DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Nowy Jork: sprzeciw dla adopcji dzieci przez homozwiązki sprzeczne z prawem stanowym

Nowy Jork: sprzeciw dla adopcji dzieci przez homozwiązki sprzeczne z prawem stanowym
Fot. Anatol Chomicz / FORUM

Władze stanu Nowy Jork pozbawiły działającą tam organizację „Catholic Charities of Buffalo” możliwości przekazywania dzieci do adopcji rodzinom zastępczym. To kara za sprzeczne z prawem nieudzielanie adopcji tak zwanym „rodzinom homoseksualnym”.

 

„Catholic Charities of Buffalo” popadły w konflikt z miejscowymi organizacjami zrzeszającymi osoby z subkultury LGBT (lesbijki, geje, homoseksualiści, transseksualiści). Odmowa przydzielania dzieci do adopcji homozwiązkom wywołała oskarżenia o dyskryminację na tle seksualnym.

 

W związku ze złożonymi oskarżeniami władze stanowe zdecydowały o odebraniu katolickiej organizacji możliwości prowadzenia procesu adopcyjnego. Ta bowiem, w swojej polityce kierowała się nauką Kościoła mówiącą jasno, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

 

– Napawa nas wielkim smutkiem fakt, że spuścizna naszej wykwalifikowanej i doświadczonej kadry w zakresie prowadzenia usług adopcyjnych zostanie utracona – powiedział szef organizacji, Dennis C. Walczyk. „Catholic Charities of Buffalo” sprawowało opiekę nad 34 dziećmi, oddanymi do opieki w certyfikowanych 55 domach zastępczych.

 

„Dyskryminacja” na podłożu seksualnym jest z urzędu ścigana na podstawie „Sexual Orientation Non-Discrimination Act (SODA)”, które weszło w życie w 2003 r. „Małżeństwa” osób tej samej płci, zostały w Nowym Jorku zalegalizowane w 2011 r.

 

Do decyzji władz odniosła się także diecezja Buffalo. Przytoczono fragment adhortacji „Amoris Laetitia”, w którym papież przypomina jasno, że Kościół nie popiera adopcji dzieci przez homozwiązki, ponieważ te ostatnie nie postępują zgodnie z Bożym Planem.

 

Źródła: catholicnewsagency.com / ccwny.org / christianpost.com

 

PR    

 


DATA: 2018-08-27 15:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SODA im tam bije na dekiel a bombelki nosem puszczaja!
ponad 1 rok temu / Nick
 
@Krakusik: Kolega trochę poplątał: "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza." (Mt 18:3-6; BT)
ponad 1 rok temu / ma
 
Szefostwo tego stanu jest zdemoralizowane, lecz Chrystus przestrzega, że krzywda dziecka przez zgorszenie jest winna sznura i kamienia w wodę. Symbolizuje to piekło, które czeka tych ludzi.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.