DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Księża odprawią Mszę św. bez masek. Po fali krytyki są nowe propozycje antywirusowe

Księża odprawią Mszę św. bez masek. Po fali krytyki są nowe propozycje antywirusowe
fot. PixaBay.com / CC0 Creative Commons / Senlay

Wprowadzany przez rząd od 16 kwietnia obowiązek zakrywania nosa i ust doczekał się kolejnej wersji. Po fali oburzenia z powodu objęcia nakazem kościołów, regulator chce poluzować zapis i zgodzić się, by kapłani przewodniczący zgromadzeniom religijnym nie musieli zakładać masek.

 

Zaktualizowany projekt rozporządzenia opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Trafił on do Rady Ministrów. Szczegółowe regulacje jakie mają obowiązywać od 16 kwietnia mają zostać ogłoszone jeszcze we środę.


Już wiadomo, że resort zdrowia – po konsultacjach – złagodził pierwotne zapisy i zgodził się w swojej nowej propozycji, by z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni zostali kapłani przewodniczący zgromadzeniom religijnym (pierwszy projekt - co potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w rozmowie z KAI - przewidywał takie obostrzenie). Projekt uzgodniony w konsultacjach mówi, że owo zwolnienie dotyczy „duchownego sprawującego kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.

 

Nowa propozycja wypracowana po nagłośnieniu w mediach oburzenia co do skali ingerencji państwa w kwestie kultu niestety nadal nie wyjaśnia kwestii wyłączenia z nowego obowiązku wiernych, którzy będą chcieli przyjąć Komunię św.

 

Inną ważną zmianą jest podniesienie wieku dzieci wyłączonych z obowiązku – z lat 2 do 4. Zdecydowało tu stanowisko krajowego konsultanta w dziedzinie pediatrii.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-04-15 20:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem księdzem. Komunii św. udzielam tylko i wyłącznie do ust. Kościół to nie kafejka, Ciało Chr. Pana, to nie ciasteczko czy jakiś tam chips. Szacunek być musi. A swoją drogą. Proszę podać mi jakąś liczbę chorych, niezależnie na jaką chorobę, którą to zarazili się podczas przyjmowania Komunii św.
6 miesięcy temu / ksiąz
 
Oni są chyba naprawdę jacyś zaczadzeni. To nie można od razu opracować sensownego rozporządzenia, tylko co chwila je poprawiać? Wcześniej nikomu do łepetyny nie wpadło, że to jakiś absurd z tymi księżmi. To samo jest zresztą ze sławną "tarczą antykryzysową". Zamiast wysłuchać od razu uwag i opinii m.in. przedsiębiorców i uchwalić dobrą ustawę, co chwila robi się jakieś łaty. No ale to sprawia wrażenie, że rząd strasznie pracuje, oczywiście dla naszego dobra. Poza tym w ten sposób można sobie "przywłaszczać" pomysły opozycji i przedstawiać je w kolejnych odsłonach tej tragikomedii jako własne. Tak jak np. zwolnienie przedsiębiorców z ZUS - od początku postulowane przez Konfederację, teraz przeszło jako inicjatywa Dudy na 3 miesiące. Z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / Stefan 2
 
Księża odprawiają msze bez masek ale w pustych kościołach. Wczoraj na rannej mszy było jeszcze 5 osób, a dziś nikogo. Maski w kościele to poniżenie katolików i wielu nie pójdzie w kagańcu na Mszę, nawet gdy zezwolą na większą liczbę wiernych.
6 miesięcy temu / wirtualnygość
 
Kto się boi święconej wody? szatan!!!!! dość ograniczania ilości wiernych w kościołach!MY CHCEMY BOGA MY PODDANI!!! niech słowa tej pieśni zabrzmią w uszach naszych biskupów i episkopatu, dość uległości bo skrzykniemy się i przyjdziemy tłumnie pod nasze kościoły i co oberwiemy pałą policyjną.Zwolenniczki mordowania dzieci w łonach matek ochrona policji, LGBT ochrona policji, pała dla ich przeciwników, w jakim my żyjemy państwie.Obecna pandemia to następstwo grzechu zboczeń perwersji seksualnych, ideologi śmierci, czyż tego nie widać? CHRYSTUS NIE ZAKAŻA.
6 miesięcy temu / Gruda 1912
 
Polaku, pobudka! Jeszcze trochę, a będziesz musiał nosić numer ewidencyjny i specjalny uniform.
6 miesięcy temu / italiano
 
Precz z tyranią! Powstań Polsko!
6 miesięcy temu / Precz z tyrani
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.