DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Obietnica ministra PiS: zakaz uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie zniesiony

Obietnica ministra PiS: zakaz uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie zniesiony
fot.Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

„Ustawa zabraniająca uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie wycofana” – powiedział w środę podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

W przygotowanym przez posłów PiS w listopadzie ubiegłego roku pakiecie zmian prawnych w sprawie „wzmocnienia ochrony prawnej zwierząt” znajdował się m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Zakaz ten miał wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.

 

„Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia serca dla zwierząt, litości dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć” – mówił popierający takie rozwiązanie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w spocie dla Fundacji Viva – organizacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

 

Na propozycję obozu rządzącego bardzo krytycznie zareagowali polscy hodowcy zwierząt futerkowych, którzy swoich racji bronili nie tylko w Warszawie, ale i w Brukseli. Podkreślali oni, że Polska jest dziś jednym z największych na świecie eksporterów futer z norek (zyski rządu półtora miliarda złotych rocznie).

 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zniesiony może zostać również zakaz uboju rytualnego. W tym wypadku sprawa wydaje się jednak bardziej skomplikowana, o czym kilka miesięcy temu donosiła „Rzeczpospolita”. Według dziennika poseł PiS Krzysztof Czabański miał negocjować tę sprawę z naczelnym rabinem Polski.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-07-19 14:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

On dotrzyma. Przez 3 tygodnie. Potem znów spróbuje po cichu to przeforsować. Może w innej wersji i konfiguracji. Jakiś nowy podatek dla biednych wykluczonych? Pojawią się inne nowe problemy i ludzie nie zauważą. Albo nie będą mieć siły żeby się bronić. Tak działają socjaliści masońscy. W razie czego ministra się zdymisjonuje i postawi nowego. Przed lub po przeforsowaniu. Ten dostanie dużą odprawę albo stołek w SSP. Odpowiedzialność za ewentualne samobójstwa rozmyje się jakoś na kilku, -nastu, -dziesięciu. Kara śmierci dla władzy szczęśliwie zniesiona.
7 miesięcy temu / sarkazm
 
Jak minister może obiecywać coś, czego dotrzymać nie może on, sprawujący (w pewnym zakresie) władze wykonawczą, lecz organ (i to zbiorowy!) władzy prawodawczej? Marszałkowie obu izb Zgromadzenia Narodowego i prezydent Polski powinni stanowczo zaprotestować przeciwko wkraczaniu ministra w cudze uprawnienia!
7 miesięcy temu / Konrad Józef Turzyński
 
Tylko żydy mogą tak kręcić. Po co wogóle te wszystkie sztuczne zakazy? I to przy jawnej możliwości mordowania ludzi?
7 miesięcy temu / och
 
Jak nie wiadomo o kogo chodzi to o żydów
7 miesięcy temu / Jacek
 
Jaki zakaz uboju rytualne? W znanych mi ubojniach drobiu uboj halal i koszer idą pełną parą. Znam zakład który się w tym rodzaju uboju specjalizuje i zmienił całą technologię na koszer.
7 miesięcy temu / kw
 
Więc dlaczego te zakazy zostały wprowadzone? Kolejny raz PiS wycofuje się z własnej reformy. Rząd ten przejdzie do historii jako "najbardziej chwiejny i niezdecydowany rząd w dziejach RP."
7 miesięcy temu / cogito
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.