DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Norymberga: agresywne protesty uczniów przeciw deportacji Afgańczyka. Uczniowie zaatakowali policję

Norymberga: agresywne protesty uczniów przeciw deportacji Afgańczyka. Uczniowie zaatakowali policję

Uczniowie szkoły zawodowej w Norymberdze zaatakowali policjantów. Chcieli w ten sposób zapobiec odesłaniu do Afganistanu imigranta, któremu nie przyznano azylu. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego. Kilka osób aresztowano.


Planowana deportacja imigranta pochodzącego z Afganistanu została we środę zakłócona przez agresywną demonstrację uczniów jednej z norymberskich szkół zawodowych. Młodzież, z którą 20-letni Afgańczyk przez pewien czas się uczył, postanowiła zaprotestować przeciwko zgodnemu z prawem odesłaniu mężczyzny, którego wniosek o azyl został rozpatrzony negatywnie. Gdy funkcjonariusze odebrali ze szkoły Afgańczyka i umieścili go w samochodzie, spotkali się z oporem.

 

Sam 20-latek początkowo był spokojny, ale w miarę narastania agresywności demonstracji zaczął zachowywać się zaczepnie. Jego szkolni koledzy obsiedli samochód, w którym go umieszczono, uniemożliwiając odjazd. Liczba protestujących szybko wzrosła do 300 osób. Blokada trwała przez kilka godzin.

 

Wkrótce doszło do rękoczynów. Dziewięciu policjantów odniosło obrażenia, a wielu demonstrantów aresztowano.

Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego i siły fizycznej, by uporać się z demonstrantami. Doszło do wielu przepychanek i starć. Protesty ponadto rozszerzyły się, ogarniając także centrum Norymbergi, co spowodowało duże trudności w ruchu miejskim.

 

Afgańczyk wiedział od dawna, że ma zostać deportowany. Stąd zarówno dla niego jak i dla jego szkolnych kolegów operacja policji nie mogła być żadnym zaskoczeniem.

 

Protesty nie poszły na marne. Afgańczyk spędził noc pod okiem policji, ale obecnie przebywa już na wolności. Dodatkowo norymberski sąd zdecydował, że 20-latek nie trafi do aresztu deportacyjnego, jakkolwiek wciąż nie wiadomo, czy będzie mógł na dłuższy czas pozostać w Niemczech.

 

Rząd kanclerz Angeli Merkel jest od dawna krytykowany za politykę odsyłania afgańskich imigrantów, którym nie przyznano azylu, do kraju ich pochodzenia. Lewicujące organizacje oraz niektóre skrajne partie polityczne, zwłaszcza Zieloni, uważają to za akt łamania praw człowieka.

 

Jak argumentują, nie można mówić o bezpieczeństwie żadnego rejonu Afganistanu, stąd deportowanie przybyszów z tego kraju jest narażaniem ich na utratę zdrowia lub nawet życia. Mimo protestów coraz częściej niemieckim władzom udaje się przeprowadzić udane deportacje.

 

Obecnie trwające prace nad zaostrzeniem prawa, które ułatwi wydalanie migrantów łamiących w RFN prawo.

 

 

Źródła: faz.net/derwesten.de

Pach

 


DATA: 2017-06-02 07:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A koledzy szkolni broniący Afgańczyka to byli rodowici Niemcy? Ciekawe...
ponad 2 lata temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.