DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Ocalmy życie Asi Bibi! Podpisz apel do polskich władz o ułatwienie procedury azylowej

Ocalmy życie Asi Bibi! Podpisz apel do polskich władz o ułatwienie procedury azylowej

Po ośmiu latach więzienia Asia Bibi została uniewinniona od zarzutu bluźnierstwa. To oznacza dla niej wolność, ale i śmiertelne zagrożenie. Wyznawcy Mahometa domagają się bowiem na ulicach pakistańskich miast śmierci chrześcijanki. Wesprzyjmy apel do polskich władz, by te pomogły prześladowanej kobiecie i jej rodzinie, i ułatwiły procedurę azylową. Przyjmijmy Asię Bibi do Polski!

 

Islamscy fanatycy tuż po ogłoszeniu wyroku sądu korzystnego dla Asi Bibi, wyszli na ulice i wywołali zamieszki, domagając się śmierci chrześcijanki. Istnieje realne zagrożenie dla życia więzionej przez 8 lat kobiety i jej bliskich.

 

Pakistańska rodzina mogłaby wieść spokojne życie w Polsce, po udzieleniu jej azylu. Nie wiemy jednak, czy takie informacje docierają do Asi Bibi. Dlatego organizatorzy akcji na platformie popierajmy.pl, zawracają się z prośbą do polskich władz o wskazanie możliwości, pomoc i ułatwienie procedur azylowych.  

 

Zdaję sobie sprawę, że to Asia Bibi musiałby wystąpić z prośbą o azyl, ale jestem przekonany, że po ośmiu latach pobytu w więzieniu może nie poradzić sobie ze zorganizowaniem wszystkiego samodzielnie. Dlatego apeluję by polscy dyplomaci pracujący w ambasadzie w Islamabadzie zwrócili się do niej z ofertą zorganizowania pomocy prawnej i logistycznej” – czytamy w liście kierowanym do Jacka Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych, który można podpisać na popierajmy.pl

 

Asia Bibi jest matka pięciorga dzieci. Została uwięziona za to, że jako chrześcijanka ośmieliła się czerpać wodę z tej samej studni co wyznawcy islamu, a w rozmowie z koleżankami natarczywie namawiającymi ja do wyrzeczenia się wiary i przyjęcia islamu, ośmieliła się powiedzieć, że „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet”.

 

Decyzja o jej uwolnieniu rozjuszyła islamskich fanatyków. Pamiętajmy, że w przeszłości wyznaczali oni już nagrodę za śmierć uwięzionej kobiety, a osoby jej pomagające zapłaciły za to życiem. Także i teraz podnoszone są głosy nienawiści wobec sędziego Sądu Najwyższego w Pakistanie, który uniewinnił chrześcijankę.

 

Nie zwlekajmy! Apelujmy o pomoc, zanim nie jest za późno. Polskie władze mogą ocalić prześladowaną chrześcijańską rodzinę. Wesprzyjmy akcję i pokażmy, że oczekujemy od polskich władz podjęcia energicznych działań. Wystarczy gest dobrej woli, by uratować życie Asi Bibi i jej bliskich.

 

MA

 

 


DATA: 2018-11-05 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem katolikiem uważam że ludzie powinni się szanować a świat będzie lepszy Asi Bibi podziwiam życzę jej i całej rodzi.Bloslawienstwa Bożego wytrwałości żeby odzyskała wolność
5 miesięcy temu / Renata
 
pomózmy Asi Bibi aby nie bylo za pózno
ponad 1 rok temu / niunia
 
niech będzie szczęśliwa gdzie zechce jeżeli w Polsce niech tak będzie ,jeżeli tylko można to należy uwalniać ludzi od islamu ponieważ islam jest złem
ponad 1 rok temu / heniekzezlotowa
 
Popieram. Bardzo słuszna inicjatywa.
ponad 1 rok temu / mp
 
nalezy uchronic zycie dla Asi Bibi i jej calej rodziny jak najszybciej podac dla niej koło ratunkowe a tym bedzie udzielenie dla niej azylu, nalezy natychmaiastowo zadziałac ratujac prawdziwa chrzesijanke, nie sprowadzac islamistow i innego barachła bo to bedzie chwast nie do wytepienia...tylko pradziwych przesladowanych chrzescijan!!!
ponad 1 rok temu / SOS...
 
niech zostanie i daje świadectwo na miejscu
ponad 1 rok temu / niee
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.