DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

O. Szustak „prywatnie” - idzie na wybory i popiera Hołownię. To po co się tym chwalić w mediach?

O. Szustak „prywatnie” - idzie na wybory i popiera Hołownię. To po co się tym chwalić w mediach?
Fot. Lukasz Gagulski / FORUM / Fotograf: Jakub Szymczuk Archiwum: Gość Niedzielny

Ojciec Adam Szustak w swoim programie Q&A na youtubowym kanale „Langusta na palmie” przyznał, że w tym roku po raz pierwszy pójdzie na wybory i zagłosuje na Szymona Hołownię. Vloger zastrzegł, że to jego prywatne zdanie i by go nie interpretować inaczej niż on sam zamierzył. Po co więc było to całe zamieszanie?

 

Odcinek [email protected] „Hołownia, jak się zaczęła Langusta?” – wedle zapowiedzi miał być o samych głupotach, czyli – idąc tropem myślenia vlogera – fajnych pytaniach popisanych przez widzów. A wśród nich: „Ma ojciec jakieś zdanie na temat Szymona Hołowni?”.

 

O. Szustak postanowił odpowiedzieć, ale zastrzegł, że jest to jego prywatne zdanie, a to co powie nie jest nauczaniem Kościoła, nie jest wypowiedzią Kościoła, ani zachętą do głosowania na konkretnego kandydata. Nie jest też uprawianiem polityki. „To jest moja prywatna sprawa” – zastrzegł publikując materiał na kanale obserwowanym przez niemal 600 tys. widzów.

 

Popularny vloger przyznał, że dotąd nie uczestniczył w wyborach („bo nie ma w kim wybierać”) i w tym roku uczyni to po raz pierwszy od 23 lat. Dominikanin ogłosił, że zagłosuje na Szymona Hołownię. „Powiedziałem to, ja ksiądz katolicki Adam Szustak, powiedziałem to! Uwaga, to nie znaczyło, to co część z was sobie pomyślała, że znaczyło…” – skomentował.

 

Jak dodał, „bardzo się cieszę, że Szymon startuje na prezydenta. Szczerze mu współczuję, bo to co on sam sobie zrobił tą decyzją, a to co zrobił swojej rodzinie… on musi mieć bardzo odważną żonę, no jest w końcu pilotem, więc musi być odważna… W ogóle wielki szacun dla Szymona…” mówił.

 

O. Szustak ocenił, że nawet jeśli Szymon Hołownia nie wygra, to już to co robi w trakcie swojej kampanii, w czasie prowadzonych spotkań, przyniesie dużo dobra. „Takie jest moje zdanie na temat Szymona Hołowni. Nikomu nic do tego. W takim sensie proszę tego nie interpretować tak jak tego nie powiedziałem, nikogo do tego nie zachęcam. Moje Adamowo Szutakowe zdanie: idę w tym roku po raz pierwszy na wybory…” – zadeklarował. I dodał: „Ale będzie jatka, pewnie będzie jatka!”.

 

Wypowiedź ojca Szustaka mocno zaskakuje z kilku powodów. Po pierwsze: dlaczego Dominikanin uznał, że słusznym jest ogłoszenie swojej „prywatnej sprawy” na popularnym kanale ewangelizacyjnym? „Langusta na palmie” jest – wedle zamieszczonego tam opisu – oficjalnym kanałem o. Adama Szustaka OP. „Znajdziesz tutaj rekolekcje, biblijne komentarze i inne kaznodziejskie projekty video o. Adama” – czytamy.

 

Po wtóre – jakież to dobro dotychczas zrodziło się w kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, o którym warto by wspomnieć na „Languście”? Chodzi o kpinę z katastrofy smoleńskiej? Chodzi o spokój społeczny w imię zachowania „kompromisu aborcyjnego”? A może powodem jest nieuzasadniona krytyka Hołowni uchwał samorządów występujących w obronie rodziny (zdaniem Hołowni mają one być wymierzone w osoby LGBT)? A może chodzi o „poszerzenie wrażliwości” kandydata, co zaowocowało jego poparciem dla metody in vitro?

 

Ojciec Adam Szustak, jako zadeklarowany (prywatnie) fan Szymona Hołowni, powinien wiedzieć, że ów kandydat głosi potrzebę przyjaznego rozdziału państwa od Kościoła. To model państwa, w którym polityka nie wyciąga rąk m.in. po Kościół, ale - jak się zdaje - i odwrotnie. Być może zatem nie życzyłby sobie udzielania medialnego (choć prywatnego) wsparcia jego kandydatury?

 

Jedno jest pewne: katolik idąc na wybory winien szukać kandydatów reprezentujących katolickie poglądy. Czy w tych kryteriach mieści się któryś z kandydatów?

 

Ocena i decyzja jest w Państwa rękach.

 

Marcin Austyn

 

 

***

 

POLECAMY!

 

Aby pobrać 86. numer e-tygodnika „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ

 


 

Czy ekologista stanie na straży żyrandola?

Byłem na wykładzie Szymona Hołowni. Ma talent do zielonej rewolucji.

 

 

Warto pamiętać, że Szymon Hołownia jest również Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.  

 

O TYM CO KRYJE SIĘ POD KONCEPCJĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU CZYTAJ:

 

Zrównoważony rozwój – marksistowska zaraza

 

„Jestem socjalistą pod względem ideologicznym, a kapitalistą w metodyce” – tak o sobie mówił Maurice Strong, pierwszy Sekretarz Generalny Konferencji ONZ na temat Środowiska i Rozwoju w Rio, a także współtwórca Karty Ziemi, wraz z Gorbaczowem i Nelsonem Rockefellerem. Ten ostatni już na początku lat 70 zainicjował działania zmierzające do gruntownej transformacji świata w duchu marksistowskiej agendy zrównoważonego rozwoju.

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozwój depopulacji

 

Inżynieria populacyjna albo hodowla ludzka – pod takimi terminami skrywają się różne „techniki” depopulacyjne propagowane przez wykładowców renomowanych uczelni na świecie, walczących ze „zmianami klimatycznymi” rzekomo powodowanymi przez ludzi. Znajdują oni uzasadnienie dla oenzetowskiego programu zrównoważonego rozwoju, czyli Agendy 2030.

POLECAMY!!!

 

Pomysł zachowania równowagi między interesami społeczeństwa, ochroną środowiska naturalnego i racjami ekonomicznymi brzmi sensownie. Każdy z nas chce z jednej strony korzystać z dobrodziejstw technologii i bogacić się, a z drugiej – oddychać czystym powietrzem i pić źródlaną wodę.

 

Gdy jednak wczytać się z wielostronicowe dokumenty międzynarodowych organizacji może okazać się, że piękne słowa często kryją w sobie porażające przesłanie – pisze w 22. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 22. numer e-tygodnika „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

DATA: 2020-02-14 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duchownym nie odebrano chyba czynnego prawa wyborczego. Biernego ich pozbawiono ale agitować wolno każdemu obywatelowi. Poza tym prywatny kanał na YT - prywatna opinia, tak jak prywatny portal - prywatne brednie.
1 miesiąc temu / KatolZeWsi
 
Chwała Panu za ojca Adama Szustaka!
5 miesięcy temu / Anioł
 
kto twierdzi że zwierzęta będą sądzić ludzi... Kiedy jest powiedziane że sądzić będzie Bóg.
5 miesięcy temu / Popierać kogo
 
Typowy szołmen, nic więcej
5 miesięcy temu / Niki
 
Cenię Ojca Adama. Zrobił i robi dużo dobrego dla Chrześcijan. Ale też obserwuję jak z Ojca kaznodziei przekształca się w Ojca celebrytę. Przez to jego przekaz nauki o Bogu robi się coraz mniej wiarygodny. Szczere, oparte w całkowicie wewnętrznym przekonaniu poparcie hołowni - "lewackiego katolika", który jest tak naprawdę zaprzeczeniem postawy chrześcijańskiej oczywiście jest do wybaczenia, ale dla wizerunku O. Szostaka to katastrofa, z której może się już nie podnieść.
5 miesięcy temu / Jan Potocki
 
Hołownia to albo funkcjonariusz agitfrontu, albo pożyteczny idiota. Istnieć będzie do czasu, aż ktoś zwolni przycisk w tvszajsie. A tak w ogóle to co jest z tymi dominikaninami?
5 miesięcy temu / El Marycha
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.