DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ojciec Alfiego Evansa dziękuje Polakom za wsparcie! „To jest dla mnie bardzo ważne”

Ojciec Alfiego Evansa dziękuje Polakom za wsparcie! „To jest dla mnie bardzo ważne”
Tom Evans fot. twitter.com/bukarolbu

Pomagali nam polscy prawnicy. Jestem ujęty polską życzliwością. Polska jest niesamowita! – powiedział podczas wywiadu Tom Evans, ojciec Alfiego.

 

Tom Evans w kilku zdaniach wyraził ogromną wdzięczność za pomoc jaką otrzymał w sprawie swojego syna.

 

– Zanim Polacy stanęli w naszej obronie, poznałem wielu w college’ach i innych szkołach. Są tacy serdeczni, tacy poukładani (…) trudno mi uwierzyć w tak wielkie wsparcie, w te wszystkie flagi. To jest dla mnie bardzo ważne i wiele dla mnie znaczy – podkreślił.

 

Ojciec Alfiego odniósł się także do wsparcia, jakiego udzielił na twitterze prezydent Andrzej Duda.

 

– Nie ma słów podziękowania za wsparcie jakiego udzielił nam polski prezydent – zaznaczył Evans.

 

Oprócz polskich prawników, pomocy rodzicom Alfiego udzieliła także doktor Izabela Pałgan, którą dopuszczono do oględzin dziecka. Będąc już w Polsce przekonywała, że dziecko nie umiera, lecz wymaga opieki paliatywnej.

 

Na ręce Toma Evansa złożono także polską flagę jako symbol walki i zachęty do niepoddawania się.

 

W środę pod ambasadą brytyjską w Warszawie, a także pod konsulatami w miastach całej Polski modlono się w intencji życia Alfiego Evansa. Zachęcamy do włączenia się w tego typu akcję!

 

Istytut Ks. Piotra Skargi zaprasza w czwartek 26 kwietnia o godzinie 17:30 na modlitwę różańcową w intencji Alfiego Evansa. Odbędzie się ona pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie (ul. Kawalerii 12).

 

 

Źródło: wPolityce.pl / twitter.com / facebook.com

PR

 

  


DATA: 2018-04-26 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Petycja w jęz. angielskim do Jej Wysokości królowej Elżbiety II, która jest władna decydować o życiu i śmierci poddanych i może zmienić decyzję sądu, o łaskę dla chłopca (jest już ponad 280tys podpisów) https://www.change.org/p/the-queen-we-want-her-majesty-the-queen-to-urgently-intervene-in-the-alfie-evans-case Wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko, email i kliknąć czerwony przycisk: Sign this petition. Liczba podpisów rośnie w dużym tempie!
3 miesiące temu / kid
 
cd. naiwni, wykorzystywać się dają - od Boga miłosierdzia zaznają...Zobaczyć w bliźnim Boga, jaka to długa droga...kto widzi blask Twej świętości, wstydzi się "swojej" czystości...Kto jest po Boga stronie, ten stanie w pokoju obronie - przy swoim nie obstaje, bliźniemu szacunek oddaje...Kim są Ci prześladowani? okaleczani, mordowani...ginący dla sprawiedliwości - doświadczą Bożej hojności...Czy ktoś urągał mi Jezu dla imienia Twego? Czy mówił wszystko złe na mnie? Nie! może dlatego...jestem fałszywym prorokiem, jak sól zwietrzała przed rokiem...Jaki ludzki jesteś Jezu w swych błogosławieństwach, bardziej człowieczy niż my wszyscy razem...taki obcy jest to dla nas widok...tak bardzo jesteś Ojca obrazem...A my wszyscy jak umarli przed Tobą z pozatykanymi uszami...Jezu, zechciej powiedzieć - "Effatha" ulituj się, tak po ludzku, nad nami...
3 miesiące temu / Marta
 
Bardziej ludzki ode mnie... (02.01.10) Panie Jezu, tak bardzo nie rozumiem Ciebie, może Twą Ewangelię pojmę dopiero w Niebie...Są ubodzy, którzy nie pielęgnują swego ego, nie chcą być przebojowi, nie szukają uznania żadnego, takich nikt nie zauważa, są nudni, nieciekawi, ale sam Syn Boży ich szczodrze błogosławi...Od smutnych uciekamy, wesołego towarzystwa szukamy, o cierpieniach słuchać nie chcemy, mamy swoje problemy. Tych, których większość "nie trawi", pociesza Jezus i błogosławi...Kim są cisi, nikt nie wie, przemykają jak cienie, nieznani z imion i nazwisk, mają posiąść ziemię...gdyby na świecie się dowiedziano, że takiemu spadek dano...Ty Jezu ich zauważasz, swym dziedzictwem obdarzasz...Walczący o sprawiedliwość, życia ludzkiego godziwość, rzucający nam w oczy nędzę wielką, dźgając małoduszność wszelką, wszyscy ich unikają - Jezusa pokarm mają...Czym jest miłosierdzie w tych dniach wiedzą, którzy z bliźnim, nie przed rzeczami siedzą...cdn.
3 miesiące temu / Marta
 
A głosował za brexitem czy przeciwko?
3 miesiące temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.