DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Od czwartku obowiązek zakrywania ust i nosa - ale nie dla księży podczas Mszy [WAŻNA AKTUALIZACJA]

Od czwartku obowiązek zakrywania ust i nosa - ale nie dla księży podczas Mszy [WAŻNA AKTUALIZACJA]
Fotograf: Michal Kosc/Archiwum: Forum

WPROWADZANY PRZEZ RZĄD OD 16 KWIETNIA OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST DOCZEKAŁ SIĘ KOLEJNEJ WERSJI. PO FALI OBURZENIA Z POWODU OBJĘCIA NAKAZEM KOŚCIOŁÓW, REGULATOR POLUZOWAŁ ZAPIS I ZGODZIŁ SIĘ, BY KAPŁANI PRZEWODNICZĄCY ZGROMADZENIOM RELIGIJNYM NIE MUSIELI ZAKŁADAĆ MASEK.

  

W środę 15 kwietnia rano na stronach Katolickiej Agencji Informacyjnej pojawiła się informacja, że także księża i osoby asystujące w sprawowaniu liturgii od czwartku 16 kwietnia do odwołania będą obowiązane zakrywać usta i nos. Tak bowiem przewidywał projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. - Obowiązek miał dotyczyć wszystkich przebywających w miejscach ogólnodostępnych, w tym w obiektach kultu religijnego. 

 

Z informacji podanej przez KAI wynikało wprost, że początkowe zapisy oznaczały, że nakazowi noszenia maseczek będą podlegać także osoby sprawujące kult i asystujące, czyli księża i ministranci - dowiedziała się KAI w Ministerstwie Zdrowia.

 

Informację tę za KAI podało kilka portali katolickich. Wiadomość wywołała słuszny gniew katolickich internautów. Kilka godzin później - a wiec po zakończeniu konsultacji społecznych wokół projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia - okazało się,  że wprowadzany przez rząd od 16 kwietnia obowiązek zakrywania nosa i ust doczekał się nowej wersji. Po fali oburzenia z powodu objęcia nakazem kościołów, ministerstwo poluzowało zaplanowany początkowo zapis i zgodziło się, by kapłani przewodniczący zgromadzeniom religijnym nie musieli zakładać masek.

 

 

Źródło początkowe: KAI 

 

luk, PR

 

 

WPROWADZANY PRZEZ RZĄD OD 16 KWIETNIA OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST DOCZEKAŁ SIĘ KOLEJNEJ WERSJI. PO FALI OBURZENIA Z POWODU OBJĘCIA NAKAZEM KOŚCIOŁÓW, REGULATOR CHCE POLUZOWAĆ ZAPIS I ZGODZIĆ SIĘ, BY KAPŁANI PRZEWODNICZĄCY ZGROMADZENIOM RELIGIJNYM NIE MUSIELI ZAKŁADAĆ MASEK.


DATA: 2020-04-15 23:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rękawiczki gumowe na głowę jeszcze i będziemy sterylni
6 miesięcy temu / Kh
 
Na pytanie co z wiernymi, którzy chcieliby przyjąć Komunię św. zastępca ministra zdrowia powiedział, że mają oni obowiązek zakrywania w kościele ust i nosa, bo to jest miejsce publiczne. Czyli oznacza to de facto zakaz przyjmowania Komunii św. w kościele przez wiernych. To już jest skandal.
6 miesięcy temu / Ania
 
1. Czyli jutro wchodzi w życie rozporządzenie, którego jeszcze nie ma? 2. Szanowna władzo: Łapy precz od Kościoła!
6 miesięcy temu / Lukasz
 
Jeszcze tylko wprowadzą nakaz trzymania rak przy tulowiu i księża nie będą mogli dokonywać przeistoczenia - diabel to genialny strateg
6 miesięcy temu / Jan
 
Drudzy przyjaciele. Tu nie chodzi o walkę z katolikami, a o walkę z prawdziwie wierzącymi. Bo jaki wierzący da się zastraszyć i nie weźmie udziału w zgromadzeniu wiernych w imię Pana Jezusa? Tylko nie wierny. Więc bardzo szybko okazało się jak wielu jest ludzi wiernych. Niegdyś ludzie pod karą utraty życia zbierali się w imię Pańskie. A dziś ktoś powiedział nie, a niby wierni, jak nie to nie, cóż poradzimy prawo zabrania.
6 miesięcy temu / Przyjaciel
 
Absurd za absurdem. Tylko czekać, jak kapłani będą sprawować Eucharystie w rękawiczkach jednorazowych a komunia podawana na dwumetrowych wysięgnikach. Chodzi po prostu o to, żeby zamknąć kościoły dla wiernych.
6 miesięcy temu / Mao
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.