DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
 
 
 
 

Nigeria: zamordowano 120 wyznawców Chrystusa – media milczą

Nigeria: zamordowano 120 wyznawców Chrystusa – media milczą
fot. pixabay

Od lutego w Nigerii zamordowano ponad 120 chrześcijan, ostatnio 52 w miniony poniedziałek. Informując o tym katolicki portal internetowy kath.net dziwi się, że ta wiadomość nie znalazła się w serwisach żadnej agencji informacyjnej, nie było żadnej wiadomości telewizyjnej. Milczą o tym także przedstawiciele Kościoła oraz wspólnot chrześcijańskich.

 

Agencja cytuje doniesienia „Christian Post”, według której bilans ostatniego ataku na chrześcijan, to nie tylko 52 zamordowanych, ale także kilkadziesiąt osób ciężko rannych i zniszczone 143 domy w wioskach Inkirimi, Dogonnoma i Ungwan Gora.

 

Dzień wcześniej we wsi Ungwan Barde w regionie Kajuru zamordowano 17 chrześcijan. Pod koniec lutego podczas ataku w Maro zamordowano 38 chrześcijan i spalono świątynię.

 

Nigeria jest obecnie na 12 miejscu wśród krajów świata, najbardziej prześladujących chrześcijan. Według chrześcijańskiej organizacji wspierającej i monitorującej prześladowanych chrześcijan „Open Doors” w 2018 roku muzułmańscy bojownicy zamordowali w tym kraju tysiące wyznawców Chrystusa.

 

KAI

luk


DATA: 2019-03-19 11:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego w niedzielnych intencjach polskich kościołów nie ma stałych intencji modlitewnych o ochronę Bożą Chrześcijan na całym świecie?
30 dni temu / mw
 
A jak w Nowej Zelandii typek zabił paru muzułmanów to już afera na cały świat ????
1 miesiąc temu / Natalia 000
 
A co na to Nato , czyli narody miłujące pokój ?
1 miesiąc temu / Katol
 
Olbrzymia recesja, straszne ubóstwo, ludzie otrzymuja bardzo skromne wynagrodzenie które w dodatku jest ostatnio okrojone o 30-40%...emeryci dostaną swoje emerytury 2xdo roku.. to inne oblicze rzeczywistości w tym kraju.niepewnosc jutra.. za wszystko trzeba w 100%placicnie ma systemu opieki zdrowotnej ..szkoły płatne . Do tego na każdym.kroku łapówkarstwo, przekupstwo. Są grupy wykluczone z możliwości robienia kariery politycznej statutowo,np.Igbo. są to w większości chrześcijanie, inteligentni , ambitni, dążący do dobrego wyedukowania dzieci,jednak bez szans i nadziei na zmianę. Tak,tam krew leje się na co dzień a świat milczy
1 miesiąc temu / M
 
A będzie jeszcze gorzej. Isis przerzuca swoich "bojowników" ,szkoli powiększające się Boki Haram.. z muzułmańskim prezydentem sobowtórem prezydenta właściwie Muhammadu ,który systematycznie niszczy chrześcijan na południu Nigerii patrz:operacja Python Dance II który sfałszował wybory kto śledził na YouTube nagrania z wyborów,gdzie ludzie nagrywali-strzelanie do wyborców, regularnie podpalane punkty wyborcze, lub karty w ogóle nie dochodziły,natomiast na północy ,gdzie są muzułmanie z plemienia Fulani głosowały nawet małe dzieci! Tam nigdy nie będzie dobrze! Dopóki nie dojdzie do referendum i oddzielenia północy od południa!
1 miesiąc temu / M
 
@von Falkenberg najpierw pasowałoby wyczyścić własne podwórko
1 miesiąc temu / Monarchista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66953"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.