DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Odmawiali Różaniec w katolickiej katedrze. Zostali wyprowadzeni przez policję

Odmawiali Różaniec w katolickiej katedrze. Zostali wyprowadzeni przez policję
fot. YouTube / Georges 32

To jeden z największych skandali w historii belgijskiego Kościoła. W trakcie upamiętnienia 500. rocznicy wystąpienia Marcina Lutra, belgijscy katolicy odmawiający Różaniec zostali siłą wyprowadzeni z katolickiej katedry przez policję.

 

W sobotę 28 października w katolickiej katedrze śś. Michała i Guduli w Brukseli, w ramach obchodów 500. rocznicy początku rewolucji Marcina Lutra odbyła się... protestancka ceremonia. Udział w niej wziął m.in. kardynał Jozef de Kesel, arcybiskup diecezji Mechelen-Bruksela oraz przedstawiciele różnych religii.

 

Wobec tak wielkiego zgorszenia grupa młodych katolików postanowiła zadośćuczynić za liczne zniewagi Boga i Jego Kościoła odmawiając Różaniec. Zarządcy kościoła katedralnego natychmiast wezwali policję, która siłą wyprowadziła modlącą się młodzież i ceremonia hołubiąca Marcina Lutra oraz jego protestancką herezją mogła być kontynuowana.

 

Wydarzenie to oburzyło katolików na całym świecie. Jak bowiem rozumieć pacyfikację pobożnych katolików zawierzających się Chrystusowi przez ręce jego Matki, przy równoczesnych przymykaniu oczu, a wręcz aprobacie, dla inicjatyw protestanckich mających miejsce w najważniejszej świątyni diecezji?

 

Czy w ramach źle pojmowanego ekumenizmu, nieróżniącego się de facto niczym od religijnego synkretyzmu, dopuszczone będzie wywlekanie wiernych z ich świątyń i zastępowanie ich duchowymi spadkobiercami ludzi, którzy owe świątynie ogałacali z tego, co święte?

 

Pozostaje nam modlić się za Pasterzy Kościoła, aby wybierali Jezusa Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, oraz jego Kościół, a nie beztroskie i bezkonfliktowe życie.

 

 

 

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com, YouTube / Georges 32, catholicherald.co.uk

 

om

 


DATA: 2017-10-31 16:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hej jestem katoliczka duzo mi sie nie podoba jak modla sie do obrazow i figur chca przestegac Biblie a sie modla na glos dla mnie to dziwne juz mnie nic nie dziwi
ponad 1 rok temu / Miki8
 
Byłoby sprawiedliwie gdyby w rocznicę objawień fatimskich w głównym belgijskim zborze Franciszek odprawił Mszę św. z egzorcyzmami, a tak to jest działanie wbrew wierze katolickiej.
ponad 2 lata temu / dfas
 
Teresa napisała: "Jeżeli biskup miejsca zarządził taki a nie inny sposób spotkania się z protestantami, to zarządził i już. Miał do tego święte prawo, a prawdziwy (z przekonania) katolik ma obowiązek być posłusznym swemu biskupowi". Taki pogląd nie jest katolicki, gdyż katolicy mają być bezwzględnie posłuszni Panu Bogu, a nie biskupowi działającemu wbrew Panu Bogu. Skoro utożsamiasz się z tym poglądem Teresy, także nie jesteś katolikiem, tylko, jak Teresa, letnim modernistą.
ponad 2 lata temu / do Murem
 
Pani Teresa poniżej pisze po katolicku, w odróżnieniu od wielu. Ma rację, nie wolno sprzeniewierzać modlitwy w żadnym, nawet wydawałoby się szczytnym celu. Sprzeniewierzać, tzn. używać inaczej niż należy. Chrystus przestrzegał aby nie modlić się jak obłudnicy. Miał na myśli ludzi, którzy sami siebie uważają za pobożnych i tak pragną być postrzegani. Używają więc modlitwy jako np. narzędzia autopromocji (modlą się np. po to by fajny filmik zrobić o tym jak fajnie się modlą), albo jako narzędzia protestu przeciwko komuś/czemuś (znów po to by np. siebie ukazać jako sprawiedliwych lub własną sprawę jako szlachetną). Nie wolno też katolikom rozmyślnie prowokować prześladowań. Czytelniku, proszę nie zarzucaj mi, że oskarżam tych chłopców o obłudę, bo tego nie napisałem. Bóg zna intencje serc i można być pewnym, że osądzi (każdego) sprawiedliwie. A tymczasem nie wolno instrumentalnie używać modlitwy, tj. do celów innych niż uzyskanie łaski, której Bóg sam udziela.
ponad 2 lata temu / Murem
 
Jeśli katedra nadal należy do katolików, to kuriozalne jest dla mnie odprawianie w niej nabożeństw protestanckich. Czy belgijskim protestantom brakuje ich własnych świątyń? No chyba, że bogaty wystrój ich skusił, bo jak wiadomo, zbory protestanckie preferują raczej gołe ściany...
ponad 2 lata temu / Tissol
 
Gorszy cię to co miłe Bogu? Przecież Pan Jezus powiedział: "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" Ap3,15-16. Nie podoba ci się ton artykułu, bo jesteś letnia. Dlatego nie podoba ci się że opisywani młodzi katolicy są gorący. Tak więc nie wypowiadaj się o tym co ma w sobie coś Bożego, skoro to twój agresywny wpis nie ma w sobie nic Bożego. Opamiętaj się i sama stań się gorąca, byś nie zaprzepaściła swego życia wiecznego. Prawdziwy katolik ma obowiązek być wiernym przede wszystkim Bogu. Jeśli jakiś biskup wydaje błędną decyzję przez co popełnia grzech, prawdziwy katolik nie może słuchać tego biskupa w zakresie tej decyzji. Pan Jezus kocha także protestantów, niestety bez wzajemności, gdyż protestanci nie chcą wrócić do jedynej prawdziwej i miłej Bogu religii katolickiej. Należy czynić dobro ewangelizując ich i okazując niechęć wobec zła.
ponad 2 lata temu / do Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.