DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

O. Augustyn Pelanowski: w dobie rewolucji nawet Jan Paweł II stał się niesmaczny

O. Augustyn Pelanowski: w dobie rewolucji nawet Jan Paweł II stał się niesmaczny
fot. YouTube / www.proroctwo.com.pl

Za sprawą rewolucji w Kościele możemy zorientować się w przyszłości, że nie ma już nic, nie ma czego bronić – powiedział podczas homilii wygłoszonej kilka dni temu o. Augustyn Pelanowski OSSPE.

 

Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE zwrócił uwagę na wszechobecny współcześnie konsumpcjonizm, podkreślając, iż współczesne centra handlowe czy restauracje to swego rodzaju świątynie rozpusty, w których nie ma czasu kontemplować. To, w opinii duchownego, jedna z ważnych przyczyn dechrystianizacji Europy. – Kościoły na zachodzie znikają, zastępowane przez kuchnie restauracyjne, a telewizja i laptopy nas tuczą – powiedział kapłan. Jak przyznał ojciec Augustyn, w takich realiach nie pozostaje miejsca na adorację.

 

Duchowny zauważył także bluźnierczy charakter współczesnych czasów. Podczas homilii zwrócił uwagę, że dzisiaj promowane jest bluźnierstwo – w telewizji czy internecie. – Być wulgarnym to dzisiaj tyle, co dawniej być intelektualnym. Normalne staje się to, co zwyrodniałe, a to co moralne staje się kompromitujące – powiedział o. Pelanowski.

 

Ojciec Augustyn podkreślił w tym kontekście postępującą rewolucję w Kościele, pojawiające się propozycje dopuszczenia stosowania antykoncepcji, zniesienia celibatu czy błogosławienia związków homoseksualnych. – Zapewne nas celibatariuszy, eksmitują w przyszłości z tego miejsca, a pojawią się liderzy wspólnot, którzy będą wam przyrządzać dania z warzyw genetycznie modyfikowanych, a wasze dzieci z probówki będą mogły żywić się figami i daktylami z drukarni 3, a 4D. Ministrantami będą członkowie Hare Kriszna, zaś śpiewał będzie chór zielonoświątkowców – skomentował o. Augustyn Pelanowski. – Być może zamiast Mszy świętej zostaniecie zaproszeni w przyszłości na bankiet z wszystkimi wierzącymi inaczej i inaczej kochającymi. Na wieczerzę panchrześcijańską – dodał.

 

Paulin w homilii zauważył, że dzisiaj nawet polski Episkopat mało mówi o konserwatywnym nauczaniu Jana Pawła II. Jak stwierdził, stał się on dzisiaj „niesmaczny”. Zastanawiał się, jakie elementy nauczania papieża z Polski mogą przeszkadzać. Zwrócił uwagę, na nauczanie o rodzinie, podkreślanie, że w Kościele jest Prawda, oraz że Kościół musi ewangelizować. – Któż przyznaje się do Jana Pawła II. W ciągu kilku lat jego nauczanie zostało przeterminowane jak pasztet z kapitolińskiej gęsi. Już nie jest ważna jedność rodziny, jedna jedyna prawda, Kościół nie wiadomo czym tak naprawdę jest w tej chwili. Prawd jest wiele, wiele autorytetów, a my katolicy jesteśmy folklorystyczną przystawką do obiadu wielokulturowości – podkreślił.

 

Ojciec Pelanowski odniósł się też do przyznania najwyższego watykańskiego odznaczenia Lilianne Ploumen, holenderskiej aktywistce aborcyjnej, która zbiera pieniądze na zabijanie nienarodzonych. – Za sprawą rewolucji w Kościele możemy zorientować się w przyszłości, że nie ma już nic, nie ma czego bronić – powiedział. – Dopóki jednak nie wygnano z naszej świątyni Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, adorujmy Go – zachęcił duchowny.

 

 

Posłuchaj całej homilii o. Pelanowskiego

 

 

ged

 

 


DATA: 2018-01-29 15:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wspaniała homilia ojca Pelanowskiego. Całkowicie sie z nim zgadzam. A na zachodzie kościół zanika, a coraz szerzej dochodzi do głosu wspólna ekumena. Chociaz są parafie gdzie wiara jest bardzo silna i oparta na Tradycji KK , ale to są jednostki. Niech Nasz Pan ma ojca Pelanowskiego i caly tradycyjny KK w swojej opiece. Z Dobrym Panem.
ponad 1 rok temu / Lidia
 
Dziękuję o. Augustynowi Pelanowskiemu i modlę się za niego , aby Bóg Ojciec Wszechmogący w Trójcy Jedyny poprzez Najświętszą Maryję Pannę obdarzał go wszelkimi potrzebnymi łaskami i chronił go ode złego. JPL
ponad 1 rok temu / JPL
 
OSPPE, Augustyn Pelanowski jest paulinem Kryzysy w kościele były, są i będą. Nauka Kościoła także się zmieniała, jednak fundamentalne wartości muszą pozostać niezmienne.
ponad 1 rok temu / peterek
 
Powrót do Mszy Trydenckiej jest pierwszym krokiem na drodze do Katolicyzmu. Z tej Mszy wypływa prawdziwa Doktryna i Tradycja. Rozpowszechniona od lat 70-tych XX wieku nowa Msza Pawła VI nie daje takiej gwarancji katolickiej ortodoksyjności.
ponad 1 rok temu / nunc et semper
 
Ojcze dziękuję że jesteś.Wojownik Chrystusa głoszący prawdę!Chluba Kościoła!Jesteśmy z Tobą!
ponad 1 rok temu / Bolo28
 
@ iskierka nie przesadzasz czasem ? A co ma robic Ojciec Pelanowski podskakiwac z radosci? Chyba z powodu bliskiej paruzji ......
ponad 1 rok temu / Servus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57851"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.