DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

O. Martin w „Tygodniku Powszechnym” o otwieraniu Kościoła na LGBT. Z pominięciem grzechu

O. Martin w „Tygodniku Powszechnym” o otwieraniu Kościoła na LGBT. Z pominięciem grzechu
James Martin SJ. By Kerry Weber (photosub 2015040610018739) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Dziś Pan Jezus stałby „z osobami LGBT, bo to one są najbardziej marginalizowane” – twierdzi o. James Martin SJ na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Namawia do szerszego otwarcia Kościoła na osoby LGBT, bo też zdaje się traktować to środowisko jako to, które wypełni świątynie wiernymi. O nawróceniu, życiu w czystości jezuita mówi niewiele.

 

O. James Martin przekonuje, że w naszych środowiskach jest wiele osób LGBT, a nawet jeśli takowych nie ma, to żyją między nami ich rodzice, czy dziadkowie. Jezuita namawia do rozwijania duszpasterstw LGBT w parafiach, bo jak twierdzi, dziś Pan Jezus stałby „właśnie z osobami LGBT, bo to one są najbardziej marginalizowane”. Mówi o chłopcu – geju i singielce – lesbijce. – Grzesznicy? Każdy w twojej parafii jest na jakiś sposób grzesznikiem. Nie wykluczasz ludzi okrutnych lub nieumiejących wybaczać, a to też grzech – mówi. I dodaje, „nikt nie wypełnia każdej linijki katechizmu ani całej Ewangelii. Jeśli powiesz, że chcesz mieć w parafii tylko bezgrzesznych kościelna ławki opustoszeją”. Utyskuje przy tym na Kościół, który traktuje osoby LGBT jak trędowatych.

 

Duchowny przekonuje też, że osoby te chcą „spotkać się z Bogiem w Eucharystii, doświadczyć Ducha Świętego we wspólnocie, czy ojcowskiej miłości w Kościele”. Nie mówi nic o tym, że droga ta wiedzie przez konfesjonał i życie w czystości. Nie wskazuje, że sposobem na jej zachowanie jest m.in. unikanie okazji do grzechu – jaką przecież jest życie w związku homoseksualnym.

 

Jezuita jako naturalną wskazuje sytuację, gdy duszpasterze są homoseksualistami. A prowadząca rozmowę Zuzanna Radzik sama podsuwa myśl, że „z pewnością spotkaliśmy na swojej drodze wielu świetnych księży-gejów, którym jesteśmy winni solidarność”. O. Martin odpowiada, że ludziom „krytycznie wypowiadającym się o księżach-gejach mówię zawsze, że pewnie byli na mszy odprawianej przez geja, ochrzcili ich dzieci czy odprawiał pogrzeby rodziców”. I dodaje: „stereotypy i demonizacja to ostatecznie homofobia”. Jezuita wyjawia też, że „przeważająca większość księży-gejów”, których zna, żyje „zwyczajnie przestrzegając celibatu jak ich heteroseksualni koledzy”.

 

O. Martin odnosi się też do listu Benedykta XVI, nie podzielając jego diagnozy co do źródeł kryzysu w Kościele (rewolucja seksualna, teologia liberalna) i ucina temat twierdząc, że wcześniej też dochodziło do nadużyć. Za to chętnie mówi o swojej książce „Budowanie mostu”. Wyraża zadowolenie, że przy okazji Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, po raz pierwszy użyto w Watykanie zwrotu „LGBT”. Jezuita twierdzi, że odmawianie im tego jest „nieuprzejme”. – I niemądrze jest uważać, że użycie tego skrótu to rodzaj kapitulacji. Przecież osoby LGBT tak właśnie o sobie mówią – a Katechizm Kościoła Katolickiego dopomina się o szacunek dla nich – dodaje.

 

Duchowny traktując o wykluczeniu osób LGBT wskazuje (bardzo ogólnie) na Ewangelię i Jezusa, mówi potrzebie akceptacji i wychodzenia im naprzeciw. Kiedy zaś wypadałoby się rozprawić z problemem grzechu sodomskiego, to o. Martin omija problem i ujmuje go tylko w kontekście niesprawiedliwego redukowania spraw osób LGBT do sfery seksualnej. Co więcej, „Tygodnik Powszechny” ujmuje całość tej myśli w wymownym tytule „Nie ma Sodomy”.

 

Źródło: „Tygodnik Powszechny”

MA

 

Homopropaganda w katolickim tygodniku i chrześcijanie w niebezpieczeństwie

 

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Rozmiękcza naukę Kościoła - wystąpi na Spotkaniu Rodzin. Kim jest o. Martin SJ?

 

Kardynał Sarah skrytykował jezuitę podważającego nauczanie Kościoła w sprawie homoseksualizmu


DATA: 2019-04-27 18:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Homoseksualizmu to grzech sodomski. Grzech ciezki. Ci, ktorzy ich usprawiedliwiaja tez go popelniaja.
ponad 1 rok temu / CH
 
A te tysiace homoseksualnych ksiezy w rzymsko-katolickim kosciele Wam nie przeszkadzaja?
ponad 1 rok temu / kuzo
 
Showmen w sutannie. Co to za duchowny. Koń trojanski lewactwa.
ponad 1 rok temu / Felek
 
@ M: A od kiedy to nadzieja na żal doskonały w godzinie śmierci ma mieć znamiona pychy?! Całkowitą rację ma @ pga: albo on jest katolikiem, albo my. Tertium non datur!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Facjata mówi sama za siebie
ponad 1 rok temu / andrzej
 
Do Karol: Nawet tak nie pisz. Liczenie na wzbudzenie żalu doskonałego w godzinie śmierci to pycha. Ja też uważam , że powinno się tego heretyka wydalić, ale w godzinie śmierci posługuje nie kapłan, ale sam Chrystus poprzez sakrament, więc nie wybrzydzaj.
ponad 1 rok temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.