DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Nowy Jork: gubernator chce „prawa” do zabijania dzieci w trakcie całej ciąży

Nowy Jork: gubernator chce „prawa” do zabijania dzieci w trakcie całej ciąży
Fot. lumix2004/sxc

Gubernator Nowego Jorku, demokrata Andrew Cuomo, jest zdeterminowany by przeforsować ustawę pozwalającą na legalne zabijanie dzieci nienarodzonych. Wkrótce na terenie tego stanu dozwolone ma być zabijanie dzieci na życzenie, w każdym momencie ciąży. Polityk zapowiada również wprowadzenie darmowych środków antykoncepcyjnych dla kobiet.

 

Nowy Jork od wielu lat jest jednym z miejsce, w których w sposób szczególny dochodzi do promocji lewicowej, rewolucyjnej i homoseksualnej agendy. Aktualnie nowojorskie prawo pozwala na mordowanie dzieci w łonach matek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Co więcej, kobiety chcące dokonać aborcji nie muszą podawać żadnego powodu swej decyzji. Lewicowy gubernator stanu Andrew Cuomo chce jednak doprowadzić do tego, aby zabijanie dzieci nienarodzonych było legalne w trakcie całej ciąży.

 

Pod pozorem troski o prawa kobiet, aborcja ma być dostępna do chwili samego rozwiązania, jeżeli tylko lekarze uznają dziecko za nieuleczalnie chore lub ciążę za zagrażająca luźno definiowanemu zdrowi matki, w tym zdrowiu psychicznemu i emocjonalnemu.

 

Jak powiedział kilka dni temu gubernator Andrew Cuomo przemawiając w nowojorskim Barnard College, jeżeli stanowy parlament odrzuci tę ustawę, to on nie zaakceptuje budżetu.

 

Ta sama ustawa, znana jako Akt o Prawach Reprodukcyjnych, zakłada też przyznanie prawa do zabijania dzieci pielęgniarkom i asystentom medycznym, co ma w założeniu zwiększyć „dostępność do aborcji” dla nowojorskich kobiet. Cuomo domaga się zarazem przyjęcia przez parlament ustawy gwarantującej kobietom środki antykoncepcyjne opłacane z budżetu.

 

Akt o Prawach Reprodukcyjnych zakłada, że aborcja pozostanie w Nowym Jorku w pełni legalna nawet jeżeli amerykański Sąd Najwyższy zmieniłby zdanie w sprawie Roe v. Wade z początku lat 70., która doprowadziła do legalizacji mordowania dzieci nienarodzonych w USA.

 

Proaborcyjne zmiany gorąco popiera niedoszła prezydent USA, Hillary Clinton. Przemawiając przy tej samej okazji powiedziała, że „promowanie praw kobiet i dziewcząt jest wielkim, niezakończonym zadaniem XXI wieku”.  „To nadal walka naszego życia” – dodała.

 

W 2016 roku w Nowym Jorku zabito 82 189 dzieci nienarodzonych, z czego połowę mordów sfinansowano z budżetu. Według nowojorskich organizacji katolickich są w tej sprawie potrzebne głosy protestu, ale wobec zdominowania przez demokratów parlamentu nie ma żadnych szans na to, że uda się zatrzymać wprowadzanie tych ustaw.

 

 

Źródło: lifenews.com

 

Pach

WMa

 


DATA: 2019-01-10 17:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie moj, i Boze jak dlugo jeszcze bedziemy na Ciebie czekac :/..
5 miesięcy temu / RobertM
 
A co najstraszniejsze, to to, ze demokrata Andrew Cuomo jest pseudo katolikiem, ktoremu kardynal Tobin pozwala przyjmowac Cialo Chrystusa.
5 miesięcy temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65416"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.