DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Nowe dowody osobiste od połowy 2021. W mikroczipie zostaną zapisane nasze odciski palców

Nowe dowody osobiste od połowy 2021. W mikroczipie zostaną zapisane nasze odciski palców
Fotograf:Daniel Dmitriew/Archiwum:Forum

Od połowy roku 2021 wejdą w życie zmiany dotyczące dowodów osobistych. W nowym dokumencie zostaną zapisane linie papilarne jego posiadacza. O zmianach poinformowało MSWiA.

 

Nad nowymi rozwiązaniami wspólnie pracują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Zmiany muszą zostać wprowadzone ze względu na konieczność dostosowania się do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 2019 roku.

 

Od sierpnia 2021 roku na osoby chcące wyrobić dowód osobisty czekają dwie najważniejsze zmiany. Pierwsza to konieczność przekazania odcisku palca. Obowiązek ten wiąże się bezpośrednio z nowymi wymaganiami dla państw członkowskich UE, które są zobowiązane do wprowadzenia do dowodów osobistych drugiej cechy biometrycznej, tj. właśnie odcisków palców. Konsekwencją takiej zmiany jest zanik możliwości złożenia wniosku o dokument przez Internet.

 

Drugą zmianą jest obowiązek uzupełnienia warstwy graficznej dowodu osobistego o podpis posiadacza. Polska będzie także musiała wprowadzić specjalne dowody osobiste ważne przez 12 miesięcy dla osób, od których nie będzie możliwe pobranie odcisków palców.

 

Dokumenty tożsamości nadal będą wydawane na 5 i 10 lat. Osoby, które nie będą mogły udać się do urzędu gminy, aby zostawić tam odcisk palca, będą mogły to zrobić w specjalnych mobilnych stacjach obsługiwanych przez urzędników. Jak zapewnił sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, dowody będą wymieniane na bieżąco, wraz z upływem ważności starych dokumentów.

 

Polska musi wprowadzić unijne rozwiązania dotyczące dokumentów tożsamości do sierpnia 2021 roku.

 

 

Źródło: wprost.pl

TK

 

 


DATA: 2020-09-24 08:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież w bazie danych mamy odciski palców, gdyż posiadamy paszporty numeryczne. I jakoś o tym nikt z Was nie wspomina
3 miesiące temu / Emerytko2015
 
Rozporządzenie Oświeconych weszło w 2019 r. Zatem nasi euroentuzjaści z PiS - p. Kaczyński, p.Brudziński, p.Szydło, p. Rafalska itd. ulubieńcy emerytów z R.M.wateli ZAGŁOSOWALI ZA tym rozporządzeniem bo gdyby tak nie było to MEDIA lewackie miałyby powód do krytyki. Nie pisnęli ani słowa w mediach co nam, szykują diabli-komisarze. W zamian przez ten cały rok posłowie PiS i przedstawiciele Rządu wygłaszali pogadanki patriotyczne, zagrzewali do wyborów i obrony dobrego pis i prezydenta. Pan Morawiecki z entuzjazmem i radością wprawdzei ogłaszał rozwój cyfryzacji i nowe eksperymenty ale NIE POINFORMOWANO WPROST o diabelskim ROZPORZĄDZENIU PROWADZĄCYM do pełnej INWENTARYZACJI masy ludzkiej i INWILIGACJI. Takie dzialanie należy odczytać jako ZDRADĘ i ZAMACH na PRAWA obywatela. To SKANDAL i BEZPRAWIE prowadzące do ZNIEWOLENIA czynione rękami ludzi podających sie za wiernych Kościołowi i Bogu. Odciski palców bierze sie od przestępców kto wie może dziś europosłów ?
3 miesiące temu / iskierka
 
Odciski palców pobierano od więźniów. Widać, że wszyscy jesteśmy niewolnikami i więźniami, czy tego chcemy, czy nie. Precz z komuną! Precz z UE! Precz z PiS!
3 miesiące temu / Precz z komuną
 
Ja nie widzę w tym nic złego.
3 miesiące temu / Maria
 
Robin Hooda również nazywano bandytą ponieważ przeciwstawiał się aktualnie panującemu prawu gdyż uważał, że jest totalitarne. Dla niektórych był bohaterem. Wszystko zależy z której strony patrzysz.
3 miesiące temu / do @do Tolek
 
Przecież przy wyrabianiu paszportów się pobiera odciski palców, ze smartfona nie da się ich zebrać
3 miesiące temu / @Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.