DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Oddała życie za nienarodzone dziecko. Krok w stronę beatyfikacji

Oddała życie za nienarodzone dziecko. Krok w stronę beatyfikacji
Screen: You Tube

Wikariusz generalny Rzymu kardynał Angelo de Donatis podpisał dekret związany z diecezjalnym etapem procesu beatyfikacyjnego Klary Corbelli Petrillo. 28-letnia Włoszka zmarła 13 czerwca 2012 r. z powodu choroby nowotworowej. Wcześniej zrezygnowała z leczenia, by ratować życie i zdrowie synka, którego narodzin oczekiwała.

 

Dokument podpisany przez hierarchę zaledwie 6 lat po śmierci heroicznej matki zezwala na rozpoczęcie gromadzenia dokumentacji niezbędnej dla jej diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego. Potrzebna jest także aprobata – tzw. nihil obstat watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. 

W opublikowanym w środę dokumencie wikariusz generalny Rzymu zachęca do dzielenia się materiałami związanymi z życiem młodej Włoszki. „Przypominamy, że pod pojęciem pism, rozumiemy nie tylko dzieła drukowane, które skądinąd zostały już zgromadzone, ale też rękopisy, pamiętniki, listy i wszelkiego rodzaju prywatne pisma Służebnicy Bożej” – przeczytać można w dokumencie. 

Klara Corbella urodziła się w Rzymie 9 stycznia 1984 r. Wyszła za Enrica Petrillo we wrześniu 2008 r. Wkrótce potem zaszła w ciążę, jednak u dziecka zdiagnozowano tzw. bezmózgowie. Młodzi rodzice nie chcieli zabić swej córeczki przez tzw. aborcję. Maria Grazia Letizia urodziła się 10 czerwca 2009 r. i zmarła niespełna godzinę po przyjściu na świat. Zaraz po urodzeniu zmarło także drugie dziecko pary, Dawid Jan, który urodził się 24 czerwca 2010 r. z poważnymi wadami wrodzonymi, m.in. brakiem nóg.

Wkrótce okazało się, że Klara i Enrico spodziewają się trzeciego dziecka. Zaledwie tydzień po potwierdzeniu ciąży Klara zaczęła zmagać się z pierwszymi objawami choroby, która, choć początkowo przypominała aftę na języku, okazała się nowotworem, który zajął w dodatku część narządów głowy oraz szyi. 

Młoda kobieta, pomimo niemożliwości przyjęcia pełnego znieczulenia, poddała się pierwszej, niezwykle bolesnej, części zabiegu usunięcia zmian nowotworowych. Drugą, dla dobra dziecka, postanowiła odłożyć na czas po porodzie. Chłopiec, nazwany jeszcze przed przyjściem na świat imieniem Franciszek, urodził się zdrowy 30 maja 2011 roku, choć lekarze namawiali młodą matkę do wcześniejszego wywołania porodu. Cztery dni później Klara przeszła kolejny, niezwykle ciężki zabieg, jednak wkrótce po zabiegu okazało się, że komórki nowotworowe rozsiane są po całym organizmie kobiety, dla której nie ma już medycznego ratunku.

Klara Corbella Petrillo zmarła w opinii świętości 3 czerwca 2012 roku.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2018-07-19 10:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Klaro, jesteś wspaniałym wzoremn dla każdej przyszłej mamy i każdego przyszłego ojca. :) Jestem pewien, że jesteś szczęśliwa w niebie, módl się za nami.
11 miesięcy temu / Mateusz
 
MATKA!
11 miesięcy temu / Nick
 
Cyt: "takich matek jest wiecej tylko np.udało im sie przeżyć i juz nie sa święte" - trudno, żeby za życia ogłosić kogoś świętym. Te żyjące mogą jeszcze solidnie nagrzeszyć. Historia Kościoła nie zna takiego przypadku, aby kanonizować kogoś za życia i słusznie Kościół robi, że ewentualną świętość ogłasza dopiero po śmierci delikwenta.
11 miesięcy temu / Ewa
 
Nagłaśniać trzeba wyjątkową miłość matki do dziecka - że poświęca swe życie dla życia dziecka. Wyjątkową, bo gros "matek" w takiej sytuacji bez wahania wybiera życie swoje, na dodatek protestując że to dziecko w ogóle nie jest dzieckiem tylko jakimś "zlepkiem komórek". I kto powiedział że matki które poświęciły się dla dziecka ale udało im się przeżyć to "już nie są święte"? Te matki zasługują na taki sam podziw jak Klara Corbella Petrillo.
11 miesięcy temu / do do pytanie
 
a co tu nagłaśniać ,takich matek jest wiecej tylko np.udało im sie przeżyć i juz nie sa święte
11 miesięcy temu / do pytanie
 
wspaniała historia odważnej kobiety...może być wzorem dla wszystkich... z jakiegoś powodu takich postaw nie nagłaśniają nasze media...dlaczego?
11 miesięcy temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61687"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.