna zwrócić to, że nagroda dla p. Tokarczuk została przyznana za rok 2018. W tym roku Komitet uznał, nie przyznaje żadnej nagrody. Co takiego się stało, że w 2019 zostaje przyznana nagroda za 2019 i wątpliwa za 2018? Lewactwo antypolskie nie odpuszcza.
4 miesiące temu / Kisielin
 
PiS już cieszy się z sukcesu "polskiej" kultury. Czy oni w ogóle coś czytają?
4 miesiące temu / taktak
 
Gratulacje pani Olgo !
4 miesiące temu / Adam
 
chcesz zrobić karierę pisz dobrze o żydach i źle o Polakach. Zrozumiał to Gross, Grabowski czy Tokarczuk
4 miesiące temu / maciek
 
Oczywiscie poniosla kobiete ale dla spokoju wlasnego sumienia niech kazdy zrobi taki test - jak reagujesz na zdanie fakt historyczny: "Polacy wielokrotnie wyrzadzili krzywde Slazakom np podczas Tragedii Gornoslaskiej o ktorej do dzis nic nie mowi sie w szkolach"
4 miesiące temu / Doktorek
 
Tylko tacy autorzy mogą liczyć na uhonorowanie przez Akademię Szwedzką. Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić...
4 miesiące temu / Karol
 
Jak podaje amerykański historyk B.M.Rigg w Wehrmachcie służyło ok.150 tys. żołnierzy pochodzenie żydowskiego.Żydowska pisarka Hannach Arendt ujawniła,iż gubernator GG Hans Frank miał pochodzenie żydowskie i to on podpisywał rozporządznia o karaniu śmiercią Polaków za udzielanie pomocy Żydom. Nachalna promocja narracji jaką ukazała w/w autorka uhonorowana Noblem, wydaje się jakby była realizowana na zamówienie by oczernaic Polaków i ich historię i wyolbrzymiac marginalne negatywne zachowania, które były karane śmiercią przez polskie władze konspiracyjne.
4 miesiące temu / t
 
Nic nie dzieje się przypadkiem - to ciąg dalszy dorabiania nam gęby okropnych antysemitów, takich, od których 300 mld dolarów sie po prostu należy organizacjom żydowskim. Przykre - musimy walczyć, a po naszewj stronie jest prawda.
4 miesiące temu / contra447
 
Pluje na swoje państwo. Perfekcyjna selekcja dla neokomunistów, którzy nie nawidzą patriotyzmu. Jej nagroda jest pewnie tyle warta co pokojowa nagroda Nobla dla pana Obamy.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
Czy to naprawdę jest zaskoczenie? Nobel. Jaką dziś ma wartość?
4 miesiące temu / Czarodziej
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.