DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

O Ukrainie dobrze, albo wcale. TVP Info zaprasza ks. Isakowicza-Zaleskiego i... odwołuje program

Data publikacji: 2017-07-11 07:40
Data aktualizacji: 2017-07-11 08:01:00
O Ukrainie dobrze, albo wcale. TVP Info zaprasza ks. Isakowicza-Zaleskiego i... odwołuje program
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot.Filip Blazejowski/FORUM

W programie TVP Info „Minęła Dwudziesta” 10 lipca, czyli w przeddzień rocznicy największej eskalacji ukraińskiego ludobójstwa dokonanego na Polakach żyjących w południowo-wschodnich województwach Rzeczypospolitej, miał wystąpić ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski - kapłan zajmujący się tematyką kresową i człowiek otwarcie mówiący o krwawej przeszłości naszych sąsiadów. Niestety w Telewizji Publicznej zarządzanej przez polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości istnieją kwestie ważniejsze od prawdy.

 

„Dziś rano [tj. w poniedziałek, 10 lipca – red.] zadzwonił do mnie redaktor z programu Minęła dwudziesta w TVP Info, zapraszając mnie do udziału w dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Emisja na żywo miała być godz. 20.10. Pomimo wielu innych zajęć zdecydowałem się dla dobra sprawy przyjąć to zaproszenie. Zwłaszcza, że miałem mówić o duchownych katolickich pomordowanych przez UPA” – opisuje sprawę na swoim profilu na FB ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

„Gdy jednak swoim samochodem przejechałem już 150 kilometrów w kierunku stolicy dostałem od tego samego redaktora drugi telefon, informujący mnie, że dyskusja ta została odgórnie odwołana” – relacjonuje poniedziałkowy kontakt z redakcją TVP Info duchowny obrządku ormiańskiego i łacińskiego, wieloletni działacz antykomunistycznej opozycji w PRL, historyk oraz działacz społeczny walczący o pojednanie polsko-ukraińskie oparte na prawdzie i jednoznacznym odrzuceniu przez Ukraińców zbrodniczego dziedzictwa banderyzmu.

 

Dyskusja nie doszła do skutku. Dlaczego? Nie jest tajemnicą, że dziennikarze sprzyjający PiS oraz politycy formacji, także ci rządzący mediami, pragną za wszelką cenę zawiązać z Ukrainą trwały sojusz. Za wszelką cenę, czyli także za cenę prawdy. Ludzie mówiący wprost o zbrodniach OUN-UPA oraz o trwającym obecnie na Ukrainie renesansie antypolskiego neonazizmu nie są więc w rządowych i partyjnych mediach mile widziani.

 

„No cóż, tak wygląda wolność słowa w programie publicystycznym, którego szefem jest Dawid Wildstein z Gazety Polskiej Codziennie” – podsumował całą sprawę ks. Isakowicz-Zaleski.

 


Źródło: FB

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Stroke
ja o drobiazgu - kto zrekompensuje stracony czas i koszta wyjazdu? Chamstwo.
Beki
Dziś u Rachonia był Płużański i mówił otwarcie, że rząď musi być jednoznacznie po stronie prawdy. Wczprajszy dzień był zajęty miezięcznicą
John Galt
Po raz kolejny: PiS jest partią antykatolicką, antynarodową, antywolnościową, antygospodarczą!
MiraS
Temat męczenników z Kresów nie może przecież przebić miesięcznicy? Drażnią ludzi na swoją zgubę. Tylko złodzieje i zdrajcy na tym skorzystają.
Tomek
#Paweł - u mnie to samo , tez niech ida w ........ Też na nich glosowalem , ale ta banda neobanderowców u mnie juz nie istnieje.
abc
A co do PiSu - im się pewnie wydaje, że popierając banderowców robią strasznie na złość Putinowi. Niemcy razem z żydokomuną wymordowali nam elity i to są niestety skutki.
Anaja
@Nasa. To straszne o czym piszesz. @PAWEŁ ma rację!
abc
Pan Dawid to akurat bardzo ciekawa persona - tygodniami chodził po Majdanie i biedaczek ani razu nie zauważył Prawego Sektora. Już wtedy mi mocno podpadł i straciłem do niego zaufanie. To dziwne bo ojciec jest całkiem w porządku...
PAWEŁ
Biblia wyraźnie informuje co się dzieje z ludżmi I narodami,którzy odwracają się od Boga,PiS już się odwrócił..!!!
PAWEŁ
Dla mnie nadzieja tylko Panu Jezusie.Nie rozumiem obecnej władzy na którą głosowałem.Jeżeli polityka wobec Ukrainy będzie jak obecnie oraz ustawa zakazująca zabijanie dzieci nienarodzonych nie wejdzie w życie,na mnie P.Duda oraz PiS nie mają co liczyć.
Kazio
Pis już nie chce wygrać wyborów? Dziwne...
Anaja
Jestem z ks.Isakowiczem i chcialabym te program obejrzeć, bo rzeczywiście mało go w obecnych mediach! Ale wydaje mi się, że za tą decyzją nie stoi D.Wildstein, ale Kurski...
Nasa
O wiele bardziej znacząca była odmowa prezydenta Dudy patronatu honorowego obchodom Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP. Mało tego, pismo z dnia 7 czerwca w tej sprawie z kancelarii prezydenta wstrzymano i wysłano dopiero po wizycie Trumpa. Przypadek czy perfidia?
nt
Utrzymujemy z abonamentu kłamców, manipulatorów i propagandzistów. Żądam odsunięcia od TV i Radio ludzi z Gazety nie-Polskiej. Niech jadą na zmywak, ulubioną propozycję pracy rządu dla Polaków.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.